Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Az örökbefogadó anya esetében...

Az örökbefogadó anya esetében mennyire helytálló az édesanya elnevezés?

Figyelt kérdés
2016. dec. 26. 20:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
42%

Annak nevezed, aminek akarod.


De elég furcsa lehet egy bemutatás:

- Itt van az édesanyám, aki örökbe fogadott.


A mostoha szót lejáratták a régi világban. Ma már kevesebb a gonosz mostoha. Nekem szimpatikusabb volt a nevelő anyám, mint az édesanyám.


A nevelő anya jobb megfogalmazás, mintha valami mást használnál.

(61/F)

2016. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
12%

Itt mindenkit lepontoztak, aki mást mondott, viszont tényleg csak kettő dolog létezik:

- édesanya vagy szülő anya,

- mostoha anya, vagy nevelő anya.

TE nevelő anya vagy. Ezért mondtam, hogy ha nem tetszik a szó, akkor mondd csak azt, hogy "anya", mivel a másik NEM IGAZ. Ne neveld a gyereked hazugságra.


NINCSEN más!

Kedves lepontozók! Talán nézzétek meg a szótárban. Nektek sem tilos.

2016. dec. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
97%

Te nem tudod jól.

Szülőanya: a vérszerinti anya, ez igaz.

Mostohaanya: aki összeházasodott egy olyan férfival, akinek már van gyereke.

Nevelőanya: ez egy szakma, hogy nevelőszülő, az állami gondozott gyerekeket neveli.


Édesanya: akinek van egy gyermeke, akit szeret.

2016. dec. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%

"Talán nézzétek meg a szótárban."


Kedves #12-es!

Aki a gyerekvállalás-örökbefogadás rovatban az "édesanya" szót a szótárban keresi vagy kerestetné, és szemantikailag elemezné és nem érzelmi alapon vizsgálja, az olyan hideg és érzelemmentes és szeretet-hiányos mint egy jégcsap!

2016. dec. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
14%

Tudod, a magyar nyelvben vannak bizonyos szabályok.

Ezeket még az érzelmes embereknek IS be kell tartaniuk.

Édesanya=SZÜLŐ ANYA - és NEM MÁS!

Az, hogy az édesanya méltó-e erre a névre, valamint a nevelő anya milyen más nevet szeretne, az már más kérdés.


Attól még így hívják őket.


És nem, nem csak hivatalos, fizetett nevelőanya létezik. Mindenki nevelőanya, aki más által szült gyereket nevel. Akkor is, ha nem kap pénzt érte.

2016. dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
95%

"Mindenki nevelőanya, aki más által szült gyereket nevel. Akkor is, ha nem kap pénzt érte"


Ebben nagyon nincs igazad. Jogilag az a nevelőanya, aki az állami gondozott gyereket fizetség ellenében neveli. A köznyelvben arra is mondják, aki a férje előző házasságából született gyerekét neveli, de szerintem ez nem jogi kategória.

Az örökbefogadó anya semmiben sem különbözik a vér szerinti gyerekét nevelőtől. Oké, tekintsünk el az érzelmektől, de így is az ő neve áll a születési anyakönyvi kivonatban, a gyerek minden esetben őt írja be az "anyja neve" rubrikába, ő jár szülői értekezletre, őt lehet felvilágosítani a gyerek egészségügyi problémáiról, és még sorolhatnám. Nevelőanyának nevezni nem csak bunkóság, hanem nagyfokú tudatlanságra is vall.

2016. dec. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
21%

Úgy szeretem, mikor valaki csak úgy átírja a nyelvet...

még egyszer: CSAK két fajta anya létezik: a szülő- és a nevelő.

Őket hívják édesnek és mostohának is... ill. egyes vidékeken a nevelőanyát hívják kedvesanyának is.

Jó lenne nem rongálni a nyelvet.

2016. dec. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
95%

"- Itt van az édesanyám, aki örökbe fogadott. " - hát kétlem hogy így mutatja be az anyukáját bármelyik örökbe fogadott gyermek is :)


örökbe fogadó anya vagyok és bár távol áll tőlem hogy "édesanyának" hívassam magam még a vér szerinti gyermekemmel sem, mégis úgy érzem hogy én vagyok az édesanyja... érdekes lenne a mi helyzetünkben ha a vér szerinti lányommal édesanyának szólíttatnám magam, míg az örökbe fogadott fiammal csak anyának megkülönböztetve ezzel az ő "helyüket" a családban... egyformán vagyok édesanyja mind a két gyermekemnek, egyformán szeretem-nevelem-gondozom-ápolom stb őket... nincs különbség köztük a szívemben így úgy gondolom anyaságomban sincs különbség...

2016. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
93%

sőt a bemutatkozás megfordítva: olyan mintha nekem is úgy kéne bemutatni a gyerekeimet, hogy "ő X a vér szerinti gyermekem, ő Y meg az örökbe fogadott" - hogy nézne ez már ki???? milyen lekicsinylő lenne a fiammal szemben...

egy örökbe fogadó szülő sem mondja hogy"nevelt gyermekem" pedig az ön logikája szerint nekünk örökbe fogadó szülőknek is ezt kéne mondanunk.. nem?:)

2016. dec. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
18%

"mégis úgy érzem hogy én vagyok az édesanyja..."

Ja, persze.

Volt már olyan is, hogy egy mindenórás nő szeretkezett egy idegen férfival. Utána pár órával megszülte az ikergyerekeit, és ÚGY ÉREZTE, hogy az egyiknek az új férfi az apja.

Ezek az érzések természetesek. Arra valók, hogy szeretni tudd a párod, és szeretni tudd a gyereked, vagy esetleg a másik gyerekét, és gondozd, hogy ne haljon meg a szerencsétlen.

Ezek jó érzések.


Még azt is aláírom, hogy a két gyereked ne szólítson téged különböző néven, mert abból tényleg gond lehetne.

De a legjobb lenne, ha mindkettő csak "anyának" szólítana.


Persze lehet másképp is csinálni, csak jó ha tudod: akkor bizony ez NYELVRONGÁLÁS.

Ez van.

2016. dec. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!