Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha úgy döntenél hogy örökbeado...

Ha úgy döntenél hogy örökbeadod a babádat?

Figyelt kérdés
A zárt vagy nyílt örökbeadást választanád? Miért?

2015. márc. 24. 20:25
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyíltat választanám, ott van beleszólása, döntési lehetősége a szülőanyának. A zárt örökbefogadásnál pedig mások döntenek arról, hogy hová kerül a baba.

Sok esetben a nyílt örökbeadásnál sincs túl sok ismerkedésre idő a szülőanya és az örökbefogadó szülők között, de mégis egy szimpátia, egy benyomás.... biztosan sokat jelent mindkét félnek.

Mi örökbefogadásra várunk. Ha van kedved, írj!

2015. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:

Nyílt

Az örökbe adónak is könnyebb mert látja hova kerül a kicsi, meg a gyerek is könnyebben megtalálja az örökbe adót ha kérdése kérése kimondani valója lenne, ezt a lehetőséget nem venném el tőle.

Örökbefogadóként gondolom a zárt egyszerűbb hiszen ott könnyebb lehet az a rész hogy tényleg az ő gyereke, nem kell elképzelnie sem az anyát teljesen lezártak a szálak.

2015. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy a zártat választotta, de a nyíltat kellett volna, az miért gondolja így? Vagy miert szívatás a gyereknek a zárt? (5-ös és 7-es válaszoló).

Tényleg érdekel, hogy mi az oka, hogy igy gondoljátok?

2015. márc. 26. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

az 5-ös szerintem azért írta, mert nem sok mindent tudhat a szülőanyukájáról, nehezebb megkeresni, és ilyen esetben igazából nem tudja az örökbe fogadott gyermek, hogy valójában mi is volt az oka annak, hogy őt örökbe adták...

7-es válaszoló ha jól értem, ő adta örökbe a babáját zárt örökbe adással, és így fogalma sincs hol, kiknél lehet a gyermeke, ha a nyíltat választotta volna akkor nyugodtabb lenne, hisz ő választott volna neki családot, nem a gyámügy-tegyesz

2015. márc. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert bár nem vagyok érintett az ügyben, kiváncsi voltam ki, hogy gondolkodott.

Arra gondolok, hogy ha engem örökbe adtak volna, akkor hálás lennék a a nevelő szüleimnek, hogy szeretetben felneveltek, számomra ők lennének az "édes" szülők... Nem bantanám meg őket egy soha nem látott "anya" felkutatásával, akinek nem kellettem...

De nem biztos, hogy igazam van....

A másik oldal....., nem adnám örökbe a gyerekemet..., ő az enyém...

2015. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
Átgondoltam: ha nem lenne állásom, férjem, lakásom, és teherbe esnék, akkor lehet, hogy rákényszerülnék az örökbe adasra... De előtte körbe járnék minden más lehetőséget....
2015. márc. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
13-as nak válaszolnám, hogy azért szívás a zárt, mert hiába találtam meg a testvéremet 23 év után, hiába találtam meg a szülőket, csak a problémát hoztam a nyakamra. Nyílt örökbeadásnál nincs gond, tiszta, hogy kik a szülők és a gyerek egyszerűbben dönt, hogy akarja vagy sem. Én azért kerestem meg a vérszerinti szülőket, testvéreket, mert nagyon "gyökértelennek" éreztem magam, de bánom!!! Az anyám egy alkesz, hagyott maga után 14 gyereket, az apám szintén zenész, hagyott maga után még másik kapcsolatból 5 gyereket. A testvéreim java része intézetben volt, látszik is rajtuk.... Szégyen amilyenek, és a legszarabb az, hogy mégis valahol ragaszkodom hozzájuk, mert akkor is az én családom!!! Na ezzel együtt élni, nem olyan vidám és felemelő!!!! 5-ös voltam
2015. márc. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
16-osnak üzenem, hogy nagyon becsülendő, hogy nem az abortuszt választanád :)
2015. márc. 26. 09:18
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Engem annyira duhit, hogy az orokbeado anyat ennyire elitelik. Pont ezert is mennek en pedig abortuszra. Nem akarnam, hogy a gyerekem egesz eleteben utaljon es arra sem lenne szuksegem, hogy a tarsadalom igy kivessen egy amugy, szerintem helyes dontes miatt.
2015. márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Utolsó, minden csoda 3 napig tart. Egy ideig biztosan rajtad csámcsognának, de ez véleményem szerint nem ér meg annyit hogy elvegyünk egy életet, akinek csodás sorsa lehetne, igaz nem vér szerinti anyával és apával, de ez sem rossz dolog. Nekem is nevelőapám van, mostmár tartom a kapcsolatot az igazival is. Énis a nyílt örökbeadást választanám (majdnem választottam is, végül nem volt szivem megtenni). Beleőrülnék a tudatba hogy abszolut semmit nem tudok róla. Egyébként nálam nem lenne opció semmilyen körülmények között az abortusz. Persze egészséges magzatra értve. Ha beteg, akkor nehéz szivvel ugyan, de megtenném.
2015. márc. 26. 10:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!