NTBS kérdése:

Ha nem lehetne saját gyereked örökbe fogadnál?

Figyelt kérdés

2022. aug. 25. 18:18
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
27%

Nem, mert a férjem nem…


Én maximum kisbabát, de így könnyen mondom, hogy már van gyerekem.

2022. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
17%
Én eleve nem mennék olyan emberhez hozzá, akinél nem opció az örökbefogadás. Ez túl fontos kérdés ahhoz, hogy kompromisszumot kössek.
2022. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, hogy aki pirosat adott az előző hsz.-re, ő szerinte úgy kellene akkor házasodni, hogy alapvető kérdésekben sem értünk egyet? 😳 Ez nem az a téma, ahol jó ötlet a kompromisszum...
2022. szept. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
72%

Én hasznosat nyomtam az előző hozzászólásra, de azért belegondolva nem ilyen egyszerű ez a kérdés...


Mi meddőségi kezelések közepén vagyunk, de még így sem tudjuk mi lesz velünk ha a végén nem sikerül a saját gyerek. Senki sem úgy indul neki egy házasságnak, hogy mi lesz ha nem lehet gyerekünk, mert két fiatal, magát egészségesnek gondoló embernél arra hogy egyáltalán ne lehessen saját közös gyermekük az esély a 0-hoz közelít.

(egy külföldi intézet lombik esély kalkulátora alapján pl nekem egy rakás betegséggel,2 kémiai terhességel,egy sikertelen lombikkal a hátam mögött is 99% esélyem van hogy 6 lombikból gyerekem születik.)


Teljesen hülyeség lett volna azért nem hozzámennem a ferjemhez, mert 25 évesen úgy hogy akkor még nem volt semmi problémánk azt mondja esetleg, hogy nem akar örökbefogadni, mivel fogalmunk sincs hogy 35 évesen, 10 év házasság, X lombik kezelés után így fogja-e gondolni.

Teljesen más lehet a véleménye akkor ha úgy gondolja, hogy neki lehetne sajátja egy másik nővel, mint akkor ha ő a meddőség oka. És teljesen mást mond az ember úgy, hogy ott szuszog/játszig/visít mellette a sajátja, mint úgy, hogy hosszú évek küzdelme és veszteségei után az örökbefogadás az egyetlen lehetősége arra, hogy gyermeket nevelhessen.


Ezek olyan dolgok, amire nem lehet felkészülni előre.

2022. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 Tündi3 ***** válasza:
100%

Szia

Nekem van egy vèrszerinti lányom ès egy örökbefogadott kisfiam. Újra sorban állunk örökbefogadásra kistesóèrt. Sokan kèrdezik tőlünk, hogy mièrt. Mert mèg sok szeretet van bennünk. Ennyi ès nem több. Aki azt vágja rá a kèrdèsedre hogy nem, neki valószínű soha nem kellett a meddősèggel vagy a gyermektelensèggel foglalkoznia. Az ő nèzőpontja is teljesen èrthető. Ahány èlethelyzet annyi vèlemèny. Mi alig várjuk, hogy megcsörrenjen a telefon, hogy született egy kisbaba akit örökbe fogadhassunk. Vagy találjon meg minket egy a gyermekèről gondoskodni akaró kismama aki örökbe adná nekünk a babáját. Furán hangzik? Lehet. Az a kismama aki nem kukába dobja, megöli vagy hasonló borzalom..... Ö bizony az örökbe adással gondoskodik a gyermekèről mert nem csak èletet ad neki hanem ezzel szerető családot ès egy èlhető jövőt is ad.

Az enyèm is egy nèzőpot

Szèp estèt

2022. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
50%
Nem, nekem a gyerekvállalás lényege, hogy lássam magunkat a gyermekben. Nem tudnám egy idegen gyerekét teljes mértékben szeretni.
2022. okt. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
0%
56.: Neked lényeg, másnak nem. Semmi extra nincs annyira senkiben, hogy felettébb örökíteni kelljen bármi áron a génjeit. A gondolatától is a hideg ráz, hogy bizonyos felmenőket viszont lássak egy gyerekben...
2022. nov. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
50%
57es igen, ezért írtam le a saját véleményem, azt hittem ez a feladat :D
2022. nov. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!