Létezik átmeneti örökbeadás?

Figyelt kérdés

Amikor úgy néz ki, hogy az anyuka nem bírja felnevelni a babát és egy átmeneti időszakra / pár évre akár nevelőszülőknèl van vagy valamilyen szervezetnél akinél látogathatja az anya, majd amikor stabil körülményeket tud biztosítani a gyereknek akkor visszakaphatja és folytathatja a nevelèsèt?


Eddig csak olyan orokbeadasokrol olvastam ahol végleg le kell mondani a gyerekről.

Majd pedig gyászoló anyukák kommentjeit arról, hogy megbantak, hogy orokbeadtak gyereküket. De mégis mit csinalhatott volna máshogy akkor ha egyszer nem tudta volna felnevelni?


Ennek kapcsán jutott eszembe, hogy létezik középut ahonnan még visszakaphatod a gyereked?



2021. aug. 22. 12:02
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat. Rólam van igazából szó...24 éves vagyok és pár hetes terhes..nem volt tervezett és az apjával csak randizgattunk, de túl hamar megtörtént köztünk a dolog és én terhes lettem. Több eszünk is lehetett volna, sajnos nem a legmegfelelőbb módon"védekeztünk". Az apja próbál lebeszélni arról, hogy megtartsam, de biztos nem vetetem el. Az örökbeadás még mindig jobb lenne de az is nagyon fájdalmas lenne. Jelenleg még magamról sem tudok úgy gondoskodni ahogy kéne nemhogy egy gyerekről. Még csak most akartam volna továbbtanulni. Nem tudom így mi lesz. Mindenesetre semmiképp nem akarok a babáról lemondani, max akkor, ha tényleg úgy néz ki, hogy évek múlva sem tudnám megteremteni neki ami kell.
2021. aug. 22. 13:03
 12/28 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, nem tudom hány hetes vagy, de ha nem tudod eltartani, akkor

vagy vetesd el

vagy egyelőre mondj le a továbbtanulásról, kérj gyerektartást és dolgozz

vagy add örökbe azt a gyereket, nyílt örökbefogadás esetén te választasz szülőket


Amit ne csinálj: ne add be úgy állami gondozásba, hogy majd pár év múlva kiveszed, mert nem fogod, el fognak maradni a látogatásaid, más lesz fontosabb, az új párkapcsolat nem akarja a gyerekedet… a gyerek meg beragad a rendszerbe, mert örökbeadni nem lehet

2021. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
2021. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
Nézd...ha abszolút nincs segítséged és mindenáron megakarod tartani,neked való az anyaotthon. Ott segítenek,adományokat kapsz,dolgozhatsz,lábra tudsz állni. Gyerekvédelmissel is kapcsolatban leszel,segítenek neked mindenben.
2021. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
60%

Mindenesetre semmiképp nem akarok a babáról lemondani, max akkor, ha tényleg úgy néz ki, hogy évek múlva sem tudnám megteremteni neki ami kell.


Szóval addig tartsa el az állam, míg kitalálod, hogy kell-e neked? Aztán ha nem, akkor majdcsak örökbefogadja valaki?

Te addig mit csinálsz? Bulizgataz, éled az életed, néha meglátogatod, mint valami állatsimogatóban? Az nem is számít, hogy közben a gyerek mit él át? Mit érez? Hogy van egy anyja, akinek annyira nem kell, hogy vele lehessen, de van olyan önző, hogy ne mondjon le róla?

2021. aug. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
#15 Ezeket nem tudom miből sikerült leszűrnöd, meg hogy miért kell ilyen ingerült hangvételben írni. Szerintem semmit nem tudsz rólam meg arról, hogy jelenleg mi kavarog bennem, de köszönöm a feltételezèseket.
2021. aug. 22. 15:44
 17/28 anonim ***** válasza:
83%
Azért a gyermekotthon messze nem egy leányálom. Nagyon önző dolog kitenni ennek a gyereked. Akkor már inkább add örökbe, ha nem akarod elvetetni. Vagy erőltesd meg magad, ami az eltartását illeti, és majd később továbbtanulsz.
2021. aug. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem örökbefogadásnak hívják. Rokon is befogadhatja így a gyereket, akkor "családba fogadás" a neve. A befogadó család kapja a családi pótlékot, ha beteg a gyerek jogosult a gondozó szülő a táppénzre.

Ha nincs alkalmas családtag, akkor állami gondozásba kerül a gyerek és jó esetben nem intézetben, hanem nevelőszülőnél töltheti azt az időt, amíg a szülők rendezni tudják a körülményeiket. A szülő természetesen kapcsolatot tarthat a gyerekkel, hiszen az a cél, hogy a gyerek idővel visszakerüljön a családjába.

2021. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
50%

Márpedig igaza van a 15-ösnek. Ne haragudj, de szerinted fair lenne egy kisbabával, kisgyerekkel szemben, hogy te a saját kényed-kedved szerint megtartod, mert neked kell, de lepasszolod egy intézetbe és/vagy idegen emberekhez? Akik mellesleg lehet, hogy szeretettel fogják nevelni, akkor meg erre jössz te és kirángatod a családjából (mert az nem te leszel neki, ha mással tölti az első, meghatározó időt az életéből). De sajnos bántalmazó, csak a pénzért nevelő családok is akadnak, abba belegondoltál, hogy akkor mit fog átélni a gyereked? Vagy egy intézetben? A saját önzésed miatt (nem) mellesleg.

Ne neked álljon itt feljebb bármi, inkább szégyelld el magad, hogy most is csak te, te, te, még a felelőtlenségetek után is csak magadra tudsz gondolni, a kicsire képtelen vagy. Mert NEKED kell a gyerek, MAGAD miatt akarod megtartani, nem azért, hogy neki legyen jó.

2021. aug. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Hát nem tudok veled egyetérteni ne haragúdj. Azt hogy mi van bennem hagy döntsem el én, ne te. Az aki ilyenen nem megy át foggalma sincs milyen nehéz döntés ez és mennyi mindent kell mérlegelni. Szeretem amikor valaki csak a monitor másik végéről szidalmazza a másikat anélkül, hogy ismernè a másikat vagy tudná mi zajlik éppen benne és csak szimplán megbèlyegzi.
2021. aug. 22. 18:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!