Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arró, ha 17...

Mi a véleményetek arró, ha 17 évesen szeretnék egy kisbabát a vőlegényemmel (23)? Nagyon jó anyagiak mellett, saját házban? CSAK NORMÁLIS ÉS ÉRTELMES VÁLASZOKAT KÉREK!

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 12:32
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem tanulsz és dolgozol egy kicsit előtte? Nem bántás képen mondom!
2012. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy a ti dolgotok. Ha ti érettnek érzitek magatokat hozzá, és van miből eltartani, akkor csináljátok. Nekem aztán tök mindegy..
2012. júl. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ismerősi körben egy baba, előtte inkább ott próbáld ki magad. Vigyázz sokat a kicsire. Nem könnyű egy kisgyerek. Egyébként szerintem előtte még élvezhetnéd a fiatalságodat. Gyerek nélküli nyaralás, bulizgatás stb.
2012. júl. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%
nagyon jó anyagiak mellett? 17 évesen hogy lehetnek jó anyagiak? örököltél? én tervezetten nem esnék teherbe 17 évesen, de ha összejönne megtartanám. egy gyerek nagy felelősség, 17 évesen nem biztos, hogy olyan emberrel vagy együtt, akivel 10 év múlva is együtt szeretnél lenni. és a gyerek akkor is ott lesz; örökre összekötöd magad azzal az emberrel. ne haragudj, hogy ezt mondom, de egy 23 éves férfi (még a férfit is nehezemre esik kimondani) általában nem arra vágyik, hogy gyereke legyen és lekösse magát.
2012. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
75%
A fiatalon szülésnek is megvannak az előnyei és a hátránya is.Én inkább az apa fiatal kora miatt aggódnék,de ez is tipus függő,vannak 23 évesen is érettek ahogy 35 éves bohémek is.Ha mindketten szeretnétek akkor sok boldogságot és egészséget kívánok!
2012. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy jé van még ilyen ember:)de komolyan a sulit végezd el után jöhet a baba tudom lehet mellette tanulni,de szerintem olyan könnyű ahogy azt egyes emberek gondolják....ez csak egy tanács te döntesz úgyis
2012. júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

A férjem 22 volt, mikor összeházasodtunk, 23 mikor megszületett a lányunk... Bocsánat az offért!

Az jó, ha szeretnél babát, de én még várnék egy kicsit a helyedben. :)

2012. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy még gyerek vagy. Érettségid van már egyáltalán? Tiniszerelem előbb-utóbb elmúlik, ezt sose feledd. Egy gyerekre nem csak anyagiak terén kell felkészülni, fel kéne nőni előtte. Ha tényleg nagyon szeretitek egymást a pároddal, akkor ráértek még ezzel 3 évet. És még akkor is fiatalon lesz gyereked. Nem kell elsietni, bőven van még időd.
2012. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
68%

Mi a véleményem? 2 szóban elmondva: iszonyú korai. Nekem ez a véleményem. Lehet akármilyen jó az anyagi, meg lehetsz komoly értelmes felelősségteljes lány, akkor IS MÉG szinte gyerek vagy.

Rengeteg időd van még, élettapasztalat gyűjtése, munka, szórakozás.

Oké hogy most úgy érzed "kiszórakoztad" magad mondjuk, a munkára meg nem szorulsz rá anyagilag, de akkor is, egy babával örökre mnegváltozik az életed. Még 10 év múlva is bőven rá fogtok érni, te is és a vőlegényed is. (mert 23 éves fickót is fiatalnak tartok babázáshoz).

Nekem ez a véleményem.:)

2012. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Véleményt kértél: az, hogy még nem vagy érett hozzá Kiskorú vagy, keveset megélt, tapasztalatlan, valószínűleg csomó nehézség elkerült az életben, ami érettebbé, felnőttebbé érlelne téged. 17 év amúgyis kevés ahhoz, hogy felnőj. Még iskolás vagy, nem tapasztaltad meg a felnőtt élet zord viszontagságait. Mindent megkaptál eddig, de ezentúl neked kell a pároddal együtt mindent megadni, megteremteni magatoknak és a leendő picinek. Egy gyerek vállalása nem 1-2 évre szól, hanem kb. 10 évig szabadságod sem lesz! Állandó aggódás a gyerek miatt, vagy ha úgy hozza a sors, sok sok nehézséggel fogod még szembe találni magad, amire nem vagy felkészülve, és pofon fogcsapni. Ki fogod bírni, de kemény lesz.

Én várnék még 1-2 évet minimum, hogy szilárd -e ez a kapcsolat! Mert most még annak tűnik, de mindketten fiatalok vagytok minden tekintetben, változtok évente, lehet nem is egymásra lesz szükségetek, amire majd nem most,hanem picit később jöttök rá.

Te dolgod,de az elhamarkodott döntéssel nem csak magadnak,hanem a születendő picidnek is ártasz! Apa nélkül neadjisten vagy idegileg tönkremenő anya mellett felnőni nem szerencsés.

2012. júl. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!