Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy neveljek fel és tartsak...

Hogy neveljek fel és tartsak el minden segítség nélkül egy babát egyedül?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok terhesen..Nem szeretném se örökbeadni se abortuszra menni. Viszont kétségbe vagyok esve mi lesz így...


Más volt már ilyen helyzetben? Teljesen reménytelen? Tényleg nem lehet erre is megoldást találni, hogy mégis velem maradhasson a baba? 😔


Várom olyan anyukák válaszát akik ezen átmentek és van valami tanácsuk ők hogy csinálták..


Baba mellett nem fogok tudni dolgozni, anyagilag más nem támogat majd. Gyerek apja nincs jelen.. Végzettségem sincs amivel mondjuk otthonról tudnék dolgozni. Az lenne egyébként a legjobb, vmi otthoni laptopos munka, és akkor végig ott tudok lenni a babával..


Kérlek segítsetek 😔


Egy 25 éves 5 hetes terhes kismama..


2021. aug. 20. 23:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Milyen végzettséged van? Mennyit dolgoztál eddig? Fogsz kapni csedet, gyedet?


Amúgy nehogy azt gondold, hogy baba mellett olyan könnyű dolgozni otthonról..


Szüleid? Vagy bármilyen rokoni segítség?

2021. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Érettségim van.. étteremben dolgoztam eddig, most akartam volna továbbtanulni. Szüleimmel nem tartom a kapcsolatot már 4 éve, ez hosszú sztori. Lényeg, hogy senki nem tud segíteni..
2021. aug. 20. 23:52
 3/25 anonim ***** válasza:
73%

Most tekintsünk el attól, hogy igazából 5 héttel ezelőtt kellett volna erre gondolni...

Ilyen feltételekkel szinte esélytelen, hogy normális életet tudj biztosítani egy gyereknek. Nem fogod tudni eltartani. Még a felügyeletét sem fogod tudni megoldani, hosz sem az apa, sem egyéb segítséged nincs.

Egyáltalán van hol laknod? Ha nem lesz jövedelmed, azt miből fizeted? Ha albérletben vagy és nem fizetsz, kiraknak, utcára kerülsz. A gyereket rögtön el fogják venni ebben az esetben.

Tudom, hogy nem akarod ezt hallani, de ilyen helyzetben egyértelműen az abortusz lenne az egyetlen helyes megoldás. Legfőképpen a gyereknek tennél jót, ha nem hoznád világra ilyen körülmények közé.

2021. aug. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%

Kitalálom:bekaptad a legyet és mikor kiderült apuci mondta vetesd el de, te kötötted az ebet a karóhoz, erre válaszul õ elhagyott.

Fiatal vagy.Megéri tönkretenni az egész életed egy ilyen kis affér miatt?

2021. aug. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Maradsz az étteremben, amíg tudsz, utána az elején kapsz támogatásokat + gyerektartást akkor is, ha az apa nem akarja a babát. 2 éves koráig elvagytok, utána pedig gyerek bölcsibe, te vissza dolgozni. Nem lesz egyszerű, de megoldod!
2021. aug. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell 2 évet otthon maradj 1 évesen bölcsi és kapod a gyedet, ha van + kapod a fizudat, egy tesco vagy más ilyen csodába felvesznek.
2021. aug. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

Itt ne várj logikus válaszokat ebben a témában. Én 17 évesen írtam ki ide az oldalra ezzel kapcsolatosan. Elhagyott a párom és nagyon rossz helyzetben voltam, erre mindenki arra sarkallt, hogy vállaljam be. Akkor én is megakartam tartani, mert még nagyon gyerek ésszel voltam és nem tudtam átgondolni, hogy mivel jár. Végül édesanyám unszolására az abortusz mellett döntöttem. Akkor nagyon gyűlöltem magam és úgy éreztem rossz döntést hoztam, de most már tudom, hogy az volt a legjobb döntés.


Azóta van egy diplomám, egy jó munkahelyem, férjnél vagyok és a páromat az egyetemen ismertem meg.

Ha akkor nem megyek el abortuszra, akkor nem csak a saját, de a leendő gyermekem életét is megkeserítettem volna. Szerintem ezt nem kell elmagyaráznom. 25 éves érett nőként neked is át kell gondolnod a helyzetet.

Én viszont nem szeretnélek téged meggyőzni, ezt csak te döntheted el. Mit tudsz most nyújtani jelenleg egy gyermeknek? Milyen élet várna rá/rátok?

2021. aug. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

Ne légy buta.

Vannak olyan helyzetek, amikor az abortusz "nem ördögtől való".

Így semmit nem tudsz neki majd megadni. Ilyen életet szánsz a gyerekednek??

2021. aug. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Bejelentett a munkád? Meg van a megfelelő ledolgozott időd, hogy csedet majd gyedet kapj? Van hol laknod? Mennyire biztos ez a lakhatás? Ha táppénzre kell menned a munkahelyedről, tudod majd fizetni? A gyedből tudod majd fizetni? Van a közelben bölcsőde?
2021. aug. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
25%

Tartsd meg a babát!

Anyaotthonoknál érdeklődj,segíteni fognak. Neten az összeset megtalálod kilistázva elérhetőségekkel.


Emellett dolgoztál,kell kapnod valamennyi ellátást is.


25 éves már nem annyira fiatal, mint egy 17éves. Közel sem!! El tudja látni a kicsit, persze az első 1-2év lesz a nehéz amíg bölcsibe nem megy. De mások is végig csinálták és a kérdező meg akarja tartani a babát.

2021. aug. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!