Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egy állami intézmény valóban...

Egy állami intézmény valóban több szeretetet tud adni egy gyereknek, mint egy meleg pár?

Figyelt kérdés

A TV2 Napló című műsorának mai adásában Mohay Tamás, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnökhelyettese nyilatkozott úgy, hogy egy állami intézmény több szeretetet tud adni egy gyereknek, mint egy meleg pár.


Mi erről a véleményetek? Valóban ilyen emberek kellenek egy ilyen szervezet élére? Egy gyerek inkább legyen állami árvaházban, meglehetősen bizonytalan jövővel, mint egy szerető meleg párnál anyagi biztonságban?



2013. ápr. 21. 19:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%

A meleg párnál (ahogy heteroknál is) nagyban függ a két ember személyiségétől. Lehet igaz és nem is, nem lehet általánosítani.

De tény, hogy nem a szexuális beállítottságukon múlik ez, csakis a személyiségükön.

Örökbeadásnál úgyis komoly környezetvizsgálatot tartanak - ha valami nem megfelelő, akkor szexuális preferenciától függetlenül zárják ki az adott jelentkezőt.


Részemről nem értem, hogy mi baja lenne egy gyereknek csak azért (feltételezve, hogy minden más rendben van) mert a szülei melegek. Előbb-utóbb úgyis rákérdez, hogy a többieknek miért kétneműek a szülei, ekkor el lehet magyarázni, hogy gyakoribb, hogy ellentétes neműbe szeretnek bele az emberek, de olyan is előfordul, hogy azonos neműbe. Pont.


Gyerekkoromban én is megkérdeztem, hogy miért alacsonyak a szüleim, míg másoké magasak (alacsony az egész családunk). Ugyanígy elmagyarázták, hogy sokféle ember van, némi genetikai háttér, stb. Ezzel meg is válaszolták a kérdésemet.

2013. ápr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
27%
Nem, de legalább nem egy defektes szülőminta lesz a gyerek előtt.
2013. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%
Ez a pasas soha nem járt állami árvaházban, mert akkor nem mondana ilyen hülyeséget.
2013. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
54%

Miért, ti jártatok már? És nem árvaház, hanem lakásotthon, gyerekotthon. Nekem a barátnőim laktak itt, sőt a gyakorlatom is itt töltöttem). Voltak nevelők, nevelőnők, kedvesek, aranyosak, majdnem mind maga is anya. A gyerekek felé tényleg szeretettel fordultak, ami bár korántsem szülői szeretet, de nem tudom, miért kell ennyire negatívan nyilatkozni. Kaptak zsebpénzt, heti 2-szer volt kimenő, minden 2. hétvége szülőknél (ha volt, ill. ha lehetett hozzá menni), minden napra be volt osztva, hogy ki a fürdő, és konyha felelős, együtt főztek, mentek bevásárolni.

Természetesen a család lenne az ideális, de ne írjatok úgy, mintha itt borzalmas lenne a gyerek sorsa.

2013. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%

Nekem Neil Patrick Harris életmódja bizonyította hogy egy meleg pár is tud normálisan családot teremteni és normálisan nevelni gyerekeket.

Nézd meg a képet: [link]

Abszolút boldogok. :) És ezt egy borzalmas árvaházban tuti nem kapnák meg a gyerekek.

Ahogy egy előző hozzászóló is elmondta van különbség meleg szülő és meleg szülő ahogyan két heteró szülő páros között is, személyiség függő. Szerintem az sem normális, ha az apa szétissza az agyát és félholtra veri a családot az anya pedig másmerre csámborog kitudja kivel. Hiába heteró családmodell a gyerek sérült felnőttként jön ki belőle.

Az meg hogy egy árvaház jobb lenne mint szeretetben nevelkedni? Abszurdum.

Az lenne az optimális ha a gyerekek mindkét családmodellben szeretetben nevelkedhetnének és egészséges lélekkel kerülhetnének ki a nagybetűs életbe. :)

2013. ápr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%
Történetesen láttam a riportot,és amit Mohay mondott,az teljesen felháborított.Azt állította,hogy egy meleg/leszbikus pár nem képes szeretni egy gyereket.Ekkora baromságot életemben nem hallottam,pedig volt már egy jó párhoz szerencsém.A szeretet nem attól függ,hogy valaki milyen nemű,vallású,vagy bőrszínű,az ettől teljesen független.Csak az ilyen homofób p*csök képesek ilyet mondani.Azt nem tudom,hogy egy árvaházban milyen az élet,mert még sosem voltam ilyen helyen,de meglátásom szerint ott van egy gyermeknek a legjobb helye,ahol szeretik és törődnek vele.De az,hogy még árvaházban is jobb lenne-e neki...ez erősen meredek állítás,ennek az embernek egy mondatát sem voltam képes komolyan venni,és szégyen,hogy egy ilyen ember vezethet egy országos szervezetet.
2013. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
86%

Szörnyű, hogy ilyen embernek hatalom van a kezében... Undorító.

Még hogy nem tudják szeretni a gyerekeket! Honnan vesz ilyen marhaságokat? Juj, de felhúztam magamat ezen!

2013. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
87%

Hát, az agárdi pár heteroszexuális kapcsolatban élt, Szita Bence nevelőanyja, a tényői gyerekek szülei szintén...


Inkább egy szerető homoszexuális pár, int brutális különneműek, vagy egy intézet :(

2013. ápr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenkor élek némi gyanúperrel, hogy Mohay úrban is van egy kevés meleg hajlam, de az ilyen kijelentéseivel próbálja igazolni magát, hogy nagyon is hetero.


Személyes tapasztalatom, hogy aki magabiztos hetero, annak nincs baja a melegekkel, maximum akkor, ha a fenekébe markolnak.

Aki messziről szidja őket, az valamiért nem biztos a saját szexuális identitásában és így kompenzál.

2013. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%

Azt megérteném, hogyha a hagyományos család kép hiánya miatt ellenezné ezt a dolgot, de erre hivatkozni a legnagyobb baromság szerintem. Attól, hogy valaki meleg még képes ugyanúgy szeretni, ha nem jobban és képes ugyanúgy felnevelni egy gyereket, mint bármelyik hetero ember, aki erre vágyik. Sőt... lehet egy homoszexuális párnál még sokkal sokkal szeretetet teljesebb környezetbe is kerülnének az árvák, mert annyi vita volt már ekörül, hogy aki még mindig kitart és vágyik rá, az meg is fogja becsülni, ha hozzá kerül egy gyerek.

Ugyanolyan eljárás alatt vizsgálnám az ő helyzetüket is szigorúan, talán egy pszichológia vizsgálatba is bevonnám őket, hogy mennyire képesek normális értékrenddel felnevelni egy gyereket (nem elferdítve őt). Ha minden tökéletes, miért akadály az, hogy két anya van és nem egy apa egy anya?

2013. ápr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!