Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbe akarok fogadni! Hogyan...

Örökbe akarok fogadni! Hogyan működik a rendszer? Egyáltalán lehetséges?

Figyelt kérdés

A helyzet bonyolult, mert csak papíron vagyok házas (gondolom nem ellenőrzik le, hogy együtt élünk-e, vagy igen?) papírom van róla, hogy meddő vagyok, ennek ellenére 2 éves a kislányom (teljesen természetes úton fogant, senki sem tudja, hogyan, és miért), és NEM csecsemőt szeretnék.


Szerintetek megoldható?



2013. márc. 25. 13:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Természetesen a válaszokat is köszönöm, ez lemaradt :)
2013. márc. 27. 13:50
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen rendezetlen körülmények közé nem hogy örökbe nem adnak gyereket, de még a nevelőszülőség is kérdéses.

Amúgy van nevelőszülő ismerősöm, ők idővel örökbe fogadták az általuk nevelt gyereket.

Rettenetes a rendszer, mert bár rengetegen várnak kisbabára, a kisbaba mégis nevelőszülőhöz kerül első körben és hónapok múlva lesz örökbeadható. Ezzel az a nagy baj, hogy szegény kicsinek nem elég, hogy az anyja elhagyta, akit anyjaként megszeretett, attól is elszakítják, gyakran pont a szeparációs szorongás időszakában, 9-10 hónapos kor körül.


Kérdező, tedd rendbe az életedet, mert így elég káoszos, aztán próbálkozhatsz a nevelőszülőséggel is, az örökbefogadással is.

2013. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A hazastarsadnak is akarnia kell az orokbefogadast, anelkul nem megy...
2013. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a szándék nagyon kevés. Nálad meg elég zavarosak a családi állapotok. Az első amibe belefognak kötni, hogy lehet az, hogy a kislányodnak nem a férjed az apja holott, ő fiatalabb, mint ahány éve házasok vagytok.

A másik, hogy ha örökbe is fogadhatnál az örökbefogadott gyerek vezetékneve a hivatalaosan férjed neve lenne. Amikor összeházasodtatok biztos megkérdezték tőletek is, hogy a jövőben a gyereket milyen vezetéknévvel kívánjátok majd anyakönyveztetni... az örökbeadók ehhez ragaszkodni fognak.

A harmadik, hogy nem csak titeket néznek meg, de a szomszédokat és az ismerősöket is. Ott meg csak egy valaki szólja el magát!

Az nem igaz, hogy nem választhatod meg kit fogadsz örökbe. Maga az ismerkedés egy hosszú folyamat és ez alatt te is, és az örökbefogadó bizottság is meggondolhatja magát. Ebből a szempontból megpróbálják a megfelelőt megtalálni, mint a gyereknek, mind a szülőnek.


A legjobb fej, amúgy a TEGYESZ jogásza. Na, ha valaki az ellen van, hogy gyereket örökbeadjanak az tuti, hogy ő. Én értem, hogy jogi érdekek vannak, de könyörgöm. Mi tavaly beszélgettünk vele párszor, a segítsége kellett volna, nálunk sem volt egyszerű az ábra, de semmi támogatás nem kaptunk a részéről vagy biztatást, vagy egyáltalán megértést.

2013. márc. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az én életemben nem gondolom, hogy bármit helyre kéne tenni, van saját lakásom, autóm, jó állásom, a kislányom is boldog, egészséges, gyönyörűen fejlődik.


És pont ez a lényeg, hogy nekem NEM csecsemő kellene.

A várólista nem számít. A férjem is támogatna! Nagyon szeretném....

2013. márc. 27. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!