Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Milyen örökbefogadott gyermekn...

Milyen örökbefogadott gyermeknek lenni?

Figyelt kérdés

Férjemmel szeretnénk örökbefogadni egy gyermeket. Olyanok története érdekelne minket, akiket örökbefogadadtak.


Hogyan éltétek meg, hogy örökbefogadtak?

Milyen volt az örökbefogadó szülőkkel a kapcsolatotok?


máj. 22. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Engem speciel nem fogadtak örökbe, de közeli ismerősnél van 3 örökbefogadott gyerkőc, úgyhogy arról tudok beszámolni amit ők meséltek.

Már úgy kell őket nevelni, hogy pici koruktól mondod nekik hogy anya rábízott másra. Már tilos titkolni előlük vagy idősebb korban elmondani. Elvileg azóta teljesen jól viselik a gyerekek hogy örökbe fogadták őket. Az örökbefogadó szülővel nagyon jó a kapcsolatuk, de ilyen 10-14 éves korukban rájuk jön, hogy szeretnének megismerkedni az igazi szüleikkel ami minden esetben egy traumatikus élmény nekik. Onnantól általában sokkal jobban becsülik az örökbefogadó szülőket.

máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Válaszodat köszönöm!

A környezetünkben nincs örökbefogadott gyermek, így nem nagyon van kitől kérdezni. Neten keresgéltünk, de főleg a szülők beszámolóit lehet megtalálni - örökbefogadott gyermek szemszögéből történetet nem találtam, sajnos.

máj. 22. 09:53
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
[link] - itt görgess le a "Felnőtt örökbefogadottak" fejezethez. És olvasd ki ezt a blogot töviről-hegyire, itt találod a legteljesebb és legnaprakészebb infókat.
máj. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

#1, "Már úgy kell őket nevelni, hogy pici koruktól mondod nekik hogy anya rábízott másra." nem biztos, hogy ez a megfelelő szóhasználat. Majd a tanfolyamon megtanulják, mit érdemes mondani.

#3

máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Így van, az örökbefogadó az igazi szülő, a vér szerinti anya rendszerint a szív szerintivel van párba állítva. Kisgyerekkorban elég annyi, hogy "a néni hasában" nőtt, mielőtt megszületett. Amit soha nem mondasz el: gondozatlan terhesség, gyógyszer, alkohol, bántalmazás, sokadik gyerek, lepattant környék. Amit említesz: olyan nehéz életük volt, hogy ezzel tudták a legjobbat adni neked. Én azt se hagynám ki, hogy Isten mutatott utat mindannyiunknak.
máj. 23. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, de főleg olyan felnőttek válaszát várom, akiket gyerekként örökbefogadtak és ezt hogyan élték meg.


Kedves 3. válaszoló!

Köszönöm, ezt az oldalon nem találtam meg, de így, hogy felhívtad rá a figyelmem, végig olvastam! :)

máj. 23. 13:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nagyon hálás és boldog vagyok azért, hogy egy szerető családban nevelkedhettem, míg a legjobb barátnőm, akit szintén örökbefogadtak, nehezen tudta feldolgozni az elválást az biológiai családjától. Igaz, engem csecsemőként, őt 5 éves korában fogadták örökbe.
máj. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 30 éves születésnapomon közölték. Pokoli érzés volt. Leéltem egy fél életet abban a tudatban, hogy habár minden változott a világban, legalább a családom, legfőképp a szüleim állandó tényezők voltak... Voltak... Majd rájöttem, hogy az a két ember, akik gyakorlatilag életem első pillanatától kezdve megszabták, pontosan ki vagyok, nem azok, akiknek mindig is gondoltam őket.
máj. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Emlékszem, egészen kicsi voltam még, amikor azon kezdtem el agyalni, mennyire nem illek ebbe a családba. Anyám túlzottan, már-már betegesen imádott és rajongott értem, még akkor is megdicsért, ha rosszat csináltam, apám pedig vele ellentében mindig szigorú és mogorva volt velem, afféle igazi vaskalapos pedagógus. Ráadásul nem hasonlítottam igazán egyikükre sem, külsőre legalábbis egyáltalán nem. Aztán persze mindig rádöbbentem, mekkora badarság ez, hiszen sok mindenben hasonlítok rájuk. Talán már akkor éreztem legbelül, hogy mi az igazság...
máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Édesanyám halála után, ahogy az lenni szokott, kipakoltuk az egész házat, és megtaláltam azt a mappát, ami az egész életemet megváltoztatta. Az orvosi papírokból kiderült, hogy anyámnak született 1968-ban egy Erzsi nevű lánya, aki kétévesen, hunyt el. Mivel előtte már kétszer vetélt, és kezdett kifutni az időből, engem fogadott örökbe, miután a szüleim pár naposan abban a kórházban hagytak, ahol ő dolgozott. Rengeteg időt kellett várnom arra, hogy megtudjam, apám azért viselkedett rosszul velem hosszú éveken át, mert sosem érzett igazán a magáénak, anyám pedig azért imádott rajongva, mert általam válhatott anyává. Nem tudok rájuk haragudni, mert csodálatos életet teremtettek nekem, és örökké hálás leszek nekik azért, hogy felneveltek. Bárkik is a vérszerinti szüleim, ők lemondtak rólam, én pedig kizárólag nekik, kettejüknek és a nagyszüleimnek köszönhetek mindent, és miattuk lettem az, aki.
máj. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!