Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe fogadás utáni nevelésrő...

Örökbe fogadás utáni nevelésről, beszoktatásról, érzelmekről, nehezségekről hol tudok tájékozódni, nem érintettként?

Figyelt kérdés

Tehát nem akarok facebook csoportba belépni, mert ott ők is fent vannak.


Szeretném érteni, hogy mi zajlik le ilyenkor a felekben, milyen nehézségek jöhetnek elő.


Közvetlen környezetemben történt egy örökbefogadás, és sok tanácsot kérnek tőlem. azt látom hogy a szülők nem értik a dackorszakot, és a készen kapott dackorszakos gyermek sok nehézséget okoz.


Anyaként tudom, hogy nehéz jó tanácsot adni, és minden gyermek más, könnyen tűnhet megmondó embernek akinek más habitusu gyermeke volt és elmondja a saját tapasztalatait. Meg hát ezt túl kell élni, néha sírni este, hogy ma se úgy kezeltem ahogy kellett volna, na de majd holnap. És hogy az élet igazol minket, mert elmúlik ez az időszak is.


Úgy érzik, hogy zsigerből szülő az akinek saját van, és nekik ez soha nem fog menni.


Mondtam hogy én is utána olvastam könyvekben, neten, fórumokon, ha már semmi ötletem nem volt, és az évek tapasztalatai tettek ennyire tájékozottá, és sokszor volt kudarcom nekem is, sőt van amit másképp tennék de mindig van mód javítani, hisz ahogy fejlődnek úgy fejlődünk mi is velük.


Nehéz úgy támogatnom őket, hogy azon vannak leragadva hogy másnak ez ment, nekik ez se.


Pl mondtam h olvassanak utána mi zajlik le egy 2,5 éves agyában, mi is az a dackorszak és arra is az a válaszuk, hogy én milyen tájékozott vagyok h egyáltalán tudom h nem úgy működik az agyuk, ők lám azt se tudták hogy ennek utána lehet nézni.


Az a fura, hogy nem buták, mérnökök, de a sok év sikertelenség mintha elvette volna az önbizalmukat teljesen. :(


2023. jún. 23. 11:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%

"hogyan vegyünk rá bárkit bármire"


Már a címe mindent elmond. Jó kis olvasmány lehet manipuláló szülőknek. A legjobb, mikor a gyerek nem tanulja meg maga eldönteni, mire vágyjon, majd anyuka eldönti helyette.

Most csak egy kacat játék a tét, később majd meg kell győzni a gyereket, miért nem az a szakma való neki, miért ne randizzon azzal a lánnyal/fiúval, miért ne tegyen ezt vagy azt.

2023. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értem, hogy a szegényebb városrészen miért egyértelmű, hogy szar anyák vannak?

Ha jó példát akarsz mutogatni valakinek, akkor meg az újgazdag városrészre küldöd?


A kérdésben szereplő párnak pedig tényleg el kellene felejteniük, hogy az a kisgyerek nem vér szerint a sajátjuk. Ugyanolyan nehéz a vér szerinti szülőknek is, ha olyan a gyerek, és örökbefogadott gyerkőc is lehet nyugis, könnyen kezelhető, ez szerintem lutri. Az örökbefogadást viszont nem szabad kibúvónak használni, meg kell oldani a problémát, mint minden más szülőnek. Az önostorozás, önsajnáltatás semmire nem jó, én azon túl tehát, hogy próbálnék a lelkükre beszélni, hogy nincs velük semmi baj, biztos azt is jelezném tapintatosan, hogy fejezzék be a picsogást és tessék szülőként viselkedni, ez ezzel jár, ezt is vállalták (még ha nem is tudták, de "saját" gyerekkel is lehet így járni), majd elmúlik ez az időszak és lesz jobb :)

2023. jún. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!