Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadással kapcsolatos...

Örökbefogadással kapcsolatos kérdések? 19L

Figyelt kérdés

Tudom, még nagyon fiatal vagyok, de nagy valószínűséggel pcos beteg vagyok (még nem értek véget a vizsgálatok)

Anyukámnak is van, én is nagyon nehezen lettem, rengeteget próbálkoztak, végül 39 éves korában szült meg. Előttem volt 2 vetélése, édestestvérem nem született.


Tudom, hogy így is van még lehetőségem vérszerinti gyerekekre, meg jár állami támogatás (lombikra?) és nem vagyok 100% meddő, de őszintén szólva nem hiszem hogy számomra ennyire fontos hogy biológiailag az enyém legyen, sőt igazából szerintem egyáltalán nem érdekelne. Viszont családra, gyerekekre vágyom a későbbiekben.

A szüleimnek van egy házaspár barátjuk, ott szintén nagyon nehezen jött a baba, rengeteg mindent kipróbáltak, a nő már tizen valahány vetélésen túl volt, több mint 10 évig próbálkoztak, mire tavaly végül megszületett a kislány. Nagyon aranyos, egészséges, de az anyuka így is veszélyeztetett terhes volt, és kicsit mintha mindentől túlféltenék a babát (sajat bevallásuk szerint is, nyilvàn én még fiatal vagyok és nem is igazántudnám megmondani, de más ismerősökhöz képest is kicsit túlaggódnak mindent). Talán ez annak a sok évnyi csalódásnak az eredménye, ami érthető is azt hiszem. Én semmiképpen sem szeretném ezeket átélni, szerintem az örökbefogadás nagyon nemes dolog, nekem pedig nem számít hogy vérszerinti vagy örökbefogadott. A család gyerekeivel nagyon jól kijövök, van egy féltestvérem, 14 év a korkülönbség közöttünk, de vele is mindig nagyon szívesen foglalkoztam. Tudom, jelenleg még kiélvezem a fiatal éveimet, de azért már hozok fontos döntéseket pl a kartieremmel kapcsolatban és szeretném ezt figyelembe venni közben.


Azért írtam le, mert így talán érthetőbb, miért érdekel a téma már most.


Egyelőre nem sokat tájékozódtam a témában, szóval elnézést ha van egy-két buta kérdésem.


Azt tudom, hogy megyénként eltérő, hogy mennyire hosszú a várólista. Én jelenleg Pest megyében élek(nincs sok információm, de gondolom itt a legnehezebb), de reális esély van rá, hogy Debrecenbe fogok költözni. Mik a tapasztalatok Hajdú-Bihar megyével kapcsolatban?


Illetve itt az oldalon olvastam, hogy lehet szűrni betegség vagy származás alapján is. Jelenleg azt gondolom, hogy enyhe SNI, valamilyen tanulási nehézség, nem jelentene gondot, nemzetiségileg sem lenne bajom pl egy roma kisgyerekkel sem, de nem szeretném, ha komolyabb visszamaradása, esetleg down szindrómája vagy autizmusa lenne. Lehet később ezt máshogy fogom érezni, még nem tudom. Szóval jól értem, hogy erre van egy teljes lista amiben be lehet jelölni hogy mi az ami belefér, meg mi az ami nem? Mik vannak benne?


Nyílt örökbefogadásban érdemes gondolkozni? Mit értünk pontosan ez alatt? Nem tudok róla sok mindent, de nem szeretném hogy az anyuka meghondolja magát az utolsó pillanatban.


26-27-28 évesen is lehet majd esélyem, vagy csak 33-35 körül érdemes jelentkezni?


Kb milyen anyagi körülmények között fognak komolyan venni? Tartok tőle hogy csak nehezen lesz saját házam, lakásom főleg a jelenlegi árak mellett. Számít, ha albérletbe jönne, vagy hogy hitel van felvéve a házra? Nem vagyunk szegények, rossz anyagi körülmények között sem élünk, de valószínűleg szülői segítséggel + valamennyi hitellel lehet majd ténylegesen saját ingatlanom.


