Hogyan dolgozzam fel, hogy örökbe kell adnom a babám?

Figyelt kérdés
Nem tudom felnevelni..szívem szerint megtartanám, de mindkettőnk élete rámenne. Viszont bűntudatom van, úgy érzem cserben hagytam és nem számíthatott rám, elbuktam mint anya. Úgy érzem ez kihatással lesz a későbbi párkapcsolatomra is és később sem akarok majd már babát, mert nem érzem fernek, hogy az elsőt odaadtam másnak és ezek után még másikat vállaljak...
2021. aug. 23. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Ezen akkor kellett volna gondolkodnod, mikor védekezés nélkül szexeltél... vagy mikor még elvetethetted volna...
2021. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Nincs olyan, hogy rámegy az életed. Vagy vállalod a felelősséget vagy nem. Van ismerősöm pocsék fizetéssel, mégis szépen neveli a gyermekét, aki jobb édesanyát nem is kívánhatna.
2021. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem akartam elvetetni...de eltartani nem fogom tudni mert nincs segítségem se család.
2021. aug. 23. 16:55
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Hát figyelj. Én nem ítéllek el. Biztos baromi nehéz de nyugtasson a gondolat, hogy valahol máshol szeretetben és boldogságban nevelkedik. Jobb esetben anyagi jólétben, amit te nem tudtál volna megadni neki. Ezzel a döntéssel tetted érte a legjobbat. Kívánom neked, hogy ha legközelebb terhes leszel, akkor már a megfelelő körülmények között legyél.
2021. aug. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesz egyszerű ügy feldolgozni, de igenis sikerülhet! Kérlek, ne büntesd magad emiatt egész életben. Nem a kukába dobod, hanem gondoskodsz a babáról, szerető szülőknek adod. Nem kell, hogy bűntudatod legyen miatta. Szóval, ha elérkezik az idő, igenis vállalj gyereket, ha egyébként gyerekkel képzeled el az életedet. Fontos, hogy beszélj majd az örökbeadásról, de a hozzászólások is mutatják, hogy meg kel gondolnod, kivel. Talán szakembert is felkereshetnél. Ha viszont még nem tetted, hívd fel a Gólyahír Egyesületet, segítenek átrágni a lehetőségeidet, és ha úgy döntesz, szülőt keresni a kicsinek. Valamennyire az örökbeadás után is tudnak támogatni (lelkileg), de azért nem ez a fő profiljuk. De biztosan tudnak ajánlani neked megfelelő helyet, ahová fordulhatsz.
2021. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Hát gratulálok azoknak, akik idejöttek ítélkezni, anélkül,hogy a pontos helyzetet ismernék 🤷‍♀️ Remélem ez volt a napjuk fénypontja.


Kérdező, próbálj meg arra gondolni, hogy valaki évek óta arra vár, hogy örökbefogadhasson egy babát. Segítesz valakiknek teljes családdá válni. Egy szerető családba fog kerülni a gyermek, ahol mindent megadnak majd neki, amit te most nem tudsz.


Azt hiszem létezik nyílt örökbefogadás, ahol tarthatod a kapcsolatot a gyermekeddel. De az ezzel foglalkozó szervezetek biztos jobban tudják.

2021. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra hogy a lehető legjobbat adod a babádnak, amit ebből a helyzetből ki tudsz hozni. nem választottad a könnyebb utat, nem ölted meg, esélyt kapott egy boldog életre. Nagyon jó anya vagy, hiszen felelősséget vállaltál ezért a pici életért. Lesz majd egy szerető családja akik vártak rá.


Ne hallgass az ítélkezőkre, a szememben nagyon is bátor dolog amit csinálsz.

2021. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék ilyen helyzetben csak arra próbálnék gondolni, hogy szeretem annyira őt, hogy megadok neki mindent. És ebben a helyzetben ez egy másik család. Ez a seb biztosan nem fog soha begyógyulni, de ha nem söpröd a szőnyeg alá az érzéseidet jobb lesz. Szerintem minél előbb keress segítséget. Van pszichológus tb alapon is. Keress másokat akik hasonlókon mentek keresztül! Ne maradj magadra!
2021. aug. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Kérj segítséget egy örökbeadással foglalkozó alapítványtól. Több ilyen is van, pl. Gólyahír, Bölcső, Várva várt, Együtt az életért. Náluk tapasztalt szakemberek önkénteskednek, és mindenféle téren tudnak segíteni. Elmondják az összes lehetőséget, így később nem érzed majd azt, hogy nem tettél meg mindent. Jogi kérdésekben is tudnak segíteni, pszichológussal is tudsz beszélni, és nagyon figyelnek arra, hogy a szülőanyák olyan kórházba, olyan orvoshoz kerüljenek, akik nem ítélkeznek. Sok örökbeadónak segít a feldolgozásban, ha megismerheti a leendő szülőket. Náluk erre is van lehetőség.

Az alapítványoknál ez a lehetőség ingyenes, tehát mindenképp ajánlom, hogy nézd meg a weboldalukat és lépj kapcsolatba azzal, amelyik szimpatikus.

2021. aug. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom segít-e, röviden leírok egy sztorit. Anyaotthonban volt egy fiatal nő (én ott dolgoztam akkor), tán 20 éves kismama, jelentkezett abortuszra. Vezető mondta neki, hogy előbb beszéljen vele az örökbeadásról, mert abban is tud segíteni. Mutatott is három fotót három párról, akik ott hagyták a képeiket az anyaotthonban, sose tudni alapon, hátha onnan lesz gyerekük nyílt örökbefogadással.

A lány szinte rögtön rámutatott egyikükre, hogy úgy gondolja, velük megismerkedne. Aztán valóban nekik is adta a babát, és ez sokat segített neki lelkiekben is. Később láttam olyan képet, ahol a pár már a babával van - hát nekem pocsék az arcmemóriám, de ma is fel tudnám idézni az arconásaikat, annyira szépek voltak a boldogságtól.


Akárhogy is lesz, sok erőt kívánok!

2021. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!