Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha úgy döntenél hogy örökbeado...

Ha úgy döntenél hogy örökbeadod a babádat?

Figyelt kérdés
A zárt vagy nyílt örökbeadást választanád? Miért?

2015. márc. 24. 20:25
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

17-es, látod ezért kérdeztem. Te egy nagyon szerencsés ember vagy, hogy ezek az emberek nem tartottak rád igényt, és rendes családban nőttél fel. Gondold át, lehet jobb hogy nem voltak része az életednek. Sok gyerek nő fel ilyen "családban" és ha normális tud maradni, akkor elfelejti a szüleit egy életre, hogy normális életet tudjon élni, és ne mérgezzék tovább az életet. Te azért nem érzed ezt, mert nem ilyen körülmények között nevelkedtél.


Valahol a te válaszodban van benne az is, hogy legtöbbször milyen emberek hagyják magukra a gyermeküket. De persze vannak tisztességes emberek is nehéz élethelyzetben....

2015. márc. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

De nekem es a gyereknek nem csak 3 napig tartana. Az egesz eletemre hatassal lenne...

Regebben olvastam, hogy egy ferj elhagyta a feleseget, mert megtudta, hogy orokbeadta a gyereket, de egy masik sztoriban mar a sajat, felnevelt gyerekei fordulnak ellene. Raadasul, ha az orokbeado megprobalja elni az eletet es nem csak a multra tekint vissza, mar egybol pokolra valo.

Aki orokbeadja a gyermeket, egy rendkivul eros es hatarozott no lehet, aki nemes cselekedetet hajt vegre, de valljuk be sokkal tobb hatrany eri szerencsetlent, mint a gyermeket es az orokbefogado csaladot egybeertve(legalabbis itt Mo-n). En fajo szivvel de inkabb elvetetnem amig lehetseges, mert lehet onzon hangzik, de en ezt nem akarnam atelni

2015. márc. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

Utolsó!

A 17-es megírta, milyen erős határozott szülő adja örökbe a gyermekét...alkoholista anya 14 gyerek....gondolom legalább 10 apától....

Komolyan, ő nem tehet semmiről, egy szerencsés ember, hogy egy ilyen anya örökbe adta, de az anya előtt hagy ne vegyem le a kalapomat.


Először is, meg kell tanulni védekezni, mondom ezt én, aki 3 gyermeket akartam, és becsúszott a 4. De megtartottam, imádom, és nem adom oda senkinek. De akinek 5 véletlen van az életében, az inkább nem védekezik. Ha pedig mind az 5-öt örökbe adja...., hát az sem annyira pozitív. De az igaz, hogy egy alkoholista, szerencsétlen nő, még mindig inkább adja örökbe, mint hogy megtartsa, és tönkre tegye a gyereket. Sajnos így is többen megtartják, mint kéne.....

2015. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Magambol indultam ki, es elhiheted en nem vagyok egy lecsuszott alkesz. Amugy sok fiatal, tobb gyermekes is anxuka is orokbeado, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.
2015. márc. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
22-es, ezt mindenki maga dönti el hogy mennyit ér a gyereke élete. Én megadnám neki, mert nem büntetném szegényké.
2015. márc. 27. 18:53
 26/39 anonim ***** válasza:
Hat ok...
2015. márc. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
83%

A zárt annak való, aki kvázi abortuszt szeretne, csak már nem lehetséges. Menekül a felelősség elől, menekül a szituációból. Fiatal, éretlen anyukák, alacsony morális értékrenddel rendelkező, lecsúszott nők, esetleg erőszakból származó terhességeket tudok ebben a kategóriában elképzelni..


A nyílt meg annak való szerintem, aki nem a gyerekét akarja elhagyni, hanem úgy gondolja, hogy a gyerekének sokkal jobb helye lenne más gyámsága alatt... Ez igazából egy áldozat a szülő részéről. Nem akar elfutni a felelősség elől, vállalja a tettét.


Személy szerint, mivel nem tudok sok okot elképzelni arra, hogy örökbe adjam a gyerekemet, csak pl. azt, hogy halálos beteg vagyok, és magamról sem tudok már gondoskodni, természetesen a nyíltat választanám. Szeretném, ha a gyerekem ismerhetne, tudná a történetét, ha még kicsi, az örökbefogadó szülei tudnának neki mesélni rólam, és én is tudjam, mi történik vele, milyen helyre kerül.


Ez csak az én gondolatom, nem jó, és nem rossz szemszög.

2015. márc. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
30%

Egy ismerősöm nemrég örökbe fogadott egy kisbabát, nyílt örökbe fogadással. Találkoztak a szülők, minden rendben zajlott, aztán azt a tanácsot kapták a közvetítőtől, hogy töröljék magukat az összes közösségi oldalról, költözzenek el, és ne adjanak hirt magukról...

Nem kell a vér szerinti szülőknek mutogatni, hogy a kicsi milyen édes, esetleg milyen jó dolga van a kicsinek, hátha előállnak azzal, hogy megis kell a baba, miután az örökbe fogadó szülőknek a szívéhez nőtt, vagy zsarolhatóak legyenek...

2015. márc. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Ez aztan akkor marhara nagy nyilt of. :D. De Mo-n ez van, gyerekcipoben jar...
2015. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Ja, nem is értem. Ennyi erővel én is előállhatnék, hogy igényt tartok a te gyerekedre... Kb ugyanannyi a jelentősége... Zsarolható? Mivel?!?
2015. márc. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!