Olyan is fogadhat örökbe kisbabát, akinek lehetne saját gyereke?

Figyelt kérdés

Sajnos nem lehet saját kisbabánk. Próbálkoztunk már mindennel, de nem sikerült. Sikerült túllépnünk rajta és az örökbefogadás mellett döntöttünk. Mondtam is pár hete a legjobb barátnőmnek, hogy elkezdünk utánajárni a dolognak, hogy mi a menete stb. Erre ma szólt, hogy ő már utánanézett, mert elültettem a bogarat a fülében és ők is szeretnének örökbe fogadni.

Na ezen nagyon kiakadtam, mert nekik van egy négy éves lányuk, aki pár hónap próbálkozás után fogant és semmi probléma nincs, ami miatt ne lehetne még saját gyerekük. A válasza az volt, hogy ő szeretne gyereket, de a szülés számára akkora trauma volt, hogy ő többet nem szeretne szülni. Meg hogy így segít egy kisbabán is. Hát nagyon mérges lettem. Mert sokan bármit megadnánk, hogy gyerekünk legyen, neki meg nem kell, mert nem kellemes dolog a szülés. És ezért képes lenne elhappolni egy gyereket azok elől, akiknek meg nem lehet sajátjuk. Ráadásul a hab a tortán, hogy nyilván ők is újszülöttet szeretnének, holott ha annyira gyereket akarna, akkor egy nagyobb gyereket fogadna örökbe, mert őket szegényeket már nehezebb örökbe adni. És akkor a lányának is lesz játszótársa.

Egyáltalán adnak gyereket olyannak, aki képes lenne szülni, csak úri kedve nem engedi? Ha igen (mert az élet már csak ilyen igazságtalan), akkor van valami kikötés, hogy csak nagyobb gyereket? A másik, hogy mennyire számít a pénz? Teszem azt, mi másfél szobás lakásban élünk, ők meg egy 3 szobásban. És jóval magasabb életszínvonalon élnek. Ez előnyt jelenthet velünk szemben?


2016. máj. 2. 12:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy fogadhat örökbe az is, akinek lehet gyereke más módon is, az más kérdés, hogy lehetséges, hogy nem részesítik előnyben a meddőkkel szemben, csakúgy mint pl. az egyedülállókat sem a házaspárokkal szemben.


Az orokbe.hu-n találtam ezt a kikötést:

"Ha van már gyereke a jelentkezőnek (akár vér szerinti, akár örökbefogadott), akkor csak nála fiatalabb gyereket fogadhat örökbe."


Úgyhogy idősebb gyereket amúgy sem fogadhat örökbe a barátnőd.

2016. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg is találtam:

"A közhiedelemmel ellentétben


Nincs elvi megkötés a jelentkező gyerekszámára nézve (a konkrét családi helyzetet vizsgálják).

40 felett is van esélye a jelentkezőknek.

Nem feltétel, hogy meddő legyen az örökbefogadó.

Nem vizsgálják a jelentkező szexuális orientációját.

Egy korábbi örökbeadás nem kizáró tényező.

A lakásnál, jövedelemnél nem várnak luxuskörülményeket, egy alacsonyan meghúzott alsó középosztálybeli életszínvonal elegendő. (Nincsenek számszerűsítve a feltételek forintban, négyzetméterben, egyedi elbírálás dönt.)

Igen kevesen buknak meg az alkalmassági vizsgálaton."

2016. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%

Az örökbefogadást a gyermek felé történő elvárások lassìtják inkább, nem pedig a szülői mivolt

Pl romagyerekeket hamarabb adhatnak akár egyedülállonak is

2016. máj. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
79%

Fogadhat örökbe olyan is, aki nem meddő. Lehet, hogy nem a legjobb példa, mert ez már azért különleges eset, de egy jó barátnőmnek az előző férjétől van egy kislánya, azután a pasassal elváltak, és később összejött egy férfival, akinek viszont nem lehet gyereke. Viszont ők szerettek volna több gyereket, így hát az anyukának a kislánya mellé örökbe fogadtak egy kisfiút. Most tervezik örökbe fogadni a harmadik gyereket.

