Dél-Koreából lehetséges az örökbefoagdás?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy koreai kisbabát (mindegy, hogy kisfiú vagy kislány) örökbefogadni és szeretni, esélyt adni neki a normális életre. Lehetséges? Mi kell hozzá? Gondolom sok-sok pénz, de az egyébként is kell egy gyerekhez. Még csak 18 vagyok, tudom, hogy 24 éves kortól lehet, de már most elkezdek utánajárni ennek. Szülni nem szeretnék soha.

2022. szept. 11. 09:54
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Esélyt adni neki? Jobb esélye van Koreában, mint itt. Miért akarnád kiragadni egy fejlettebb gazdaságból, egy jobb oktatásból?
2022. szept. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az első kérdésére a rendkívül átgondolt és érett válasz az, hogy: mert azok olyan cukiiiik
2022. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
96%
Kis hazánkban is van rengeteg gyerek, aki megérdemelne egy esélyt a jobb életre...
2022. szept. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
97%
nem vagy te angelina jolie..rengeteg örökbefogadandó gyermek van itthon is
2022. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
99%
Gondolom kpop vagy kdrama fan vagy. Nem baj, majd kinövöd.
2022. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%
A hazai szabályozás nem teszi lehetővé a külföldről való örökbefogadást.
2022. szept. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne lehetne egy Dél-Koreai gyereknek ott jobb élete? Fejlett ország, itt lehet inkább rosszabb lenne neki. Amúgy ha mindenképpen segíteni szeretnél egy gyermeknek, itthon is rengeteg olyan sorsú gyerek van, akit örökbe lehetnek fogadni.
2022. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%

Dél-Koreából elhozva akarsz itt jobb életet teremteni? Nem Észak-Koreára gondoltál? (Mondjuk onnan aztán főleg esélytelen lenne, de legalább a szándék érthetőbb lenne.)


Ha már mindenképp nehéz sorsú gyereket akarsz, azt találsz Magyarországon is. Nem 0-3 közöttiekre gondolok, idősebbekre és roma származásúakra.

De ha mindenáron külföldről akarsz, akkor keress valami olyan országot, ahol tényleg nagy a szegénység, és persze jogilag is megoldható a két ország közt az adoptálás.

2022. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se kpop, se kdrama fan. Dél-Korea pedig hiába fejlett, ha olyanok a feltételek, hogy sokan inkább öngyilkosak lesznek... Ha nem hiszitek, nézzetek utána, ott a legmagasabb az öngyilkossági ráta. Nyilván van oka... Az oktatásról meg annyit, hogy rettenetesen túlhajszolják a gyerekeket és az iskolai bántalmazásból sportot űznek, a halálba kergetik a társaikat. A mindent eldöntő vizsgáról meg már nem is beszélek. Nimcs még egy esély, hogy egyetemre menj, csak egy.
2022. szept. 11. 11:10
 10/35 A kérdező kommentje:
Ja és persze nagyon nagy szégyen, ha valami rosszabbul teljesít, mint a társai. De persze nem is Magyarországra gondoltam, itt meg is ölnék szerintem szegényt, akkora az idegengyűlőlet...
2022. szept. 11. 11:11
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!