Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Menjen oviba a gyerekem?Kisfia...

Menjen oviba a gyerekem?Kisfiam 3,5 eves. Szobatisztasag hianya miatt szeptembertol felmentettem az ovi alol, igy kozossegbe meg sosem jart. Idegrendszeri eretlensege van, amire tsmtztunk, beszede is olyan 2,5eves koraban indult meg.

Figyelt kérdés

Jelenleg itthon vagyok vele es az 1,5 eves testverevel. Sokat foglalkozom vele. Heti egyszer jar fejleszto tornara kis kozossegbe. Pisilni mar tud bilibe, wcbe, viszont a kakilas meg nem stabil, van hogy a bugyiba megy, de ez valtozo. Alvashoz kell a pelus, de alvas elott ugyis elhoznam. Cumisuvegbol hajlando csak inni sajnos, illetve egyedul enni sem akar, bar szerintem tudna, csak a teso miatt nem akar. Sokszor napkozben leveszi a zoknit, nadragot, csak poloban akar lenni.

Amugy okos ertelmes kisfiu, a tornat vezeto holgy szerint is mindent megert,vegrehajt, okos nincs vele gond. Mi leszha az oviba is bekakil? Illetve ha most marciustol beveszik(mivel itt ev kozben is ve lehet iratni) es bekakil akkor mi lesz?


2022. jan. 8. 13:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha felmentetted, már nem viheted ebben a nevelési évben.
2022. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

2020 decemberében töltötte a kislányom a 3-at. Előtte beírattam oviba, úgy volt, hogy januárban kezdi is. A szobatisztasággal mi is úgy voltunk, hogy pisi már nagyon jól ment a bilibe, de a kaki valamiért inkább a pelusba és éjszakára is kellett neki még a pelus.

Közben jött még az is, hogy végre sikerült házat vennünk (az akkori lakhelyünktől 25 km), így tudtuk, hogy amint kész a felújítás, költözünk.

Nem tudtam, mi legyen, menjen oviba, vagy ne menjen? A védőnő és az ovi vezető is javasolta, hogy a lányomnak is egyszerűbb lenne, ha csak az új helyen kezdené az ovit. És milyen jól tettem, hogy hallgattam rájuk. Szeptemberig gyönyörűen leszokott éjjel nappal teljesen a pelusról.

2022. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1. Irtam, hogy vihetem. Ezt az ovodavezeto mondta.
2022. jan. 8. 14:03
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

Pedig az elsőnek igaza van...

Mi is ebben voltunk, nem lehetett utána beadni, mert a felmentéssel kikerült a létszámból. Csak következő ősztől mehetett.

2022. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%
Mehet szerintem nyugodtan és általában jót is tesz nekik. Lányom ovikezdéskor nem beszélt, nem volt szobatiszta. A beszéd mindegy az ovihoz, de a szobatisztaság kellett, így pár hónapot halasztott. Kakálni csak pelenkába hajlandó, de ezt már mindig estére időzíti, pisi rendben van, cumisüvegböl is iszik itthon vizet, pohárból is, oviban marad délutánra is, nincs gond ezzel.
2022. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

A kaki beállhat úgy, hogy csak este otthon. Ez nem befolyásolja az ovit. Ha szépen pisil, mehet.

Tudod, hogy a legtöbb ovis soha nem kakil oviban? Szépen tartogatja hazáig. A lányom pl este kakil. 4 éves koráig pelusba otthon. És kit zavart? Senkit. Nem is tudta senki, mert magánügy. Azért pisilni tud szépen oviban is.


Az én véleményem szerint mehetne a gyermeked oviba. Jobban fejlődne!

2022. jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vinném csak szeptemberben, akkorra viszont otthon elvárás volna az egyedül evés,a pohárból ivás és a nem vetkőzés.Nálunk a hazirendben is benne van, hogy nem etetik itatjak a gyerekeket.Mondjuk nálunk sok a gyerek, nálatok gondolom kevesebb ha nagyon várják a tiéd.

Az pisi, kaki baleset még a minden szempontból szobatiszta gyermeknél is előfordulhat párszor mire megszokja az ovit.

2022. jan. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom,akkor miert mondhatta az ovodavezeto, mivel azt mondta ha rendezodik a dolog ev kozben, akkor mehet. Mondjuk ez egy kis falz, keves a gyerek.

Azt nem tudom, hogy kivarna e, hogy hazaer, vagy belekakilna a nadragjaba. Az is lehet, hogy ott hamar megtanulna a dolgot. Csak attol felek, hogy nehogy emiatt az ovonok rossz szemmel nezzenek ra emiatt, es esetleg elkonyvelnek problemas gyereknek emiatt.

2022. jan. 8. 15:13
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontoz le mindenkit, de nem en.
2022. jan. 8. 15:27
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
De mért akarod óvodába vinni? Várd ki, amíg megérik rá.
2022. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!