Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe akarok fogadni! Hogyan...

Örökbe akarok fogadni! Hogyan működik a rendszer? Egyáltalán lehetséges?

Figyelt kérdés

A helyzet bonyolult, mert csak papíron vagyok házas (gondolom nem ellenőrzik le, hogy együtt élünk-e, vagy igen?) papírom van róla, hogy meddő vagyok, ennek ellenére 2 éves a kislányom (teljesen természetes úton fogant, senki sem tudja, hogyan, és miért), és NEM csecsemőt szeretnék.


Szerintetek megoldható?



2013. márc. 25. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

hogyne ellenőriznék, ne viccelj!

családlátogatással kezdik az egészet!

2013. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan bonyolult ez az egész, hogy sokan belefáradnak, mire odakerülnek. A rendszer "érdekessége" hogy szegény egyedül maradt gyereknek szinte bármilyen családban jobb lenne, mint az állam kezében, mégis megnehezítik az örökbefogadási folyamatot.


Ellenőrizni fognak, gyakran, még az örökbefogadás után is. Előtte meg a cécóról beszélni is rossz.


Megkérdezhetem miért szeretnél örökbefogadni? :)

2013. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ha ellenőriznek, akkor megoldható, hogy összeköltözünk (egy nagyon jó barátommal vagyunk "érdekházasságban" anno neki kellett valami papírhoz, és nem váltunk el).


Miért szeretnék örökbefogadni....


Első körben azért, mert nagyon szerettem volna egy "bátyuskát" meg egy "hugicát" és az első gyermekem lány, ha most rögtön és azonnal terhes lennék, akkor is 3 évvel lenne idősebb a lányom és ugye semmi garancia rá, hogy fiam fog születni.

Második körben azért, mert nem akarok szülni, nagyon rosszul viseltem a terhességet, szinte az egészet itthon töltöttem táppénzen, utána meg a kisbabás rész is megviselt, a szoptatás, az éjszakai felkelések, az, hogy "be vagyok zárva", az, hogy felszedtem 30 kilót (amit most nagynehezen végre leadtam), nagyon megterhelő volt nekem, lelkileg, anyagilag, ezen nem mennék át újra.

Harmadrészt meg nincs is olyan férfi, akivel vállalnék gyereket. A gyermekem apjával most jutottunk el odáig, hogy 1 év után ideiglenesen(!!!) nálam helyezték el a kislányt, holott amióta az eszemet tudom, én gondoskodom róla, az apjától sosem kaptunk egy fillért se (szerintem nem is fogunk - nem mintha hiányozna...), de követeli a láthatást, csak úgy random megjelenik a városban, hogy na akkor MOST akarja látni, teljesen kikészít azaz ember. Ennek tapasztalatán nem akarok "közösködni" senkivel.

Mit gondoltok, ha lezajlik az egész cécó, és elválunk papíron, visszavehetik a gyereket?

2013. márc. 25. 13:37
 4/15 anonim ***** válasza:
És a nevelőszülőségen nem gondolkodtál? Valszeg az sokkal egyszerűbb lenne, persze megvannak a hátrányai is...
2013. márc. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

De, gondolkodtam rajta, de azért csak jobb lenne, ha a gyerek nem úgy érezné, hogy "kölcsön vettem őt", hanem tényleg a nevemre venni, és egy családként élni.


Másfelől ahogy hallgatom a nagyvilág hangjait, elég negatív vélemény kering a hivatásos nevelőszülőkről, hogy csak a pénz miatt kell nekik a gyerek, meg hasonlók...


Egyébként konkrétan mi a különbség a kettő között?

2013. márc. 25. 15:09
 6/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, elakadtam. Ha a kedves baráttal vagy összeházasodva, akkor a kislányod apjától hogy akarsz elválni??? Mert amit a kislányod apjáról írtál, egyáltalán nem kedves barátra vall...
2013. márc. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nem írja hogy el akar válni, csak hogy nincs olyan férfi akitől lehetne gyerek, mert a kislány apja nem apának való szerinte
2013. márc. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

a "baráttól" akar majd vmikor elválni, és az a kérdés hogy ilyenkor mi van az örökbefogadott gyerekkel


Amúgy szerintem elég alaposan körbevizsgálnak mindent a gyerek miatt, és nem biztos hogy egy ilyen légkörbe kitennének egy kisgyereket. Van férjed, akivel nem élsz együtt, van gyereked, az apjával szintén nem élsz együtt, de szeretnél még egy gyereket. Hát elég fura nekem.

2013. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
50%
Szerintem jobb ha csak nevelőszülő lennél, mert akkor Te választhatod meg melyik gyermeket szeretnéd nevelni, Ha pedig örökbe-fogadsz, akkor nincs beleszólásod hogy melyik gyereket kapod (simán lehet akár kisebbségi is, csak azért mondom, mert ezt nem mindenki vállalja) Persze ha jól tudom!
2013. márc. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nekem azzal sem lenne bajom, mivel ha kisebbségi, vagy más nemzetiségű lenne a gyerek, akkor is egy olyan légkörbe kerülni, amely nem a "tipikus" életvitelét támogatja.


A gyerekem apjával nem voltam házas, viszont a kislányom a nevén van.

A "férjem" pedig óvodapedagógus, 15 éve vagyunk barátságban, azért házasodtunk össze, mert akkor ő még külföldön dolgozott, és ott valami extra kedvezményt kapott "családosként". 4 éve ő is itthon él, egy városban vagyunk, azt mondta, szívesen lenne "apuka".


A nevelőszülőség hogyan működik?

Azt tudom, a gyereket nem vehetem a nevemre, és mintha pénzt is kapnék érte, hogy nevelem (amire egyébként nem tartok igényt, hisz nem a pénz miatt kell a gyerek, és az állásomat sem szeretném otthagyni), van még más is, amit tudni kell?

2013. márc. 27. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!