Hogyan deríthetném ki, hogy pontosan mikor adtak örökbe?

Figyelt kérdés
Nagyjából két éves koromban kerültem szüleimhez, előtte egy intézetben voltam. De nem tudom, hogy születésem után rögtön, vagy csak később kerültem oda. Van valamilyen mód arra, hogy ezt kideríthessem? Szülőanyám nem sokkal a szüleimhez kerülésem után meghalt, biológiai apám pedig letagadott.

2021. szept. 26. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Az intézetben lehetne megkérdezni. De nem értem igazán, miért ennyire fontos
2021. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt attol az intezettol kellene megkerdezned, ahol voltál. Talán nekik vannak valamifele dokumentumaik vagy akar emlekeznek is rad. Vagy a szuleid? Ok nem tudjuk? Elvegre ok hoztak el 2 evesen es elotte biztos, hogy meseltek nekik rolad.
2021. szept. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy érdekli az élete, nem kell benne lelkiismeretfurdalást ébreszteni miatta!


Keresd fel a csecsemőotthont, és ott érdeklődj!

2021. szept. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-) Azért érdekel, mert ez is a múltam része, és számomra az önismeret nagyon fontos. 92-ben történt, sajnos azóta a jelenlegi hatalom megszüntette ezt az intézetet. Szüleim sajnos szégyellik ezt a dolgot, és nálunk mindig tabu téma volt, nem is mondták el, véletlenül tudtam meg 17 éves koromban. Tudom, hogy nem szeretnek erről beszélni, nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni őket, ráadásul titkos örökbeadás volt, így kétlem, hogy túl sok mindent mondtak volna rólam. Én is a dokumentumokra gondoltam, hogy valamilyen nyoma biztosan van valahol, de hogy az fellelhető-e még bárhol, vagy jogosult lennék-e rá, azt nem tudom.
2021. szept. 26. 19:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A település irattàràban vagy annak a körzetnek a vèdőnőjénèl is lehetnek adatok
2021. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valóban jó ötletnek tűnik.
2021. szept. 26. 20:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kórház ahol születtél, dokumentumok,ki vitt haza pl. Akkor név alapján lehet megtalálod az egyik ott dolgozót.

Vagy Facebook nagy csoportokban keresni, H kik dolgoztak ott abban az időben, S beszélni velük.

2021. szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a gyámhivatalba ott tudnak segíteni!
2021. szept. 27. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Voyager33 ***** válasza:
100%
A területi gyermekvédelmi szolgálatot keresd fel. Elméletileg kötelesek segíteni.
2021. szept. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsot! :-)
2021. okt. 2. 16:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!