TonyRedgrave kérdése:

Egy anyuka rámirathatja a gyerekét házasság kötés nélkül?

Figyelt kérdés
Van ennek akadálya?

2021. júl. 7. 15:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Csak ha az a gyerek egy autó..🤦
2021. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem értem a logikát a mondatodban, azt kell feltételeznem hogy nem tudod hogy te is a szüleid nevére vagy ráiratva anyakönyveztetve,
2021. júl. 7. 16:00
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

A kérdést rosszul fogalmazod meg, ezért kaptad a frappáns ám de számodra érthetetlen választ.


Egy gyereket nem lehet csak ukmukfuk a nevedre íratni mint egy házat vagy egy autót. Ő nem egy tárgy.


Ha nem vérszerinti a gyermek csak akkor fogadhatod örökbe és kapja meg a neved ha a vérszerinti apa lemond róla. Ám azt tudnod kell, hogy válás után neked kell a gyerektartást fizetned.



Ha a hölgy jelenleg terhes tőled, akkor ha te nem teszel apasági nyilatkozatot akkor nem kerül a te nevedre a gyermek.

2021. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Annyira nem fogalmazhattam rosszul ha te tökéletesen megválaszoltad azt amire kiváncsi voltam.
2021. júl. 7. 17:31
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Én is értettem a kérdésed te tökkelütött, ettől függetlenül egy gyereket nem rád íratnak, mint valami autó és lakás tulajdonjogot, hanem te a nevedre veszed őt. Ez a helyes megfogalmazás.
2021. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
te rád meg a helyes megfogalmazás az hogy szőrszálhasogató.
2021. júl. 7. 18:02
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagytok házasok, neked kell apasági nyilatkozatot tenni ahhoz, hogy hivatalosan a szülője legyél. Ezt az anya nem tudja megtenni nélküled.


Viszont ha vér szerinti apa vagy, és nem írod alá a nyilatkozatot, az anya beperelhet. Ilyenkor a bíróság genetikai vizsgálatot rendel el, ami megállapítja az apaságot. Ez kötelező, tehát nem lehet megúszni. Ha bebizonyosodik, hogy te vagy az apa, te fizeted a perköltséget és a teszt árát. Az eredmény ugyanaz, hivatalosan szülő státuszba kerülsz, és ugyanazok a jogaid és kötelezettségeid a gyerek felé, mintha házas lennél. Tehát ha te vagy az apa, érdemesebb peren kívül megegyezni.

2021. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az apa, de szivesen lenék viszont házasodni nem tervezünk. Teszem hozzá az igazi apa nincs képben semilyen értelemben.
2021. júl. 7. 19:48
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az apuka nem tett apaságit, ergo nincs megjelőlve apaként vagy, ha a gyerek apjaként lemond róla, akkor házasság nelkül is a nevedre veheted. De én nem ajánlom, mi van, ha félév múlva vége, egész életedben neveled fiadként, fizeted a gyerektartást, miközben lehet valakivel saját gyereket vállalnál?
2021. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ugye új törvények szerint örökbe fogadni egyedül álló ként nem lehet és én terméketlen vagyok
2021. júl. 7. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!