Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy emésszem meg, hogy...

Hogy emésszem meg, hogy óvodás a gyerek?

Figyelt kérdés

A lányom 18 hónapig bölcsis volt, olyan szuper volt minden, 10en voltak 2 gondozó+1 dajkára, gond nélkül beszokott, egy percig se éreztem hogy nincs rossz helyen, tipik laza anya voltam. Most ovis lett és sírni tudnék. 30an vannak 1 óvónő+2 dajkára. Nagyon kedvesek mind a 3an és szimpatikusak, az ovi is szép rendezett, mégsem tetszik semmi, abszolút nem tetszik nekem az óvoda. Nem akarom hogy oda kelljen járnia :(

Az egész óvodai rendszer nem tetszik, én is utáltam gyerekként az óvodát..más is érez így?


2022. szept. 1. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Te utáltad. A gyereked nem te vagy. Jó helyen van. Ez az élet rendje. Úgy látszik, te a más élete változását se bírod elviselni, pedig ezeket az életkor szerinti váltásokat mindenkinek csak saját magának kellene meggyászolnia, nem a rokonainak. A gyerek jól érzi magát. Neked meg az a feladatod, hogy amíg ő óvodában játszik, addig te a munkádra tudj összpontosítani.
2022. szept. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

En is igy voltam vele, az iskolaval is, 14 evesen eldontottem, hogy a leendo gyerekem nem fog Mo.n ovodaba, iskola jarni, mert ez a 100 eves kommunista balkani rendszer tonkretesz minden gyereket.


Nagyon max. Montessori vagy Waldorf ahova jaratnam ha Mo.n laknek. Inkabb nem ennek, de kifizetnem valahogy.

2022. szept. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

hát ha szeretnéd megkeseríteni az elkövetkező éveidet, akkor abba ne hagyd ezt a hisztit, és gyakran magyarázd el a gyereknek, hogy az ovi szörnyű és borzalmas hely. vagy nyugodj le, vedd észre, hogy szép, rendezett környezetben, szimpatikus és felkészült emberek várják őt, és nem drámázni kell, hanem elfogadni, hogy a gyereked nem te vagy.

azon kívül hogy kitört belőled az ötéves és megint nem akarsz oviba járni, vn valami normális kifogásod is a dolog ellen? persze, gondolom nincs.

2022. szept. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

2-es az ovi kötelező és q suli is,de hajrá...

Az ovi nem rossz,én imádtam csak mert te kérdező utáltad még a gyereked szeretheti.

2022. szept. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
4-es, latom megy a mondat ertelmezes.
2022. szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Egyik gyerekem már végigjárta az óvodát, a másik a nagycsoportot kezdi.

Aki 100 éves balkáni kommunista rendszert emleget, annak zárt osztályon a helye. Túl azon, hogy 100 éve nem is volt kommunista rendszer Magyarországon, másrészt nekem pl. mindkét gyerekem annyi élményt és annyi szeretetet kapott az óvodától és dogozóitól, hogy abszolút nyertesei voltak ezeknek az éveknek. A kicsinek egész eddigi óvodás korszaka a covid időszakára esett, mégis rengeteg programra jutottak el. Rengeteg dolgot alkottak az óvodában. Sokszor eszembe jutott, hogy ha itthon lettem volna velük, nekem egyszerűen kreativitásom és ügyességem nem lett volna negyedennyi dolgot se alkotni velük. Amellett meg még rengeteg mondókát és dalocskát is tanultak. És barátokra tettek szert, amik fiamnál pl. az iskolában is folytatódtak. A legjobb barátai most is a volt óvodás társai közül kerülnek ki.

Mindezt egy sima önkormányzati oviban, ahol szintén nagy létszámú a csoport, és kevés az óvónő.

2022. szept. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

mennyi elcseszett ember...Mit lehet utálni egy óvodában? Utoljára ott éreztem magam jól, pedig én a 80-as években voltam óvodás, amikor még hugyozni is alig engedtek ki. A gyerekek közösségben vannak, játszanak, az utolsó önfeledt éveiket töltik, utána jön az iskola. ha már ezt sem élvezed, tényleg szuicid vagy és pszichopata.

Montessori, waldorf...az összes hibbant gyogyós kölyök odajár, akinek az anyja is hibbant gyogyós.

2022. szept. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam óvodába járni.
2022. szept. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd megszokod. Tényleg. Fontos lenne a negatív tapasztalataidat nem kivetíteni a gyerekre.
2022. szept. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Na igen, az ilyen anyukák gyerekéből lesznek a traumatizált felnőttek, akik önmaguk kiterjesztéseként tekintenek a gyerekükre, még véletlenül sem önálló lényként, akinek esetleg lehet saját érzése, véleménye és akarata...
2022. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!