Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha megtehetitek, hogy otthon...

Ha megtehetitek, hogy otthon maradtok a 3 éves gyerekkel, vinnétek oviba? Figyelembe véve a vírushelyzet?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok az 1 éves kistesóval. Nem gond, hogy a nagy is itthon van. Az oviban a héten egy fertőzött személynél igazolódott a betegség. Úgy döntöttem, hogy már ebben a hónapban maradjon a nagyobb is itthon. De rajtam kívül kb mindenki viszi.

2020. dec. 3. 17:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Én nem viszem, szívok vele itthon egész nap, bár most majdnem az egész ovi be van zárva, úgyhogy nem is tudnám vinni.
2020. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Igen, itthon vagyok vele és a kistesóval.
2020. dec. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nyáron volt három éves, de egész évre kértem felmentést. Itthon vagyok egy három hónapossal, van egy durván asztmás nagylányom és egy cukorbeteg férjem. Nem hiányzik most semmi plusz teher, alig megyünk valahova, itthon igyekszünk kihozni a legjobbat a dologból.
2020. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
En nem vinnem ha nem muszaj.
2020. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
Attol fugg, hogy a csaladbol megy e mas munkahelyre, iskolaba. Ha megoldhato, h mindenki otthon legyen akkor elgondolkoznek. DE: kell a gyereknek a tarsasag, az inger, a kozosseg. Es ha tavaszig ez lesz a helyzet, addig nem viszed?Ill. tel van, napi szinten keves idot lehet mar kint tolteni, foglalkozasok, programok nincsennek, hideg van, hamar sotetedik, megis mit csinaltok otthon egesz nap, ugy hogy gondolom a kicsivel is van dolog?Ezeket merlegelnem.
2020. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
68%
Nekem a másodikos fiam éppen karanténban van itthon vasárnapig, mert az egyik osztálytársának pozitív lett a tesztje. Szívem szerint ebben az évben már itthon tartanám, de az iskola azért más. 3 éves ovist nem vinnék már ebben az évben, az biztos.
2020. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
33%
Biztosan nem vinném, akár egész tanévben. Teljesen mindegy, hogy a többi családtag hova jár, minden egyes plusz találkozás növeli az esélyt a fertőzésre. Aki megteheti, hogy ne járjon közösségbe a gyereke és mégis viszi, az egyszerűen felelőtlen.
2020. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%
Ne izgasd magad a többiek miatt. Tartsd őt otthon, jól teszed! Egyébként is minden gyerek jobban fejlődik otthon óvodás korában, mint ott, ahol ő csak egy a 20 közül. Amennyi társasági élet kell neki, azt megkapja otthon, meg a homokozóban.
2020. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Nalunk zavartalanul megy az ovi szeptember ota. Jar a fiam, kiscsoportos. Es jarni is fog, amig van ovi. Itthon vagyok a kicsivel akinek szinten kell a kulon figyelem, masreszt Nem fogom itthontartani honapokig. Kozossegben a helye ennyi idosen. Nagyon sokat tanult mar ott eddig is es nagyon szereti. Nem megoldas az otthontartas, ez meg hosszu honapokig igy lesz, vagy evekig.
2020. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy a járvány terjedése annál lassabb, minél kevesebb a kontakt. Így ha apa Kontaktol csak egy családban, máris lassítva van, mig ha a meg ovis is megy máris egyel több. De a kormány járvány kezelése a kezdetektől szanalmas. Ott indítanám, hogy oviba csak az mehessen, akinek nincs otthon az anyja kisebb gyerekkel GYES/GYED/csed jogcímen. Ilyen esetekben nem is engedném az ovit. Máris x kontakttal kevesebb. Jah hogy ez kényelmetlen anyunak? Hát... az élet kemény. Másnak is sokminden kényelmetlen. Pl a lélegeztető gép baromi kényelmetlen lehet. Az is döbbenet, mikor anya és apa együtt vásárolgat a gyerek(ekkel) holott egyedül is meg lehet ezt oldani a másik meg vigyáz addig a csemetékre. Nyilván aki egyedül neveli a gyereket kényszerhelyzetben van, de nagyon sokan szarnak mindenre, amíg nem “kötelező”. Szomorú. Mert arányaiban annyian halnak meg, mint Olaszországban tavasszal. Csak azért mert ki kis ország vagyunk és “csak” 150 ember hal meg, nem 1500, mint ott tavasszal, senki ne higgye, hogy nalunk jobb a helyzet.
2020. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!