Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Mekkora esélyem van adoptálni...

Mekkora esélyem van adoptálni a 14 éves unokatestvéremet (sajnálatos módon nem vér szerinti) ha árvaházba kerülne?

Figyelt kérdés
Nagyon súlyosan problémás családban van jelenleg ahonnan egy bejelentéssel elvennék az anyjától és a nevelőapjától testvéreivel együtt. Sajnálatos módon azt kell hogy mondjam hogy a két kistestvérének még az árvaházban is jobb sorsuk lenne mint a szüleikkel. Én most jelenleg 20 éves vagyok is kint élek Londonban. Ha örökbe fogadhatnám támogatnám őt hogy kényelmesen befejezhesse a középiskolát kollégiumi szállással és a hétvégéket a nagymamájánál tölthetné (ő is beleegyezett). Az anyukával való konzultációkba, vitákba és fenyegetésekbe már belefáradtunk az unokatestvéremmel és a teljes vér szerinti apai ági családjával együtt az elmúlt 4 évben. Nagyon szívesen várok bármilyen tanácsot hogy mit tehetnék, vagy hogy mivel növelhetném az esélyeimet, mert addig nem szeretnék ugrani amíg nem ismerek minden körülményt.

2014. febr. 28. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Be kell menni az illetékes gyámhivatalba és megbeszélni velük, milyen lehetőségek vannak a helyzet rendezésére. Amúgy általában arra törekednek, h a gyerekek családban maradjanak, és lehetőleg együtt. Amire esélyetek, lehetőségetek van, az a gyámság megszerzése, családbafogadás, és nem örökbefogadás, de ez a lényegen nem változtat.
2014. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire vennének komolyan a gyámhivatalban ha ezt levelezésben beszélném le velük a lehetőségeket? Csak mert sajnos nem igen tudok hazaugrani túl gyakran a munkám miatt.
2014. febr. 28. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy örökbe fogadni csak akkor tudod, ha lemondanak róla (nyilatkozatban) a szülei. Szerintem árvaházba már nem kerülne, mert már szinte minden gyereket nevelőszülőkhöz adnak ki. És attól, hogy odakerül, attól még nem lesz örökbe fogadható, ha nem mondanak le róla.


Örökbefogadni pedig csak úgy tudnál, ha bemennél a helyi gyámügyhöz, Ők felvesznek mint örökbefogadó, elmész pszichológiai vizsgálatra, kimennek hozzád környezet tanulmányra, a körzeti orvos ad igazolás az egészségi állapotodról és elvégzel egy 21 órás tanfolyamat. És ehhez még az is hozzá jön, hogy ha nem vér szerinti rokon vagy, akkor nem is biztos, hogy megkapod ha nem vagy házas. (de ebben nem vagyok biztos)

2014. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És miért nem a nagymama vagy más idősebb, itthon élő rokon lesz a gyámja (már ha tényleg lemondanának róla a szülők)? Szerintem ennek több esélye van és te ugyanúgy támogathatod anyagilag távolról.
2014. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnálatos módon senki sincs a családban aki beakarná vagy betudná vállalni a gyám szerepét az apai családban. Az anyai ágon meg mindenki együtt lakik a kislánnyal szinte már embertelen körülmények között így ők kiesnek.

Valahol nagyon remélem hogy nem kell hogy lemondjon az anyja róla papíron mert azt birtoklási vágyból biztosan nem tenné meg.

De akkor májusban hazautazom és megkérdezem a gyámügyet hogy ilyenkor mi lenne és ha van esélyem akkor elindítok egy folyamatot. Kívánjatok sok sikert mert valószínűleg kelleni fog.

2014. febr. 28. 18:25
 6/8 anonim válasza:
A gond az, hogy sok minden függ attól is, hogy az unokatestvéred betöltötte-e már a 14. életévét.
2014. márc. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minimum 16 év korkülönbségnek kellene lennie közöttetek.


Örökbe fogadni nem fogod tudni, de anélkül is támogathatod a tanulásban vagy a nagymamája meglátogatásában.


Egyébként az örökbefogadásról tájékoztatót itt találsz:


[link]

2014. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cSAKiVáncsiVagyok válasza:
Régi kérdes de érdekelne mi lett igy kiváncsiságbol remélem sikerült valami :)
2018. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!