A férjem a nevére akar venni két kamasz lányt, de én nem akarom ezt, ha én nem egyezek bele, akkor is a nevére veheti őket?

Figyelt kérdés
2023. márc. 24. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Hát ez nem úgy megy valaki csak a nevére vesz bárkit… ahhoz örökbe kell fogadni őket. A te gyerekeidről van szó?
2023. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Mi van? 😂
2023. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy a nevére veheti. Jogilag neked erre nincs ráhatásod. A vér szerinti anyukának kell a hozzájárulását adnia, illetve ha a gyerek már betöltötte a 14-et, akkor neki is. Legalább is korábban így volt.
2023. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
:D
2023. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha apasági nyilatkozatot tesz, és anyuka is rá bólint, neked semmi kozöd hozzá
2023. márc. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk a körülményeket is jó lenne ismerni. Azért ez nem úgy megy, mint egy farmon, hogy azt a két kismacskát legyen szíves, aztán viheted is.

Két kamaszlányt akar örökbefogadni, akik kinek a gyerekei? Vagy állami gondozottak? Azért ez elég árnyalt.

2023. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
What
2023. márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Tökmindegy hogy kiket akar a "nevére venni", vagy magyaran teljes hatályú apai elismero nyilatkozatot tenni. Egy embernek van ebbe beleszolasa, a kamaszok anyjának-meg q lányoknak, ha elmúltak már 14 évesek.
2023. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Kié a két lány? Miért fogadja örökbe őket? Kötelezettségekkel is jár a dolog..
2023. márc. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha az anyakönyvben a 2 lánynak csak képzelt apa van bejegyezve (ha a a gyermek 3 éves koráig nincs bejegyzett apa, akkor a gyámhivatal képzelt apáról hoz határozatot, amit bejegyez az anyakönyvvezető) , akkor teljes hatályú apai elismerő nyilatkozattal a lányokat a magáénak elismeri. Nem kell a te belegyezésed, viszont a lányok édesanyjának a beleegyezése kell és akkor bejegyzik őt apaként.

Szerintem a férjed erről beszélt. (Foglalkoztam gyermekvédelemmel sokáig, ne írjátok, hogy nincs ilyen, mert van.)

2023. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!