Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beiratkozásnál ezt kérdezik?

Beiratkozásnál ezt kérdezik?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jövőre megy kisfiam oviba. A felvételinél megkérdezik a szülők szakmáját, munkahelyét? Vagy esetleg "utánanéznek"? Lehet hazudni?
2020. szept. 20. 22:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom végülis, soha senkit nem néztem le, minden egyes dolgozó ember munkája értékes, pl utcaseprők nélkül milyen lenne a járda /utca? Ha én nem sütnék /főznék, mit enne az étterembe a sok sznob orvos (tisztelet a kivételnek)

Csak ugye nálunk férjem jól keres, illetve a pár ovi, meg óvónők, ami van itt.. Inkább éhenhalnék, de kifizetem a magán ovit, ahol 6-8 fő van egy csoportban. Figyelnek a gyerekek igényeire, speciális diétájára.

2020. szept. 20. 23:49
 12/18 A kérdező kommentje:
Tehát, akkor csak saját bevallás szerint kell papírra írni a foglalkozást? Nem kérnek be iskolai végzettséget igazoló papírokat?
2020. szept. 20. 23:50
 13/18 anonim ***** válasza:
59%

Orvos és orvos között is van különbég.

Van aki úgy nőtt fel hogy el volt kényeztetve és lenézi a munkás embereket. Meg van olyan is akinek a szülei össze tették volna hogy olyan jólfizető állásuk legyen mint neked. Kicsi koruktól kezdve dolgoztak otthon, ha másnem otthon a földeken. Az olyan biztos nem fog lenéző lenni veled (amit mondtam az nem fiktív személy, ismerek ilyet).

A legtöbb orvos eléggé földhöz ragadt, tudja honnan jött és hogy szerencsés. Meg nem minden orvosnak van jó fizetése. Te borravalóval meg mindennel lehet többet kapsz egy hónapba mint ő. Attól mert "Dr." még nem gazdag és nem biztos hogy jól keres.

2020. szept. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagyok jogász, de erősen kétlem, hogy a gyerek óvodába járásának előfeltétele lenne, hogy a szülőnek kívánatos munkája legyen. Márpedig ha ez konkrétan bármilyen hátrányt okozna, hogy te vendéglátós vagy, az negatív diszkrimináció.


Aki meg képben van az orvosi piaccal, az pontosan tudja, hogy maximum a főorvosok keresnek jól, egy pályakezdő rezidens, aki nem ritkán csak 27-28 évesen kezdi meg a munkát, hisz addig tanult, ha kap nettó 200at már sokat mondok. És ilyen szempontból tovább tapossák a ranglétrát, mint bármilyen más szakmában.


De ha azt mondod, hogy ezt nem szeretnéd megadni, mint adat, abban sincs semmi. Ha fizetős az óvoda, nekik az a lényeg, hogy a tandíj fizetve legyen és kész.

2020. szept. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekem állami ovis, de azt is le kellett írni, hány szobás a házunk és kinek a tulajdona, a gyerekemnek van e szobája vagy ha nem, hány emberrel és kikkel lakik egy légtérben!


Statisztika basszus, szerintem undorító, de szükség van rá..


Nem kérnek be semmit, de az iraton rajta van, hogy “felelősségem teljes tudatában kijelentem”, és mivel sunyin egybe írják a gyerekre vonatkozó orvosi iratok és diagnózisok, megfigyelésekkel, ezért szerintem felelősségre vonható vagy, ha hazudsz és gond lesz belőle.


Én pl nem fejeztem be az egyetemet(még), 2 félévem hiányzik, azt írtam érettségi.

2020. szept. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam nívós magánoviban. Az apukák 80 százaléka maffiózó volt (rosszarcú "vállalkozó"), az anyukák ugyanennyi százaléka meg simán ráírta a papírra, hogy háztartásbeli. És a kutyát nem érdekelte.

A 20 fős csoportban talán két olyan anyuka volt, aki dolgozott. Úgyhogy nincs miz szégyellned a vendéglátáson, sőt.

2020. szept. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem mért kéne ezt letagadni. Leírod a papíron h hol dolgozol, de senki nem fogja azt nézegetni, megjegyezni meg pláne.

Nem kell emiatt aggódnod. A többi szülő meg max tőled tudja meg ha elmondod nekik.

2020. szept. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt akartam írni, mint 16-os. A legtöbb magánovis anyuka háztartásbeli, a férje meg vállalkozó.
2020. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!