Árva magyar gyermeket tudok örökbefogadni? Vagy csak olyat lehet, akiről a szülei lemondtak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék “megmenteni” valakit. Saját gyermeket nem tervezek, mert úgy érzem egyre rosszabb ez a világ. Inkább szebbé tenném egy nehéz sorsú gyermek életét. De nehezen tudnám elfogadni, hogy később a biológiai szüleivel tartsa a kapcsolatot. Ezért gondoltam árvára.

Van erre lehetőség Magyarországon?



2021. júl. 26. 06:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
Tehát saját gyereket nem akarsz ? De egy idegen gyermeket igen? Nem értelek meg. Nem lenne ugyan az a kettő? Vagy majd ha az árva felnő kiteszed? Vagy hogy gondolod? Amúgy tudsz igen ,de olyan hosszú a várólista hogy lehet 5év is lesz mire oda jutsz.
2021. júl. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
A legfontosabb, hogy ne legyél ennyire meghatva magadtól, hogy milyen csodálatos ember vagy, mert amúgy még azt se tudnád elfogadni, hogy a kis megmentettednek élnek a szülei. Ha fel akarsz nevelni egy gyereket, az ne a te hőstetted legyen, hanem legyen ténylegesen mindig a gyerek érdeke az első. Amúgy orokbe.hu, ott olvass sokat.
2021. júl. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Egyedülálló vagy gondolom, nem sok esélyed van rá.
2021. júl. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem szempont az örökbefogadásnál, de választhatod a zárt örökbefogadást, ez esetben neked semmi kötelezettséged nincs a vérszerinti szülővel, nem is tudsz róluk semmit. A gyerek 18 éves korában kezdeményezhet találkozást vele, de, ha a szülő nem akar, nem fog ő se találkozni, téged főleg nem érint. DE a gyerek érdeke, hogy tudjon a gyökereiről, kepzeld magad a helyébe, hogy milyen érzés lehet, ha egy fényképed sincs arról, aki megszült, ahonnan származol. A genetika nagyon meghatározó, most trendi is róla beszélni (örökölt sors/transzgenerációs örökség), a gyerek kamaszkorában fog kérdezősködni.

Emellett, gyereket nevelni nem könnyű, "a kis árva, akit megmentesz", is lehet akaratos, hisztis, fejedhez vághatja hogy utál, és inkább hagytad volna ott, te pedig nem várhatsz tőle hálát, ő ugyanis nem tehet a helyzetéről.

Évente kb. 50 örökbefogadó adja vissza a gyereket, ami a gyereknek óriási trauma. Szóval olvasgass még, mert a kérdésed alapján naív vagy a témában és ez nem játék.

2021. júl. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem létezik ilyen, szerencsére. Ha örökbefogadásra jelentkezel, komoly alkalmassági vizsgálatok vannak, amin ezzel a motivációval nem lehet átmenni. A karitatív örökbefogadást igyekeznek visszaszorítani, hiszen a gyereknek nagyon rossz, ha a szülő folyamatosan piedesztára emeli magát, tőle pedig hálát és feltétlen engedelmességet vár, amiért megmentették. Hidd el, egy problémás kamasz soha nem fog téged megmentőnek tekinteni, akkor sem, ha csecsemő korától te neveled. A másokon segíteni akarás gyönyörű dolog, de az örökbefogadott gyerek a saját gyereked. Ugyanolyan státuszba kerül, mintha te szülted volna, és ugyanolyan hozzáállást igényel. De a nehéz előélete miatt még problémásabb, nehezebb lehet.


Ha örökbefogadásra jelentkezel, tehetsz kikötéseket. Megmondhatod, hogy milyen korú, nemű, származású gyereket tudsz elfogadni, és milyen betegségeket. De nem tehetsz kikötést a gyerek hátterével kapcsolatban. Nincs olyan, hogy valaki csak árva gyerekekre jelentkezik. A gyereknek választják ki a legjobban illeszkedő családot, a család pedig a kiajánlott gyerekről dönthet, hogy elfogadják-e. Ha te mindenkire nemet mondanál, akinek élnek a szülei, hamar megkérdőjeleznék, hogy tényleg szeretnél-e gyereket, és valószínűleg hamar eltűnnél a szülő jelöltek listájáról.