Amúgy meg nem tudom, mért vagy ezért mérges, az ő élete, hadd döntse már el a barátnőd, neki mi a jó. Honnan veszed, hogy téged nem készítene ki egy szülés még jobban, mint őt? Nem mindenki egyformán bírja. Nem tudom, milyen, még én sem szültem, de azt tudom, hogy vannak dolgok, amik az egyik embert sokkal jobban megviselik, mint a másikat. Mivel ugye nem vagyunk egyformák.

Én lehet, hogy szülhetnék, de nem fogok. Ha szeretnék gyereket, inkább örökbe fogadok. Ugyanúgy tudnám a sajátomként szeretni. Ezek a kisbabák már léteznek, itt vannak a világban és elhagyták őket, az egyetlen esélyük a boldog életre, ha örökbe fogadják őket. Míg ha szülnék, azzal csak növelném a Föld népességét, és így is nagyon nagy túlnépesedés van már a bolygón.

2016. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Igen, csak azokért a kisbabákért évekig állnak sorban olyanok, akik sajnos saját maguk képtelenek anyává válni. És akkor ha még ezeket a gyerekeket is elveszik olyanok, akiknek egyébként lehetne saját gyerekük, akkor nekünk hol terem boldogság?
2016. máj. 2. 13:31
 6/36 anonim ***** válasza:
76%

Jó kis legjobb barátnő vagy...


Mivel nem szültél, ezért nem tudod milyen az. Nekem könnyű szülésem volt, de még az is brutális volt. Nem "nem kellemes dolog ", hanem egyenesen kínszenvedés. Akiknek esetleg maradandó károsodást okoz a szülés, vagy elhúzódik a vajúdás, az nem "úri kedve" miatt nem vállalkozik még egyre...


"egy nagyobb gyereket fogadna örökbe, mert őket szegényeket már nehezebb örökbe adni. És akkor a lányának is lesz játszótársa."

És tudod nem azért vállalunk másodikat, hogy az elsőnek legyen játszópajtása, hanem mert SZERETNÉNK még egy gyereket!!!


Kisit érdekesen gondolkodsz.

Mint egy tárgyról. "képes lenne elhappolni" "mennyire számít a pénz" "magasabb életszínvonalon élnek" "előnyt jelenthet velünk szemben?"

Tisztára mint egy árverésen. Neki már van, mi az, hogy még egyet akar? Mi az, hogy előbb kaphat esetleg, mint én?...


Egy élő emberről beszélsz! Mi ez? Verseny???

2016. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a jövőbeni örökbefogadott gyerek szempontjából nézed ezt a kérdést, már nem is igazságtalan.
2016. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Nyilván rosszul értelmezed a kérdésem. Nyilván nem verseny, de szerintem mindenkinek jár a boldogság, mindenki megérdemli, hogy szülő legyen. Az is akitől a természet megtagadta. Mert az életben úgy van egyensúly, hogy a magányos gyermekek a magányos szülőkhöz kerüljenek. Nem pedig úgy hogy egyeseknek minden, másoknak semmi nem jut a boldogságból.

Ha annyira gyereket akarna, simán szülne. Én is így tennék.

2016. máj. 2. 13:44
 9/36 anonim ***** válasza:
87%

Látszik a szavaidból, hogy még nem voltál a felkészítő tanfolyamon. Valószínűleg az után rájönnél, hogy itt nem te vagy a jótevő, meg a lényeg, hanem a cél, hogy ezek a gyerekek is szerető családban nőhessenek fel.

Nem az a cél, hogy a házaspár boldog lehessen azzal, hogy a katalógusból kiválaszt egy neki tetsző kisbabát.

2016. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
72%
nagyon kicsi az esélye, hogy kisbabát fogtok kapni. ha csak az jó nektek akkor éveket is várhattok akár. és rengeteg gyerek vár örökbe fogdásra, szerintem szép dolog a barátnődtől. de az örökbe fogadás sok macerával jár látszik hogy nem is olvastál utána.
2016. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!