Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csináljak ha a fiam nem...

Mit csináljak ha a fiam nem alszik oviban, de nem tudom délben hazahozni, mert dolgozok?

Figyelt kérdés
Egyre többet panaszkodik az óvónő, hogy az 5 éves fiam vagy sokára alszik el vagy nem is alszik. De most mit kéne tennem ebben a helyzetben? Mondjak fel a munkahelyemen vagy mit gondolnak? 6.30kor költöm, költsem fel előbb? Így is alig bir néha felkelni. Nagyszülők is dolgoznak még, senki nem tudja délben hazahozni.

#Óvoda, alvás,
2022. ápr. 3. 14:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
19%
Miert ne tudna? Meg kellett volna tanítani rá. Az én gyerekem két évesen kezdte a bölcsit, akkor már egy éve nem aludt napkozben és mégis képes volt nyugodtan, csendben fekudni, amíg a többiek aludtak. Nem, nem egy szobanövény típus, kimondottan aktív, akaratos gyerek volt, mégis képes volt rá.
2022. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
59%
5 évesen sok gyerek nem alszik már. Viszont nekik is csendben kell feküdniük, mert a többiek még igénylik az alvást. Ha a te gyereked nem tud csendben lenni, és zavarja, felébreszti a gyerekeket, akkor valószínűleg ezért szólnak. Ha te sem tudod elfogadni, hogy alvásidőben csendben kell lennie, akkor old meg máshogy. A szabályokat be kell tartani. 20-25 gyerek nem alkalmazkodhat a tiédhez.
2022. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
21%

Nálunk is ez van, vagy alszik a gyerek vagy csukott szemmel mozdulatlanul feküdni kell...

Nem mindenhol tündi-bündi elnézőek ám

2022. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Értem, csak azt nem tudom hogyha én eltudom itthon altatni az óvónő miért nem tudja..
2022. ápr. 3. 15:40
 15/33 anonim ***** válasza:
29%
Na ugyan miért nem...Mert ott nem az az egy szem gyerek van, hanem huszonakarhany másik is. Te csak rá szólsz, hogy Pistike alvás és már alszik is?
2022. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
26%

🤣🤣🤣Az óvónő miért nem tudja?

Ez komoly?Azt gondolod,hogy csak a te gyereked van az oviban?Majd oda megy és elbabusgatja mi?🤦

2022. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
35%
Ha az óvónő minden gyereket egyenként altatgatna, akkor estére végeznének az altatással. Te is azt írod, hogy csak fél 2-re sikerül elaltatnod.
2022. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
33%
De. Csendben kellene tudni maradnia.
2022. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
78%

8-as: a DÉLI alvás idején NINCS sötét sehol!

Másrészt ha 20 gyerek nem alszik, akkor nekik lehet külön helyiséget biztosítani, ahol csöndes tevékenységeket végezhetnek és az ekkora gyerekek KÉPESEK ezt betartani!

2022. ápr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk az óvodában az egyik terem a nem-alvós gyerekeknek van fenntartva, ott lehet rajzolni, könyvet nézni vagy csak pihenni, de csendben kell lenniük és csendben is vannak!

Az egy gyerek számára majdnem kínzás, hogy feküdni kell, ha nem álmos, szerencsére nálunk ennél értelmesebbek az óvónök és nem eröltetik rájuk.


Mellesleg igencsak kiváncsi lennék azokra az emberekre, akik itt írják, hogy a gyereknek aludni vagy több órát mozdulatlanul feküdni kell, mit szólnának, ha nekik felnöttként lenne ilyen elöírás! Egész biztos vagyok benne, fél óra múlva már rosszul lennének emiatt, utána meg mennének reklamálni, hogy ez milyen embertelen dolog!

2022. ápr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!