Ha komolyan szeretnél örökbefogadni, olvass az orokbe.hu-n. Rengeteg posztot találsz idősebb korban örökbefogadott gyerekekről, karitatív örökbefogadásról és a vér szerinti szülőkről. Ezek sokat fognak segíteni, hogy képbe kerülj, és el tudd dönteni, mit szeretnél. Ha ezek után jelentkezel, mindenképpen végezd el a tanfolyamot. Bár már nem kötelező, hatalmas segítséget jelenthet. Segít jobban felmérni a határaidat, és hogy mit tudsz elfogadni, ezáltal csökkenti a sikertelenség esélyét.

2021. júl. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem értem azokat, akik támadnak. Dehogy akarom, hogy hálás legyen. Egyszerűen csak azt szeretném, hogy neki jobb élete legyen. Nem érdekel, ha nehéz eset.

Első válaszoló pedig valamit nagyon félreértett. Csak arról van szó, hogy nem akarok erre a világra gyereket szülni, inkább segítek olyannak, aki már megszületett. Miért tenném ki? Nem értem.

Ezt nem is tudtam, hogy évente kb. 50-en visszakoznak. Szegény gyerekek.

5. válaszolónak köszönöm, hogy ilyen részletesen leírta.


Még sehol nem vagyok attól, hogy szülő legyek, de már most látom, hogy rengeteg a megmondóember ebben a témában, aki mindenkinél mindent jobban tud. Az örökbefogadással is az a baj, hogy annyira bizalmatlanok a leendő szülőkkel, hogy az embernek elmegy a kedve az egésztől. Szeretnék egy gyereket, akit szerethetek, és mindent megadhatok neki. De tessék, kössetek bele.

Valószínű, hogy ha már évek óta nevelném a gyerekemet, és sajátomnak tudnám érezni (csak most még ebbe nehéz belegondolni magam), akkor a legjobbat szeretném neki, és ha meg akarja ismerni a szüleit, akkor nyugodtan.

Amúgy nem vagyok egyedülálló. A párommal közösen döntöttük el, hogy nem szeretnénk saját gyereket.

2021. júl. 26. 08:08
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ha támadásnak tűnt, csak ez a "megmentés" szó ebben a témában visszatetsző. A 3. részletesen leírta a lényeget, de meg így is rengeteg, szó szerint rengeteg dologgal kell tisztában lenned. Szóval olvass sokat, és jó lesz ez.

Az évi 50 gyerek sajnálatos, nem is tudom hogy tudják ezt megtenni, de ez is mutatja, hogy ezek a gyerekek, nehez esetek, többszörösen traumatizaltak, sokszor 5 évesen pl. még nem szobatiszták. "Megmenteni" pedig a nagyobb gyerekeket kell, a formálatlan csecsemőkre 5-6 évet várnak a meddő párok.

2021. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
*Nem a 3., az 5. Írt részletesen.
2021. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem csecsemőt szeretnék örökbe fogadni elsősorban, hanem 4-5 éves gyereket. A megmenteni szó nem a legmegfelelőbb, csak úgy gondoltam, hogy örülne egy 5 éves gyerek, ha végre lenne szerető családja.

2021. júl. 26. 09:00
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyobb gyerkőccel ez már nehezebb lesz az elején, hiszen 90%, hogy eddig nem otthonban, hanem nevelőszülőknél élt, arra is van 50% esély, hogy teljes békében és szeretetben, majd egyszer csak kikapják a szerető családja kezei közül és odaadják egy másik szerető családnak.

Járhatóbb út és szebb is, mint egy újszülött, hiszen arra ha túl is vagy minden alkalmasságin lehet, hogy rengeteget kell várni, éveket, főleg ha vannak igények is pl. fiú vagy lány, fehér bőrű legyen, viszont egy ekkora gyerekkel szerintem iszonyat nehéz lehet már elkezdeni valamit akkor is ha jó és akkor is h rossz helyről jött. Igaziból nem is tudom melyik lehet a nehezebb…

2021. júl. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!