Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mivel jobb a gyereknek a...

Mivel jobb a gyereknek a korai óvoda kezdés, mint a bölcsőde?

Figyelt kérdés
Sok bölcsi ellenes anyukától hallom, hogy 2.5 évesen oviba adják a gyerkőcöt. Komolyan nem értem ez mitől jobb, mint ha 2.5 évesen bölcsibe menne.
2022. aug. 6. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Talan annyibol jobb, hogy nem kell ket helyre beszoknia, csak egybe. Ha 2,5 evesen megy bolcsibe, fel ev mulva uj hely, ugy tarsak, uj gondozok.
2022. aug. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Enyém is 2,5 és ovit kezd. Folyekonyan beszél, sokkal ugyesebb a tarsainal minden tekintetben. Ha 2 evesek közé kerulne be, nem tudom milyen új dolgot tanulhatnq, miben fejlodhetne beszélni nem tudó, játékokat nem funkciojuknak megfelelően használó, szerepjatekokat nem is ismero gyerekek között.

Ő énekeket, mondókákat tud, számol tudatosan 10ig.

Rég kanállal, villával eszik szépen pohárból iszik asztalnál.

Csak nagyobb gyerekekkel tud jól játszani akik már partnerek a szerep jatekban, beszelgetesben. Sokkal jobb lesz neki az ovi.

2022. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Fú utolsó kepzeld ezeket a bölcsis gyerekek is 1.5-2 éves korukban tudják. Úgy írod mintha ott csupa süket-vak fogyatékos gyerek lenne akik se beszélni nem tudnak, se a motorikus képességeik nem alakultak volna ki. Elárulom, a bölcsis gyerekek sokkal fogékonyabbak mindenféle tudásra, mert ott is vannak 3 éves gyerekek, akiktől ellesnek dolgokat már egész kicsiként, 1.5 éves kortol.


Add oviba a gyereked ettől függetlenül, de ne beszélj már úgy róla mintha páratlan csodálatos képességekkel rendelkezne, a többi vele egykorú meg full fogyatékos lenne.

2022. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Enyém bölcsis 2,5 éves. Én azért viszem át most oviba, mert a bölcsiben úgy érzem már nem sok mindent tartogat fejlődés szempontjából, inkább csak gyerek megőrző. Enyém teljesen szobatiszta, beszél, jól eljátszik nagyobb gyerekekkel is. Nálunk a bölcsiben nem rajzolnak énekelnek, gyurmaznak stb velük. A kinézett ovi ugyan vegyes csoport, de jópár 2,5-3 közti gyerek is kezd a csoportban. De egy jó bölcsi szerintem ugyanolyan jó egy ilyen kicsinek mint az ovi.
2022. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Mert fingjuk nincs milyen az ovi. Nincs olyan érett 2,5 éves akinek való lenne. 3 évesek többségét is sokkolja. Ők is megküzdenek vele.

Ha a szülők nem tudják óvodaköteles korig otthon tartani a gyereket (ami ugyebár nem kereken 3 év, hanem a 3. szülinapot követő szeptember 1.), akkor sokkal jobb egy 2 és 3 közötti gyereknek a bölcsi, legyen akármilyen érett.

Mert ott harmadannyi gyerekkel kell elsőre "megküzdenie", mikro közegben gyakorolhat, nagyobb odafigyelést kap. Jó átmenetet, felkészülést jelent egy 2,5 évesnek.

2022. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes, nálunk énekelnek egész nap, rajzolnak is csomót, megtanítják játszani is a gyerekeket. Nem tudom nálatok milyen bölcsi van, nálunk szerencsére nem szarják le a gyerekeket.
2022. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Egy olyan bölcsi nagyon jó, abból semmi értelme oviba vinni. Semmiképp sem vinném 3 éves kora előtt, ha a bölcsivel elégedett lennék. Én írtam az 5. Hozzászólást. Az oviban 20 fő lesz, a bölcsiben 12, de az udvaron a bölcsiben is 24en vannak együtt, plusz nem ritkán 2 csoportot is egybe nyitnak ha nincs elég bölcsis néni.
2022. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Egy évig dolgoztam oviban pedasszisztensként, pont akkor, amikor kísérletképpen felvettek néhány olyan hiper-szuper 2,5 évest, mint a 2-es válaszolóé. Aranyos gyerekek voltak, de az óvónők kínlódtak velük rendesen, mert nem nekik való volt az ovi, nagyon nehezen vették fel a ritmust, a foglalkozásokra nem tudtak odafigyelni stb. Lehet, hogy ahol van külön mini csoport, ott más a helyzet, itt egy olyan csoportba tették őket, ahol kis- és középső csoportosok voltak vegyesen.

Szóval belülről látva az a véleményem, hogy egy 2,5 évesnek nem való az óvoda és pont. Legfeljebb talán a mini csoport, de arról nincs tapasztalatom.

2022. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Biztos én vagyok rosszul bekötve, de szerintem nincs azzal baj, ha ovi előtt még 1 évet játszanak és nem feltétlen fejlesztik, tanítják őket. Meg hiába megy oviba 1 évvel korábban, iskolába akkor sem mehet előbb.
2022. aug. 6. 13:33
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

A kisfiamat majdnem 3 évesen (2 év 8 hónapos volt) bölcsibe irattam. Fél évet jár, mielőtt szeptembertől ovikötelesen ovit kezdett.

És nem azért döntöttem a bölcsi mellett, mert éretlen volt. Hanem mert volt már egy ovis testvére, így tisztában voltam vele, hogy nem elég, hogy szobatiszta, hogy folyamatosan, összetett mondatokban beszél, hogy a játéktevékenysége előrébb tart, hogy önállóan eszik-iszik, öltözik... Mindezek nem készítették fel arra, hogy 25 másik gyerekkel legyen 1 óvónő felügyelete mellett. Lehet "megugrotta" volna.. de minek?

Amikor vihettem egy 8 fős csoportba 2 tündéri gondozóhoz, ahol maximálisan odafigyeltek rá, segítették a beszoktatását, támogatták, bátorították.

Hogy a bölcsiben "nem tanulnak"?

Az oviban mit tanulnak? Mert hogy az ovisom az ismeretek 90 %-át itthon tanulta meg, az fix.

2022. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!