Mennyi esélyem lenne az örökbefogadásra ezekkel az életminőségi adatokkal és hány gyermek közül választhatnék? Többiért kattints!

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, lehetne saját gyerekem, fiatalabb koromban egy nem kívánt terhességem is volt, de hamar elvetettem. Azóta jó pár év telt el. De ahelyett, hogy teherbe esnék szeretnék segíteni egy szomorú sorsú kisgyereknek:) Magyarországon élek (még), és itt intéznénk az örökbefogadást is, de nem ebből a nemzetből szeretnék gyermeket. Indiából.


Nagyszerű körülmények közt élünk a férjemmel, nagy kertes házunk van, több emelettel. Család nagy része nem itt él, mi az utolsó "fecskék" vagyunk, akik nem vándoroltak még el. Olaszországba fogunk költözni néhány év múlva, de mivel nem ismerjük az ottani hivatali ügyintézési lehetőségeket, egyszerűbb lesz itt. Pláne én nem beszélem a nyelvet, csak a párom..:) De az időnk nagy részében nem itt tartózkodunk, csak hivatalosan. A férjemnek nagyon jó a keresete, annyira, hogy nem rég háztartásbeli lettem, mert a munkám végett itthon nehezen végeztem a teendőket és nem létfontosságú dolgoznom. Elvileg a pszcihológiai és egyéb vizsgálatoknak is megfelelünk, mert szellemileg és fizikailag is egészségesek vagyunk. Sok kutyánk (kistestű) és egy macskánk van.


Minden vágyam egy kis árva fiúcska, aki 2-3 éves, maximum 4. Indiai, mindenféle genetikai és súlyos betegségtől mentes. (kisebb problémák, pl. heresérv nem gond) Kutya és cica szőr allergiája ne legyen. Zárt örökbefogadást szeretnék, elvégre sok szülőt nem érdekli a gyermeke sorsa (sajnos). És én szeretném, hogy 100%osan az enyém lehessen :)


Ilyen körülmények és feltételek mellett több gyermek is volna, akikből választhatok esetleg? Nincsenek nagy elvárásaim, úgy érzem.


2. fontos kérdésem az, hogy külföldről hogy zajlik ez? Valamiféle kapcsolattartó hölgy/úr mutat pl. képet az örökbe fogadható gyerekekről, választunk és kimegyünk Indiába, összeismerkedünk vele, majd haza hozhatjuk? Akik esetleg más országból fogadtak örökbe, légyszí írjatok tapasztalatokat, esetleg levelet:) Nagyon érdekel, mert minél hamarabb belevágnánk, régóta tervezzük, a magyar feltételekkel tisztába vagyunk, a külföldivel nem!


Szülők nem magyarok, mindenben támogatnak, segítenek és hamar lerendeznék a jogi részét, csak érdekel, hogy zajlik:)


Előre is köszi!!



2014. jan. 6. 05:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam már árvaházban itt Magyarországon, és meg kell mondjam, hihetetlenül ostoba felfogásod van... Tényleg azt hiszed, hogy a magyar árvákért úgy állnak sorba 10-esével az emberek? :D

Sajnos ez egy nagy hülyeség! Sajnos olyan is van (nem is kevés...!), akit egyáltalán nem fogadnak örökbe.

Miért, szerinted a fogyatékos gyermek, az nem gyermek? Egy beteg gyermeknek nincs szüksége szeretetre? Az örökbefogadott gyermek is a te gyermeked lesz (bár remélem sose fog összejönni...), őt is "istápolnod" kell egy életen keresztül... Arról nem is beszélve, hogy a betegen született baba nem is tehet a betegségéről, sokkal inkább a "kedves" szülő némely esetekben...

Tényleg úgy beszélsz ezekről a gyerekekről, mintha a piacon mondanád az árusnak, hogy rohadt almát nem veszel...

2014. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos, bár nem dolgoztam árvaházban, de rengeteg árva gyerekkel foglalkoztam/foglalkozok és tartok velük kapcsolatot. Ha megkérdezném őket, hogy inkább meghaltak volna-e magzati korukban, a válaszuk határozott nem lenne. És én se tapasztaltam kígyózó sorokat a gyermekotthonok előtt.

Mellesleg az örökbeadásnál pontosan felmérik a helyzetedet, így pl. allergiás kisgyerek nem kerülhet állatok közé...stb.

És bár nem vagyok nő, de ismerősök (és biológiai, pszichológiai tanulmányaim) szerint nem olyan réme dolog az a terhesség, sőt, megéri!

2014. jan. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

eszméletlen dolgokat ír másik tovikon a kutyáiról ...

9 "csak" harap, de a tizedik a nagymama arcát marcangolja a karácsonyfa alatt ???!!!!!


remélem, nem léteznek ilyen emberek, csak 8 évesek szórakoznak .... :(

2014. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Még kutyát sem adtam volna neked nem hogy gyereket!!!
2016. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg létező ember vagy (a fent leírt tulajdonságokkal és mentaitással), akkor ne is reménykedj, hogy átmész a pszichológiai vizsgálaton! :) Ha meg csak szórakozol, akkor szégyeld magad! Mi örökbefogadó szülőkként várakozunk a férjemmel, sok várakozóval vagy szülővel találkoztunk már, de szerencsére senkinek nem volt ilyen gondolkodása. Nem húspiacon vagy és nem boltban. Látom, hogy nem mai a topic, de remélem, hogy azóta sem volt gyerek a közeledben...
2016. jan. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Azóta lett Indiai gyereked végül?

2020. nov. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!