Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nevelőszülőként örökbefogadás...

Nevelőszülőként örökbefogadás lehetőségei?

Figyelt kérdés

Nevelt gyermekem 7 éve a családunk tagja, és ez alatt a 7 év alatt olyan kötődés alakult ki a családunkban iránta, hogy nem tudnánk megválni tőle. Mégis úgy fest, hogy megindították az eljárást, miszerint örökbefogadhatóvá akarják tenni. Jelenleg örökbefogadó szülőnek próbálunk jelentkezni, de nem tudjuk hogy mennyi az esély arra, hogy pont ezt a bizonyos gyermeket hozzánk adják.

Milyen lehetőségekkel tudnánk élni, ha ténylegesen örökbefogadhatóvá válna? Mit tehetnénk azügyben, hogy nálunk maradjon? Van valamilyen rendszer ez esetben ha a nálunk lévő gyermeket szeretnénk örökbe fogadni? Bármilyen tanács?



2022. okt. 10. 23:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a kérdést nem itt kéne feltenni, hanem ott ahol elindítják az örökbefogadás folyamatát. Mivel itt a gyermek érdekeit veszik figyelembe, és ha a gyermek ragaszkodik hozzátok, akkor van esély örökbefogadó szülőnek lenni, és véglegesen nálatok maradhat.Sok sikert.
2022. okt. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%

Nem nagyon támogaja a gyámügy, két okból.

Az egyik, hogy kellenek a nevelszülők, és ha már van sajátod (örökbefogadottad), kisebb eséllyel akarsz nevelőszülő maradni.

Illetve ha most jelentkezel örökbefogadónak, listára kerülsz, és elég nagy szemétség lenne a több éve gyermekre vágyókkal szemben, ha előnyöd lenne, mert te nevelted. Akkor boldog-boldogtalan nevelőszülőnek jelentkezne, hogy ezzel kerülje meg a várakozást.

2022. okt. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Ezt nem értem. Miért ne lenne előny, hogy ő nevelte? A gyereknek keresnek családot, nem fordítva, nem? Nem a többi szülőjelöltel szembeni "igazságosság" kéne, hogy legyen a vezérelv, hanem a gyerek érdeke. Ennek a gyereknek van családja. Komolyan kepes lenne a gyámügy elvinni egy olyan csaladtól, akik szívesen nevelnék tovább? Ez akkor a kegyetlenség kategória...
2022. okt. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%

3, lehet, hogy annak kellene elsődlegesnek lenni, de a rendszer sajnos nem így működik.

Ha te 10 éve vársz gyerekre, és megkapja az, aki beadta a jelentkezést, csak azért, mert eddig nála volt, neked sosem fog gyerek jutni.

2022. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

alapvető jogok biztosa:


Nem kizárt, hogy a nevelőszülő a gyermek örökbefogadására jelentkezzen, de vizsgálni kell az ott nevelkedő más gyermekek számát, státuszát, e viszonyok hatását a gyermekek nevelkedésére. Elképzelhető olyan helyzet, amikor a gyermek legjobb érdekét éppen a nevelőszülő örökbefogadása szolgálja, de ezt minden esetben egyedileg vizsgálandó. Székely László ombudsman szerint diszfunkcionális lenne, ha a nevelőszülő automatikus előnyt élvezhetne, így nem vet fel alapjogi visszásságot, hogy nem részesül előnyben a nála nevelkedő gyermek örökbefogadásakor.

2022. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

5-ös, gondolom a kérdezőnél az az alaphelyzet, hogy azt az egyetlen gyereket nevelik. Ha nem úgy van, akkor teljesen jogos, hogy a többi gyerek helyzetét/szempontjait is vizsgálni kell.

Az ombudsman állásfoglalásától viszont kinyílt a bicska a zsebemben. Szóval szerinte diszfunkcionális lenne, ha a gyerek azokkal maradhatna, akiket megszokott, akik a biztonságérzetet jelentik számára. Komolyan, mintha a középkorban élnénk, a gyerek meg árucikk lenne, akit adnak-vesznek a vásáron.

2022. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Az ombudsmannak mondjuk nem a felnőttek érdekeit kéne nézni, hanem a gyerekét. Én például tutira nem akarnék olyan gyereket örökbe fogadni, akit 7 eve nevel valaki es szeretné is, hogy vele maradjon, de én vagyok az első a sorban, nekem kell, mert aaaannyira akarom! És akkor kvázi en traumatizálnám a gyereket azzal, hogy kitépem a családjából, azt a gyereket, akit állítólag aaaaannyira akarok es szeretek. Akinek ez így megfelel, arra nincsenek szavaim, komolyan mondom.
2022. okt. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
7, a nevelőszülő nem a családja. Nehéz tudomásul venni, de az egy átmeneti állpot.
2022. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
A gyerekhez keresnek családot, ez abszolút igaz. Környezetemben ketten fogadtak örökbe mostanában, s mindkétszer a gyermek(ek) szemszögéből, az ő habitusukat és kulturális közegüket figyelembe véve kerestek nekik szülőket. Egyik esetben egy ovis testvérpárról volt szó, találtak nekik olyan szülőket, akik bár eredetileg egyet akartak, belementek a kettőbe. De komoly összeillési vizsgálatok vannak, az örökbefogadó hetekig látogatja a gyereket a nevelőszülőknél és szakemberek követik az összecsiszolódást, nyilván azonnal kiderülne, hogy itt mi a gyermeknek legkedvezőbb helyzet.
2022. okt. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

7-es, teljesen egyetértek veled!


Nekünk kicsit nehezen jött össze a gyerek, így elgondolkodtam az örökbefogadáson is. De én csakis olyan gyereket tudnék örökbe fogadni, aki örömmel jönne velünk. Nekem is elképzelhetetlen lenne, hogy odamegyek egy családhoz, és csak azért elviszem onnan a síró, ellenkező gyereket, mert egy hivatal egy határozatban nekem erre engedélyt adott.


Több ilyen történetet is olvastam, többek között gyakoris válaszolóktól is, vagy ők utaltak cikkekre, ahol a három év körüli gyerek két kézzel kapaszkodott a nev.szüleibe, úgy kellett lefejteni az ujjait, hazafelé végigsírta a több órás utat, majd az örökbefogadó szülőnél a már szobatiszta gyerek ismét bepisilt, bekakilt, dühkitörései voltak.

Mellékesen a nev.szülőket is alaposan megviselték a történtek. Volt olyan gyakoris nev.szülő válaszoló, aki elmondta, hogy teljesen olyan volt neki, mintha meghalt volna a gyereke, utána pszichológushoz kellett járnia, hogy fel tudja dolgozni.


Nekem még olvasni is rettenetes volt, a gyomrom felfordult tőle!


És ezt hívják gyermekvédelemnek Magyarországon!

2022. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!