Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nyílt, családon belüli örökbef...

Nyílt, családon belüli örökbefogadásál nem gond, ha nem vagyok házas?

Figyelt kérdés
Unokahúgomat nevelem évek óta családbafogadással. Szeretném örökbefogadni, ezt jelezni is fogom a következő felülvizsgálaton, a szülők hozzájárulnak. Van ennek bármi akadálya, ha eddig évekig megfeleltem családbafogadó gyámnak?
2022. jan. 4. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Az örökbefogadáshoz ugyanúgy végig kell menned az egész öf procedúrán, mint ha simán csak bármilyen gyereket örökbe akarnál fogadni.

Nemrég az "Örökbefogadás." csoportban volt egy poszt erről, érdemes belépned és elolvasnod. Necces folyamat lesz, és igen, sok akadályba ütközhetsz.

2022. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Felkeresem a csoportot, köszi az ajánlást. Ezt nem teljesen értem, nem úgy volt, hogy rokoni örökbefogadáshoz nem kell tanfolyam?


Alkalmassági, környezettanulmány, bérjegyzék, minden egyéb a családbafogadáshoz is kellett évente.

2022. jan. 4. 15:47
 3/10 A kérdező kommentje:

,,A rokoni, házastársi örökbefogadás nyílt örökbefogadásnak számít, ám engedélyezés néhány ponton eltér a “külső” örökbefogadástól. Ezek:


nem nézik a korkülönbséget (azaz lehet 45 évnél több is a szülő és gyerek között),

nem kell felkészítő tanfolyamot végezni,

nem kötelező közvetítő szervezetet bevonni.

2021-es frissítés: a családon belüli örökbefogadásra az a jogszabály sem vonatkozik, hogy csak házaspárok fogadhatnak örökbe.

Viszont itt is van egy alkalmassági eljárás, a pszichológiai, orvosi vizsgálat és környezettanulmány hasonló a többi örökbefogadáshoz, megvizsgálják a gyermeket is, különösen az új szülő és a gyerek között kialakult viszonyt."


Ez alapján nekem kicsit egyszerűbbnek tűik, ha meg már több éves múltunk van a családsegítőnél, gyámhatóságnál, akkor feltételeztem, hogy valamivel talán egyszerűbb a dolog.

2022. jan. 4. 15:51
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
A felkészítő tanfolyam senki számára nem kötelező. Nem ennek a hiánya teszi egyszerűvé a procedúrát, mert a pszichológiai, környezettanulmány, a jelentkezésed elbírálása, a beszélgetések azok, amelyek miatt ez a folyamat hosszadalmas és bonyolult. Tehát pont azok, amelyeken neked is végig kell menned.
2022. jan. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezeken már többször is végigmentem, sőt, évente megteszem. Orvosi alkalmassági, környezettanulmány, minden egyéb, ahogy már írtam. Plusz családsegítőbe is járunk, folyamatos kapcsolatban vagyunk a gyámhatósággal.
2022. jan. 4. 17:21
 6/10 A kérdező kommentje:
A családbafogadás sem egy rapid pecsét, elhiheted.
2022. jan. 4. 17:21
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
folyamatos kapcsolatban vagy a gyámhatósággal.. akkor ne itt kérdezgess a gyakorin.. hanem beszéld meg velük, mit kell tenned... ott fogsz érdemben teljes választ kapni.. szorítok :)
2022. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, bár még nem vagyok benne biztos. Szimplán jobb lenne az életünk éves felülvizsgálat nélkül, indokolatlanul stresszeli a gyereket is, ő is nagyobb biztonságban érezné magát. Ha viszont nagyon kemény a dolog, akkor felejtős, de a nyugalma miatt jó lenne.

Folyton fél, hogy vissza kell mennie, pedig erről szó sincs, de mindig kiemelik hogy a családbafogadás nem hosszú évekre van kitalálva.

2022. jan. 4. 22:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ne izgulj, mindig a gyerek érdekeit tartják szem előtt és ha évek óta nálatok van, a szülők nyitottak arra hogy örökbe adják neked, nem lesz akadálya.. max a formaságokat kell végig csinálnod... (nyílt örökbe fogadásnál a gyámügy nem fog beleavatkozni, hogy neked nem adhatják örökbe a kicsit.. max ha szörnyű körülmények között élne veled vagy bántalmaznád) szerintem sima ügy lesz... gyámügyet kérdezd... megmondják mit kell neked-szülőknek tennie, hogy rendezve legyen minden. Nincs mitől félned.. formaság lesz az egész procedúra... :) "7"
2022. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! Igazából az egyik szülő bátorít nagyon, hogy tegyem meg, ő szeretné. Nyilván azért, mert utána már nem lenne köteles tartásdíjat fizetni, de bánja a fene.
2022. jan. 5. 18:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!