Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Fogadnátok örökbe úgy gyereket...

Fogadnátok örökbe úgy gyereket hogy valójában már van egy saját és gond nélkül lehetne még saját gyerek?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 5. 17:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%
Az örökbefogadott gyerek is sajàt. Nekem egy gyerekkel teljes az èletem, de ha akarnèk mèg, akkor nem zàrnàm ki az örökbefogadàst. Nem volt horror a szülèsem, de nem èreztem magam biztonsàgban.
2023. ápr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem, de nem azért, mert már van egy vér szerinti, hanem mert nem érzem magam elég érettnek az örökbefogadáshoz.
2023. ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
Esetleg akkor, ha idősebb (roma), vagy valamilyen testi vagy szellemi fogyatékossággal élő (pl. Látássérült, down szindromas stb.) gyerek is boldoggá tenne titeket, mert őertük nem kapkodnak más örökbefogadók.
2023. ápr. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%
Pl ha valami nagyon jó barátom vagy csaladtagom gyereke lenne hirtelen árva, Őt örökbefogadnám mindenképp. Pedig nem akarok abszolút második gyereket.
2023. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%

Én nem. Nincs nekem semmi bajom az örökbe fogadással, de vajon teherbeesni és megszülni gyorsabb vagy kivárni a várólistát? Gyanítom, hogy az előbbi.

Meg simán adja magát, hogy ha újra gyerekre vágyunk akkor elhagyjuk a védekezést. Örökbe fogadás valahogy nem jutott az eszembe.

2023. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

“Magamtol” nem jutott eszembe sosem, talan mert gyorsan sikerult a nagyobbik gyerekunk. A kicsi 2 ev volt, mire osszejott, de akkor mar ott volt a nagy, ugy voltunk vele, hogy egy mar van, max inszemig mentunk volna el, de meg a kivizsgalasokat is halogattuk, az orokbefogadas nem jott itt sem szoba.


Ellenben mikor egyik ismerosom orokbefogadott egy gyonyoru kisbabat, aki raadasul meg hasonlitott mar akkor is ra, es meselt egy kicsit az egeszrol, akkor atfutott az agyamon. Fel is hoztam a ferjemnek, de mindketten ugy voltunk vele, hogy ez max. akkor kerulhetett volna szoba, ha nem lehetett volna biologiai uton sajatunk.

2023. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
43%

Igen. És fogadtunk is örökbe a vér szerinti gyerekünk mellé egy csodás kisfiút. 😊

Nem azért, hogy megmentsük, nem karitatív céllal. Hanem mert mindig vágytunk rá, hogy legyen szív szerinti gyerekünk is.

Én személy szerint sokkal erősebb motivációnak tartom a miénket, mint azokét, akiknek nem lehet vér szerinti gyerekük. Mert mi nem kényszerből, nem jobb híján döntöttünk az örökbefogadás mellett, hanem szabad akaratunkból. Nekünk volt választási lehetőségünk és mi az örökbefogadást választottuk.

2023. ápr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%

#17

Nagyon büszke lehetsz rá, hogy cserébe egy olyan pártól, akiknek nem lehet saját gyermeke még hónapokra vagy aká évekre elvetted a lehetőségét annak, hogy megtapasztalhassák milyen szülőnek lenni. Tényleg roppant "jól" választottatok.

2023. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
31%
14 . Lepontozását nem értem... már az is rossz hogy barát vagy rokon gyerekét örökbefogadná. Ez kicsit vicc.
2023. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
40%

#18,


az örökbefogadás nem a meddő párokról szól, hanem a gyerekekről. A gyerekeknek keresnek családot, nem pedig a meddő pároknak gyereket. Bárki fogadhat örökbe, akit alkalmasnak találnak rá, ez van, tetszik vagy sem.

De ennyi erővel akkor nyugodtan lehetne rinyálni amiatt is, hogy vannak, akik már 3-4 gyereket is örökbefogadtak. Ők is ugyanúgy "elveszik a lehetőséget" a még várakozóktól. Nekem erről az a véleményem, hogy talán nem kellene 8-10 évig lombikozgatni meg mindenáron ragaszkodni a vér szerinti gyerekhez, ha valakinek reprodukciós problémái vannak. És akkor beleférne bőven a több évnyi várakozás. Mi is hosszú évekig vártunk türelemmel, amíg sorra kerültünk.

2023. ápr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!