Hallottam róla, hogy egyedülállóként szinte lehetetlen lett az örökbefogadás. Mi van, ha én ennek ellenére is jelentkezem, várólistára kerülök, később pedig megházasodom? Hallottam hogy 2-3 éveket kell várni még pároknak is, ezidő alatt lehet hogy találok valakit. Ilyenkor mi az eljárás? Újból jelentkezni kell, csak mostmár párként? Új környezettanulmányt, pszichológiai vizsgálatot végeznek stb? Teljesen újként kerülnénk fel a listára, vagy jelentene valamennyi előnyt, hogy én már voltam valamennyi ideig várólistán egyedülállóként?


Talán ez a legbutább kérdés, de egy nagytestű kutya hátrànyt jelent? Rottweilerek között nőttem fel, nagyon szeretem őket és majd szeretnék ilyen kutyát még. Viszont elég rossz hírük van, kicsit félreértett fajta. Pedig csak nevelni kell őket és rendesen foglalkozni velük. Nem néznének rossz szemmel, ha lenne ilyen kutya a háznál?


Tudnátok ajánlani olyan oldalt, ahol jobban utána lehet olvasni a dolgoknak?


Köszönöm a segítséget:)



2022. júl. 1. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Örökbe.hu :)
2022. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

Te nem vagy 100-as!

Középiskolás vagy, ki tudja 5-10 év múlva mi lesz, amikor egyáltalán szóba kerül a gyerekvállalás. PCOS-el rengeteg nőnek születik gyereke. Először kezdj el élni, találj párkapcsolatot, ez a téma még nagyon nem kellene foglalkoztasson.

2022. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak szeretném körbejárni a lehetőségeket. Egyetemista vagyok.
2022. júl. 1. 14:34
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Pco+ ir mellett 3 spontán tervezett gyerekem van.

Az elsőre 2 évet a másik kettőre csak fél évet vártunk.


Nem értem miért rúgózol 19 évesen ezen..

2022. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Az egyik baratnőmnek is pcos+ir kombója van, minden nehézség nélkül lett két kisfia. Szerintem azért ezek nem ilyen kizáró dolgok. Az én anyukámnak is nehezen jött össze a gyerek, volt több vetélése, sok évi várakozás, én meg nagyon korababa lettem. Ehhez képest én amint letettem 11 év után a fogamzásgátlót, rá 2 hétre már terhes voltam. Szóval semmit nem jelent, hogy anyudnak nehéz volt.
2022. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

"szerintem az örökbefogadás nagyon nemes dolog"


Igen, amennyiben egy idősebb, roma vagy beteg, problémás gyereket fogadsz örökbe, aki senkinek "nem kell". Egy egészséges, fehér csecsemőért hatalmas sorok állnak.

2022. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Verd ki a fejedből ezt az előre ráparázást, de nagyon sürgősen. Anyám és nővére is halott babát szült elsőre a 9. hónapban, majd toxémiás terhessegből születtem én is és az unokatestvérem is. Nagynénémet 220–as vérnyomással repítették a műtőbe. Egészséges, gyönyörű kisfiam született, ilyen családi előzményekkel, úgy, hogy nekem is terhességi magas vérnyomásom volt. Ezért mondom, hogy most állítsd le a negatív gondolatokat.
2022. júl. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
2-3 év várakozás? Hol? a legtöbb helyen jó az 6-8-10nek is sajnos
2022. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

Mit jársz körbe?

Most kaszálták el egy tollvonással a magán lehetőséget, szerinted hányszor fog még változni, mire te is oda jutsz?


Plusz eleve kamunak gondoltam ezt a kérdést, aztán jött a koreai gyerekes rögtön utána. Az örökbefogadás volt a kulcsszó, mikor fogadtatok a barátnőkkel, ki gyűjt több kommentett azonos témában?

2022. júl. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Oké elképzelhető hogy nem kellett volna részletezni, csak a kérdéseket feltenni, akkor lehet érkezett volna segítő jellegű válasz 😅

Azért az egyesnek köszi, elég hasznos az oldal:)

2022. júl. 1. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!