Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha a heteró házaspároknak nem...

Ha a heteró házaspároknak nem kell egy örökbefogadható gyerek, szerinted hol lenne a legjobb helye?

Figyelt kérdés
Nem kell alatt azt értem, hogy pl. egészséges fehér kisbabát akarnak legtöbben és egy 5 éves, fejlődésben lemaradt cigány származású gyereket már nem vinnének haza.

2022. jan. 31. 20:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyen gyerekeket, akik itthon nem kellenek hetero házaspároknak, külföldre adják örökbe.
2022. febr. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Külföldre inkább testvérsorok kerülnek, akár 3-4 gyerek is egyben. De szerintem ez szörnyű, mikor már iskolásként elvisznek olyan országba, ahol még a nyelvet sem tudod. Konkrétan minden gyökerétől megfosztják az embert... :((
2022. febr. 3. 14:29
 13/23 anonim ***** válasza:
35%

"De szerintem ez szörnyű, mikor már iskolásként elvisznek olyan országba, ahol még a nyelvet sem tudod."


8-10 évesen is nagyon könnyű megtanulni egy nyelvet. Egyébként nm gondolnám, hogy egy gyerekotthonban sok "gyökér" kialakul. Az emberek tipikusan más emberekhez tudnak kötődni, és egy árvaházban leginkább az a probléma, hogy nincsen nagyon kihez kötödni.

2022. febr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egyébként te egyet értesz azzal, hogy a 6 hónapos ne mlátogatási határidőt lecsökkentették 3 hónapra, hogy így gyorsabban váljanak örökbeadhatóvá a gyerekek?
2022. febr. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

"8-10 évesen is nagyon könnyű megtanulni egy nyelvet."


Én 10 évesen kerültem egy olyan lakásotthonba, ahol kilencen voltunk gyerekek, ebből 7-nek (5 tesvér+2 másik gyerek) cigány volt az anyanyelve és egymás közt azt beszélték. Nagyon szar érzés volt köztük lenni úgy, hogy kívülállónak éreztem magam, mert nem értettem, mit beszélnek. Pedig a nevelők mindig magyarul beszéltek hozzájuk, de egymás közt akkor is a cigányt beszélték, és nemvolt jó érzés ebben élni. Pedig rendesek voltak velem, meg tanítgatták is nekem a nyelvület, de akkor sem szerettem ott lenni, pont emiatt.

2022. febr. 3. 16:08
 16/23 A kérdező kommentje:

"Kérdező, egyébként te egyet értesz azzal, hogy a 6 hónapos ne mlátogatási határidőt lecsökkentették 3 hónapra, hogy így gyorsabban váljanak örökbeadhatóvá a gyerekek?"


Egyetértek. Sőt, szerintem a 3 hónap is sok. Aki 3 havonta egyszer érdeklődik a gyereke felől, az a szememben nem szülő.

2022. febr. 3. 16:09
 17/23 anonim ***** válasza:
82%
Te hol érezted volna a legjobban magad a 3 válaszlehetőség közül? Örültél volna homo szülőknek? (Csak kíváncsiság)
2022. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%
Vagy egyedülállónál, vagy párnál. Anyagi helyzettől és időbeosztástól függ. Csak nyilván két ember jobban tud közös időt beosztani, két átlagos fizetésű ember jobb anyagiakat teremt együtt, mint egy átlagos fizetésű személy. Szóval technikailag nagyobb a valószínűsége, hogy egy pár, akár azonosnemű, jobb körülményeket tudjon teremteni, mint egy egyedülálló
2022. febr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"Te hol érezted volna a legjobban magad a 3 válaszlehetőség közül?"


Mivel csak a zacit tudom milyen, ezért nem tudom, hogy a másik 2 helyen hogy éreztem volna magam.


"Örültél volna homo szülőknek?"

Én még egy háromlábú kecskének is örültem volna, ha örökbefogadott volna. Viccnek hangzik, de nagyon nem az, mikor a többieknek az a legnagyobb problémája 17 évesen, hogy hova tanuljon tovább a szülei pénzén, neked meg az, hogy hol fogsz lakni érettségi után, ha betöltötöd a 18-at.

2022. febr. 3. 20:35
 20/23 anonim válasza:
55%

A valóság pedig az hogy 7 éves korig fogadtunk volna örökbe a feleségemmel gyereket.

Hozzánk se szóltak.

6éve már

Most már inkább 50 felé járunk…

Ha alapítványnál próbálkoztunk volna fizetni kellene.

Nem fizetek senkinek!

2022. febr. 4. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!