Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe fogadnátok roma újszülö...

Örökbe fogadnátok roma újszülöttet?

Figyelt kérdés

Lehetnék később problémák, következmények belőle?

Mennyit számít, hogy milyen körülmények között cseperedik és hogy van nevelve? Akkor is kiütközhet a "vére" idővel? Vagy lehet belőle egy tök normális ember, annyi, hogy sötét bőrű?

Egyedülálló nőként mennyi esélyem van kapni roma újszülöttet országos szinten?


jan. 11. 20:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
55%
semmifele gyereket nem fogadnek orokbe , romat meg vegkeppen nem.
jan. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
80%
Mi örökbefogadtunk. Bár ne tettük volna... Lehet lepontozni, de amíg nem volt valaki a helyemben, mondhat nekem bármit.
jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 babyboom567 ***** válasza:
63%

Én a 20as válaszolóval értek egyet,kizárólag akkor,ha jó messze elköltöznék magyarországról és sohasem jönnénk vissza.

Itt a rendes,normális,dolgos romáknak is nagyon nehéz élete van.Volt egy roma barátnőm kb 20 éve,még egy nyamvadt albérletet is alig tudtunk kivenni nekik, pedig az anyja 2 helyen dolgozott, a barátnőm éjszakázott,nappal suliba járt,hogy érettségizni tudjon,a fiú ikertestvére meg 12 órázott egy gyárban+kb minden szabadidejében egy építkezésen segédkezett.Tiszták voltak, rendesek,dolgosak,mégis mindig meg kellett küzdeniük az előítéletekkel.

jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
48%

Én nem vállalnám.

Gondolkodtam örökbefogadáson, így ezen a kérdésen is, szerintem elfogadó lettem volna a kérdésben (a férjem nem hiszem), de végül vér szerinti gyerekünk lett, aki kék szemű és szőke hajú, pedig mi nem vagyunk azok, de így szerintem túl kontrasztos lenne már, és a gyereknek szerintem nem jó ha nagyon kilóg a sorból. Az biztonságot ad ha érzi hogy közénk tartozik. Legalábbis én is mindig kilógtam, és nem volt kellemes. Egy örökbefogadott gyereknek származástól függetlenül szinte mindig vannak megoldandó problémái, gyakran fejlesztésre szorulnak. Ezt is könnyű félremagyarázni, akár a származásnak betudni. De persze van ami genetikailag meghatározott, ugyanakkor a nevelés is számít. A kialakult személyiség ennek a bonyolult elegye, amit senki nem fog tudni egyesével kibogozni.

Hozzátenném az árnyalás kedvéért, hogy nekem egyelőre nincs pozitív tapasztalatom romákkal, pedig nyitott vagyok alapvetően.

Ha tesót fogadnánk örökbe később, akkor szerintem tennék származási kikötést, és habár kislányra vágytam, inkább fiút választanék mostmár, hogy egynemű testvérek legyenek.

Lehet hogy butaság, de én így érzem most.

jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy tesóm franciául tanult és csetelt a neten, amikor megkereste Franciaországból egy eredetileg magyarországi roma fiatal, akit egy magyar árvaházból fogadtak örökbe a francia szülei pár éves korában. Meg szerette volna látogatni az árvaházat ahonnan jött. Végül tesó segített neki leszervezni, és elkísérte tolmácsként. A srác teljesen normális fiatal felnôtt volt, a francia barátnôjével ketten jöttek. Halvány emlékei voltak az árvaházról, de magyarul már elfelejtett. Szóval vannak roma gyerekek akik igenis normális értékrendû felnôttek lesznek az örökbefogadás után, fôleg ha olyan országba kerülnek, ahol nem bélyegzik meg ôket.
jan. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, nagyon elgondolkodtató.

Nekem sajnos nem sok jó, de annál több rossz tapasztalatom van romákkal.

Viszont ha én nevelném pici korától, abban reménykedem, hogy nem lenne olyan, mint a putrisok és nem is úgy gondolnék rá, nyilván.

Szóval úgy érzem, tudnám szeretni és gondoskodni róla, állatok között nőne fel, több (utcáról, sintértelepről, rossz körülmények közül, szaporítótól) mentett állatom van a szakmám pedig dajka, úgy érzem jó anya lennék.

