Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Magamhoz vehetem a testvéreim?...

Magamhoz vehetem a testvéreim? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Meghalt az anyukánk. Most hogy ő nincs, a faterjuk (nekem más az apám, ezt letisztázom mert ezen is menne a savazás) nagyon nem bánik velük jól. Csont soványak lettek, nem esznek. Nincs begyújtva rájuk, hideg van, gázt meg esze ágában sincs bekötni. Nem tudnak fürdeni sem, nagyon rossz körülmények uralkodnak ott.

Én nyáron leszek 20 éves, most fogok albérletbe költözni Pestre vagy Szegedre, ez még döntés alatt áll. Igaz, még családnál lakom, de ki merhetem tűzni célként az "örökbefogadásukat"? Merjek szólni nekik hogy a tesónál fognak lakni?

Mik kellenek ahhoz, hogy magamhoz vegyem őket? Hogy indulhatnék el ezen az úton? (pénz nem probléma, de érdekelne hogy mennyi havi keresettel adnák ide jószívűen)


2023. márc. 18. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyámügynél érdeklődj első körben, bár így hogy az apjuknál vannak elhelyezve, biztos nem lesz egyszerű. Szerintem semmiképp se mondd a testvéreidnek, hogy veled fognak élni, mert ha mégsem, akkor olyan csalódás éri őket, ami lehet a kapcsolatotokba kerülne.
2023. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyámhivatalban érdeklödj, ott kapühatsz pontos felvilágosítást a lehetöségekröl, de alapesetben a szülönek van elsöbbsége. Ha ö nem látja el öket rendesen, akkor adott eetben elveszik töle a gyereket.

A gyerekeknek meg addig semmi esetre sem szabad szólni, amíg nem reális a dolog.

2023. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Örökbe nem fogadhatod őket. Családba fogadási kerelmezhetsz, de kb 10000% hogy esélytelen vagy. 20 éves vagy, nincs stabil lakhatasod, stabil jövedelmed, ellenben van apjuk a gyerekeknek
2023. márc. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Olyan apjuk van aki adósságra összegyűjtött adományokból vett luxusautót, ahelyett hogy a gyerekeit vette volna figyelembe. Ők fáznak, éheznek, nem fürdenek és lassan ház se lesz a fejük felett ja és munkanélküli.. Ezért komolyan nem adják oda a gyerekeket? Inkább szenvedjenek?.. Kajak ez az elsőbbsége neki hogy megcsinálta őket?..

Nekem van munkahelyem, stabil.. Ami nem keres rosszul ráadásul. Csak a lakhatást kell megoldjam.. Ha nem adják ide a gyerekeket, rendőrséggel oldom meg hogy ne lehessen az apjuk. Olyankor is inkább a gyerekotthonba vinnék őket?

2023. márc. 18. 21:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jövedelmet, van esélyed. Egy ismerős családdal történt hasonló, ott a nagykorú testvér még tanult, azért nem lehetett ő gyám. És igen, a "kicsik" az alkesz apjukhoz kerültek, aki letojta a fűtési vagy az étkezést. Sajnos, ilyen is van :(
2023. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%

Kicsit ellentmondásos hogy van stabil munkahelyed, de épp költözni tervezel Szegedre vagy Budapestre. Hol van az q stabil munkahely?


A törvény a családot védi és a család jelenleg az apa és a gyerekei. Te, mint feltestver a tágabb családhoz tartozol. Mekkorák ezek q gyerekek?

2023. márc. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A munkahely miatt maradnék Szegeden

Pestre csak a távolság miatt költöznék


Egyik gyerek 11 éves, a másik 6

2023. márc. 19. 16:09
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Legyen egy stabil munkahelyed és lakásod, ahova viheted őket (legyen nekik külön szoba, tudd berendezni). Én azt mondom, ha nettó 250e megvan, és nem 100e az albi, már jól indulsz, mert ehhez jöhet még a 2 adókedvezmény ami 40e, 25e körül van a 2 csp, már 300e felett vagyunk. Esetleg tudj felmutatni segítséget, ha betegek, ki tud beugrani.

Kapcsolatban vannak egyébként a családsegítővel? Ha nem, akkor menj be a gyámügyre és jelezd, hogy nagyon rossz körülmények közt vannak, lehet esetleg a sulival, ovival is beszélni előtte, hogy ezek a szándékaid (ezt azért írom, mert többször, ha véleményt kérünk az intézményektől, félnek leírni az őszintét, nehogy "elvigyük" a gyereket, de ha tudják, hogy hova kerülnének esetleg, akkor segítőkészebbek lennének)


Én egyáltalán nem mondom, hogy esélytelen vagy, sőt. Ha már alapellátásban vagy védelemben vannak, még "könnyebb" dolgod is van, hisz azért vannak ellátásban, mert probléma van.


Ezt én most csak azok alapján írtam, amit ide leírtál, és alapul vettem, hogy az mind így van.


Egy családsegítő

2023. márc. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanmar, 8. Ha valóban családsegito lennél, akkor tudnád, hogy rendkívül ritkán kerül sor arra, hogy a szülőtől elvegyék a gyereket és a féltestvernel helyezzek el. Pláne, hogy az a feltestver 20 éves.
2023. márc. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

ugyanmár, az vagyok, és hidd el, jobban tudom, mint te... nyugodtan le lehet pontozni az egyetlen releváns választ, a többit meg, amit a "hallottam a szomszédtól" kategóriába sorolnék, azokat fel, vezessétek csak nyugodtan félre a kérdezőt.


(ha az apa valóban olyan, amilyennek leírta, nem esznek, fáznak, nincs semmijük, és ez a gyh tudomására jut, elveszik őket, és mindenkit próbálnak családtagnál elhelyezni, mert nagyon telítve van a rendszer - de persze, ezt is csak a kisujjamból szoptam.. )

2023. márc. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!