Egy 21 éves férfi vagyok örökbe fogadhatok egy 15-16 éves lányt?

Figyelt kérdés

2013. nov. 6. 00:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

:D Jo ötlet. Ha lehetséges is lenne, -de nem az- onnantol az a lány neked érinthetetlen lenne, nem lehetne a barátnőd, hiszen az apja lennel.

Ha össze akartok költözni, akkor tobb lehetőség is van, betoltott 16 év utan.

-Szuloi ház elhagyása. Indokolnia kell -a szeretem a barátom, anya ék meg nem nem indok - jovedelem igazolást kérnek tőled es kornyezettanulmanyt végeznek

-Hazassagkotes. Gyamhivatali engedéllyel, betoltott 16 év utan. Szinten jovedelem es kornyezettanulmany, illetve pszichológiai vizsgalat, hogy a gyerek alkalmas e a házasságkötésre értelmileg.

2013. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor az örökbefogadás, gyámság nem játszik, ez egyértelmű.


Az elég valószínű, hogy a gyámja nem fog beleegyezni, hogy összeházasodjatok, arra meg nincs is jogi lehetőség, hogy úgy hagyja el az intézetet, hogy "csak" összeköltöztök.

Ha megszökik, és tartós szökésben lesz, együtt lehettek, de tudod gondolom, hogy a rendőrség bármikor visszaviheti.

Szerintem érdemes lenne azért a gyámmal beszélni, nem tudom melyik gyermekotthonról van szó, de ahol én dolgozom, ott szoktak ilyen hallgatólagos megállapodásokat tenni, hogy valaki mondjuk iskolába rendesen jár, és heti egy-két napot az intézetben tölt, egyébként meg nem küldik rá a rendőrséget ha ezeket betartja.

2013. nov. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 horex ***** válasza:
40%

Megzavarodtál? Már megbocsáss!

21 évesen lekötnéd magad egy 15 éves lánnyal?

Mindketten az első ruhát , cipőt vennétek meg az első boltban?


Mennyit keresel , el tudnád tartani magadat és a lányt?


Mi van a többi nővel és a 15 évesnek a többi férfivel?

Majd ha több futó tapasztalatod lesz, akkor költözz össze valakivel, netán házasodj.


A jogi felébe nem is megyek bele

2013. nov. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

Ismertem egy ilyen esetet. A fiú 28 körüli, több diplomás gyermekotthoni felügyelő tanár volt és belehabarodott a 16 éves gyönyörű roma lánykába, aki akkoriban fejezte be a 8. osztályt. Kiderült a dolog, a férfit ki akarták rúgni, feljelenteni stb., de mivel a lány elmúlt 16 éves, gyámügyi engedéllyel összeházasodtak, összeköltöztek. Csak 4 évig tartott a házasságuk, túl nagy volt a kulturális szakadék közöttük.


Örökbe nem fogadhatod, házasságot jogilag köthettek, de én még azzal várnék egy kicsit.

2013. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
Persze , akár többet is.
2013. nov. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%
Ha a 16-ot betöltötte eldöntheti hogy hol szeretne lakni, neki mi a jobb. Nem tudom hogy ez ott is működik-e de én pl így jöttem el otthonról 16 évesen és költöztünk össze a 28 éves barátommal.
2013. nov. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
9%

Horex válasza nagyon helytelen.

NEM KELL ÉS NEM IS SZABAD, hogy futó tapasztalatod legyen.

Szex kizárólag házasságon belül megengedett, máskülönben a pokolra kerülsz halálod után és szörnyű kínokat fogsz átélni. Ez nem vicc!

2013. nov. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A francba! Akkor nekem örökké kell élnem.
2013. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Hát látod de ha nem bűnözünk akkor mi értelme van az életnek.semmi .(,,)ezé legyek hívő monoton élet ne(---;)
2013. nov. 13. 20:54
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Az örökbefogadást nagyon komoly pszichológiai vizsgálat elôzi meg, ezen az elsô 3 percben kiesnél.
2013. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!