Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha a heteró házaspároknak nem...

Ha a heteró házaspároknak nem kell egy örökbefogadható gyerek, szerinted hol lenne a legjobb helye?

Figyelt kérdés
Nem kell alatt azt értem, hogy pl. egészséges fehér kisbabát akarnak legtöbben és egy 5 éves, fejlődésben lemaradt cigány származású gyereket már nem vinnének haza.

2022. jan. 31. 20:44
A kérdező szavazást indított:
A gyerekotthonban van a legjobb helye
Egy egyedülálló, heteroszexuális örökbefogadónál van a legjobb helye
Egy homoszexuális örökbefogadó párnál van a legjobb helye
84 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván a 2. vagy 3. opciónál, attól függ hol szeretik jobban.

Csak a bolond homofób konzervatívok azok akik szerint inkább rohadjon meg egy gyerek a menhelyen, minthogy szeretetben, normális körülmények közt nőjön fel, mert "nehogy má a búzik neveljék!".

2022. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
29%
Normális helyen,nem szivárványosoknál.
2022. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%

Én szerintem kettő az még mindíg több mint egy, szóval a homiknál.

A szülőséghez hatalmas segítség ha többedmagával van az ember, így a munkamegosztás, a figyelem is sokkal eredményesebb.


De persze egy heteró egyedülálló is remekül helytálhat, de sokkal nagyobb teher nyomja a vállát egyedül.


#2vannak konzervatív melegek is, ahogy vannak liberális heterók is és fordítva is igaz.

2022. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, ez nem egy amerikai film.

Nálunk nincsenek az árvaházban magányosan senyvedő gyerekek tömegei.

Nemrég egy hasonlóan hülye kérdéshez egy olyan válaszolt aki konkrétan dolgozik örökbefogadásra váró gyerekekkel. Ő maga mondta el, hogy hazug ez az egész propaganda és nem az örökbefogadható gyerekek várnak arra hogy valaki hajlandó legyen befogadni őket, hanem az örökbefogadni akaró pároknak kell várni amíg lesz kit örökbefogadniuk.

Akik a nevelőotthonokban vannak hosszabb ideje azokat nem lehet örökbefogadni. Mert nem mondtak le róluk a szüleik, csak az állam vette gondozásba őket.

Miért kell mindig hazugságokkal gerjeszteni a feszültséget?

2022. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

#4

Ez tök jó, bár szerintem ez csak egy ártatlan kérdés nem a feszültséget akarta gerjeszteni.


Ha szigorúan teoretikusan vizsgáljuk, te mit választanál?

2022. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%

#5 Nem lehet a helyzettől függetlenül erre válaszolni. Ami nincsen abban nem lehet döntést hozni.

Nézd meg az amerikai rendszert, úgy sz@r ahogy van! Hiába fogadhatnak ott örökbe egyedülállók vagy homoszexuális párok, akárki, akkor is rengeteg gyerek él nagyon rossz körülmények között, rengeteget kihasználnak a nevelőszülei, örökbefogadói és nagyon sok él az utcákon, minden gondoskodás nélkül. Sokan inkább választják az utcát, mert ott a nevelőotthonok is néha olyanok, mint a börtöneik.

Nincs olyan, hogy ez vagy az a jobb megoldás, mindig azt kell megnézni, hogy aki éppen örökbe akar fogadni, az-e a legjobb az összes lehetőség közül annak a gyereknek.

Nálunk vannak heteró házaspárok akik közül bőven lehet válogatni. Ahogy bizonyos körülmények között egyedülálló és homoszexuális is fogadhat örökbe, csak nem általánosságban hanem az egyedi esetben született döntés alapján.

Ha a 20 évvel ezelőtti romániai árvaházakról lenne szó, ahol rettentő körülmények voltak, akkor nem lenne kérdés, hogy annál minden jobb. De nálunk nem ez a helyzet szerencsére.

2022. jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Nálunk nincsenek az árvaházban magányosan senyvedő gyerekek tömegei."


Tévedsz. Gyerekotthonban nőttem fel (23 vagyok most, 5 éve szabadultam.)

Örökbefogadható lenne több ezer gyerek, csak fel sem terjesztik őket örökbefogadásra, mert reménytelennek tartja a hivatal, hogy pl. egy 8 éves cigány származású gyerek bárkinek is kelljen.


Én 4 voltam, mikor a rendszerbe kerültem, de akkor még csak akkor lett örökbeadható valaki, ha 6 hónapig nem kereste a szülő. (Ez most már csak 3 hónap.) Én 7 éves koromtól örökbefogadható lettem volna, de nem is terjesztették fel az aktám, mert szerintük túl öreg voltam.

2022. jan. 31. 21:44
 8/23 anonim ***** válasza:
61%
Az örökbefogadótól függ, ahol jobbak a a gyerek lehetőségei. De a két azonos nemű szülő valószínűleg nem csak figyelemben, anyagiakban is többet tud adni mint egy egyedülálló, dolgozó ember.
2022. jan. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
33%
Heteroszexuális nevelőszülőknélkár,hogy nincs ilyen válaszlehetőség.
2022. febr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Heteroszexuális nevelőszülőknél"


Az miben jó? 18 évesen ugyanúgy utcára kerülsz tőlük. Ha bárki örökbefogad, az legalább nem rak ki később + örökölhetsz utána majd.

2022. febr. 1. 16:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!