Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » “Az örökbefogadók elveszik a...

“Az örökbefogadók elveszik a lehetőséget másoktól”?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok erről az elméletről?

Szerintem több ok miatt is hülyeség.

1. A gyereknek választanak szülőket, nem a szülőknek gyereket.

2. Szóval ne vegyünk házat, kutyát, sajtkrém torta konzervet sem, mert lehet hogy másnak is kellene?


2020. dec. 31. 14:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
7: Értem amit mondasz, de én így is fenntartom az álláspontomat.
2021. jan. 1. 13:50
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#10: nagyon sok miatt bosszankodtam már az öf kapcsán, és igen, nagyon szomorú vagyok, hogy sokat kell várni. Viszont. Ha a szomszéd előbb "kap" gyereket, annak nem az az elsődleges oka, hogy nekik már van, vagy jobbak az anyagi körülményeik, hanem elsősorban az, hogy nálam hamarabb jelentkeztek, tehát előrébb vannak a sorban, vagy nálam elfogadóbbak, ezért több gyerek esetében jöhetnek szóba. Ha egy öf-ható gyereknek testvérkörnyezetre van szüksége, akkor értelemszerűen kerüljön olyan családba, ahol már van gyerek. Ha költséges orvosi kezelésre vagy fejlesztésre van szüksége, akkor kerüljön olyan családba, ahol ezt megengedhetik maguknak. Ha tanyasi környezetben, állatok közt lesz neki jobb, akkor kerüljön tanyasi környezetbe, állatok közé. Ha kizárólagos figyelmet igényel, akkor kerüljön egyedülálló szülőhöz. És bármi egyéb felállás. Mert nekem nem lesz jobb attól, hogy nem a már kétgyerekes, jómódúbb szomszédhoz, hanem hozzám kerül egy olyan gyerek, akinek nem fogom tudni megadni a testvéreket és a drága fejlesztést. És aki ezt nem látja be, az nem alkalmas örökbefogadó szülőnek.
2021. jan. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
11%
12. ez egy példa volt.
2021. jan. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
89%

Ezt arra szokták írni, hogy sokan még mindig úgy tekintenek az örökbefogadásra, hogy "önzetlen jócselekedet" és "megmentesz egy csillogó szemű árvát". "Minek szüljek még egyet, ha egy csomó árva van, aki családra vár?" Közben meg nem, sokkal inkább egy csomó család van, aki gyerekre vár.

A példáid elég rosszak, én értem mit akarsz mondani, de ezekből a kínálat általában nagyobb, mint a kereslet. Ez az örköbefogadható gyerekere nem igaz.

2021. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!