Több az esélyem roma származásút örökbe fogadni, de különben mindegy lenne, csak az előítéletektől tartok, hogy "kiütközhet a vére", de lehet, hogy ez hülyeség, ahogy itt mondtátok páran, ismerősöm a saját gyerekétől is tart, hogy olyan lesz, mert az ő osztálytársai között több olyan volt, hogy 14-16 évesen kikerültek az iskolapadból, mert teherbe estek és nem volt mind roma.

Hát meg kell gondolni, de alapból én kutyánál sem néztem a fajtáját, sőt a korát sem, idős kutya is ragaszkodó és hálás lett, tudom, az nem ugyanaz, de én úgy vagyok vele, ha pici korától (0-3 hónap) nálam nevelkedik, akkor tökmindegy honnan jött.

Ugye írtátok, hogy azért nem mindegy, hogy anyuka milyen körülmények között volt terhesség alatt(alkohol, drog, cigaretta, családi viszályok stb), de én bízok abban, hogy a terhességi 9 hónapot valamennyire ki lehet ütni azzal, ha utána szeretetben, jó nevelésben részesül a pici.

Ahogy kutyánál is mondják és tudom, más, de van az a mondás, hogy egy kutya sem születik agresszívnak, gonosznak, az ember teszi azzá, szóval gyereket is elvileg a szülő teszi olyanná, amilyenné válik végül. Csak azt kell figyelni, milyen az alaptermészete, hogy ahhoz mérten neveljük, ha keményebb dió vagy ha alapból szelíd.

Lehet, hogy semmi értelme annak, amit elgondoltam, nem tudom.

jan. 12. 14:06
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám óvónő. Volt a csoportjában gazdag magyar család által örökbefogadott roma kisfiú. Középső csoportban már kezdett cigányosan viselkedni. Hiába nevelték szépen.
jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
61%

Na épp ez a különbség Magyarország és külföld között.


Külföldön azt mondanák: Középsô csoportban elkezdett csúnyán beszélni. Vagy elkezdte lökdösni, harapni a társait, ha nem tetszik neki valami. Vagy elvette és titokban hazavitte a játékokat.


Magyarországon:

Elkezdett “cigányosan” viselkedni.


Mit jelent ez egyáltalán? Mi a konkrét probléma? Senkit se érdekel, cigány és kész, mindenki szétteszi a kezét és ezzel le van tudva.

jan. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

"de én bízok abban, hogy a terhességi 9 hónapot valamennyire ki lehet ütni azzal, ha utána szeretetben, jó nevelésben részesül a pici."


Idegrendszeri károsodást, traumát nem lehet kiütni szeretettel. Sokat lehet javítani, de csodát tenni nem. Lányomnak volt egy osztálytársa, akinek az anyja terhesen ivott és egyéb gondok voltak vele. Én az örökbeadó családot ismerem, nagyszerű emberek. Két saját gyerekük nagyon, akikkel semmi probléma, sikeresek mindenben, az örökbeadott fiú pedig nagyon problémás. Természetesen sokkal rosszabb lett volna, ha az eredeti környezetében marad, de bármilyen szeretetben harmóniában nevelkedett, mégis rengeteg gond van vele.


"Külföldön azt mondanák: Középsô csoportban elkezdett csúnyán beszélni. Vagy elkezdte lökdösni, harapni a társait, ha nem tetszik neki valami. Vagy elvette és titokban hazavitte a játékokat."


Én külföldön élek, egy eléggé elfogadó országban, de itt az őslakosokkal szemben vannak előítéletek, és azért nem ok nélkül. Még az örökbefogadott, vagy nevelőszülőknél lévő gyerekekkel is sokkal több probléma van, mint a nem őslakosokkal. Sajnos csúnyán hangzik, de az értelmi képességekkel is.


A kiütközik a vére pedig a heves vérmérsékletre utal, amit nem tudsz kinevelni belőle, max. megtanulhatja kezelni. Aztán kamaszkorban kiderül, hogy mennyire sikerült. A lányok például sokkal hamarabb érnek, és tüzesebbek, könnyebben "bajba" kerülhetnek.

jan. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Annakidején anyukám unokatestvére és férje fogadtak örökbe egy roma babát,koszovóról. 4hónapos volt,amikor magukhoz vették. Véleményem szerint a vér nem válik vízzé.

Egyébként mentális problémái vannak a mára már 28 éves lánynak,lehet genetika is de ki tudja milyenek voltak a szülők,drogosok,alkoholisták vagy a fene sem tudja..

jan. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!