Hogyan tudom ezt gyorsan és könnyen feldolgozni?

Figyelt kérdés

Találtunk egy kismamát, aki minket választott a születendő babája örökbefogadó szüleinek.

Minden szép és jó volt, de aztán meggondolta magát, úgy döntött, hogy mégis megtartja és ő neveli fel a kicsit a születése után.

Természetesen tudtuk, hogy ez benne van a pakliban, mégis nagyon megviselt minket a férjemmel a dolog. Mert egyszerűen nem lehet nem beleélni magad, amikor a szemedbe néz a kismama és azt mondja, hogy nektek szeretné örökbeadni a babáját.

De nem így lesz, és én most úgy érzem, hogy elfogyott körülöttem a levegő, és ki akar szakadni a szívem a helyéről. Tudom, hogy nem racionális dolog és talán nevetséges is, hisz nem én hordom a hasamban, sőt gyakorlatilag semmi közöm hozzá, mégis amióta csak tudok a létezéséről, én szeretem ezt a babát és kimondhatatlanul fáj, hogy elveszítettük.

Nagyon nehezen tudom elengedni.


Mit tehetnék, hogy minél hamarabb sikerüljön feldolgoznom a veszteséget?



2021. ápr. 9. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ezt érzed. De az útnak nincs még vége. Lesz egyszer egy gyereked, aki a tiéd lesz. Gondolj erre.
2021. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.

Ez olyasmi mint egy vetéles, meg vannak a tervek látod az elkövetkező éveket, és egyszer csak ez eltünik.

Nekem a próbálkozás a remény, hogy egyszer + lesz a tesztem megint és most monden rendben lesz,nálatok is az igazi megnyugvást az hozza mikor végre megkapjátok a nektek szánt babát.

De hogy addig mivel tudjátok elterelni a figyelmet ez jó kérdés.

2021. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Tudom, hogy nem vígasztal, de nézd az ő oldalát. Ő hordta 9 hónapig, az ő gyereke, neki százszor rosszabb lett volna lemondani róla. Lesz majd egy másik baba, aki tényleg rátok vár.
2021. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6%
nagyon csúnya dolog, de nem lehet, hogy így akar pénzt kisajtolni belőletek? :(
2021. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Négyes, te miről beszélsz, milyen pénzt??? Ráadásul a szülő anyát is meg a kérdezőt is meg lehet érteni, egyikük érzése és cselekedete sem "nagyon csúnya dolog".
2021. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon sajnálom, ami veletek történt, rettenetesen nehéz lehet. Viszont én azt javaslom, hogy ezeket a magánutas próbálkozásokat felejtsétek el, mert nagyon gyakran ez a vége ezeknek a történeteknek sajnos. Ezekből szokott lenni az a még ennél is szomorúbb eset, amikor a már megszületett babát kéri vissza az anyuka (6 hétig megteheti)

A FB-on keress rá az Örökbe.hu zárt csoportjára, nagyon támogató közeg, talán még olyanokat is találsz, akik átmentek hasonlón.

2021. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Ez nagyon rossz lehet, de gondolj bele, mennyivel rosszabb lett volna, ha a szülés utáni 6 hétben gondolja meg magát. Valamiért ennek a babának most nem szabadott hozzátok kerülnie, mert a vérszerinti anyukánál lesz a legjobb helyen. De lesz majd egy kicsi, aki meg a ti gyereketek lesz.
2021. ápr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

4 vagyok. Nem tudom mit nem lehet érteni... terhes anyuka bedobja hogy jaaaj, hát mégsem, ő akarja, meg ő gyereke... aztán ha beajánlanak neki pár susogóst mégiscsak hajlandó lesz örökbeadni. Nem egy sztorit hallottam már ilyet... igazából asszisztál hozzá mindenki, mert így jó helyre kerül a gyerek, ha meg nem engedik meg, és beadják születése után csecsóba, akkor b.hatja a szülő anya meg az örökbefogadó is.


(gyámhivatal a munkahelyem)

2021. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
a nagyon csúnya dolog jelzést arra értettem, hogy az én gondolatom a csúnya dolog - de sajnos láttunk már ilyet
2021. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nincs olyan hogy könnyű feldolgozás. A lelki feldolgozás az munka, időt és energiát kell bele fektetni. Egy gyászfolyamatról van szó, meg kell gyászolnod a babát, akit a magadénak gondoltál, de végül nem lesz a tiéd. Az nagyon megnehezíti a gyászt, ha a környezeted szerint nincs mit gyászolni, és nem értenek meg, ebben az esetben érdemes lehet pszichológushoz, gyásztanácsadóhoz, örökbefogadással foglalkozó szervezet mentálhigiénés szakemberéhez fordulni.
2021. ápr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!