Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Magamhoz vehetem a testvéreim?...

Magamhoz vehetem a testvéreim? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Meghalt az anyukánk. Most hogy ő nincs, a faterjuk (nekem más az apám, ezt letisztázom mert ezen is menne a savazás) nagyon nem bánik velük jól. Csont soványak lettek, nem esznek. Nincs begyújtva rájuk, hideg van, gázt meg esze ágában sincs bekötni. Nem tudnak fürdeni sem, nagyon rossz körülmények uralkodnak ott.

Én nyáron leszek 20 éves, most fogok albérletbe költözni Pestre vagy Szegedre, ez még döntés alatt áll. Igaz, még családnál lakom, de ki merhetem tűzni célként az "örökbefogadásukat"? Merjek szólni nekik hogy a tesónál fognak lakni?

Mik kellenek ahhoz, hogy magamhoz vegyem őket? Hogy indulhatnék el ezen az úton? (pénz nem probléma, de érdekelne hogy mennyi havi keresettel adnák ide jószívűen)


2023. márc. 18. 18:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
35%

10!


Valóban, ezt is a kisujjadbol szoptad. 🤗

2023. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

10 éve dolgozom a szakmában. de vezesd csak félre, ha ez neked jólesik.

kérdező, csak annyit fogadj meg, hogy menjél be a gyámhivatalba és vázold fel a helyzetet

2023. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A gyámhivatal már rajtuk van. És tudom hogy ezek hogy működnek, én is védelem alatt álltam egy ideig. A családból kiemelés sajnos nem tudom hogy működik, annyit tudok hogy igyekeznek a családnál tartani a gyereket, valamiért jobbnak érzik ha nem idegenek nevelik fel őket.

Ha mégis megtörténik, közeli hozzátartozókhoz fordulnak, nem viszik azonnal otthonba őket

2023. márc. 20. 12:09
 14/14 anonim ***** válasza:
73%

de te nem is lennél idegen. és itt tudod megfogni a történetet.


Lehet még családba fogadást is kérni, ezt az apa tudja kérelmezni, gyorsabb és egyszerűbb, de bármikor vissza is vonhatja (uyganakkor ha vissza akarja vonni, akkor vizsgálni fogják, hogy hova vinné őket, ugyan az a folyamat, mint amit leírtam már, szóval ott neki bukó lenne a mutatvány)


a családsegítős

2023. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!