Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam 2019.09.06-án születet...

Kisfiam 2019.09.06-án született. És most szeptemberbe kezdte az ovit. Mikortól tanköteles igazából ? Mert egyik ismerős azt mondta hogy 2023 szeptemberétől lessz az . Ilyenkor ki vehetem az oviból?

Figyelt kérdés
2022. okt. 21. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Amikor betölti a 6.-at. Kérheted az egy év halasztást. Észszerűnek tartom. Ugyanis az októberiek automatikusan mdgkapják.
2022. okt. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Mi hasonlo helyzetben vagyunk, oktoberi a lanyom es nem eroltettuk a beszokast vegul.

Majd jovore, 2023 szeptemberetol ovidakoteles.

2022. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hatszor at kellett olvasnom, mire megertettem, hogy a kerdezo nem a sulira gondol, hanem az ovira.

Tehat az a kerdes, hogy most kotelezo-e oviba jarnia, mert ha nem, akkor kivenne, ha jol ertem.


Na szoval, valoban 2023-tol lenne neki kotelezo az ovi, torveny szerint, mert augusztus 31-ig nem toltotte be a harmat. De amugy nem jo neki ott? Vagy miert akarod kivenni?

2022. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
2023. szeptemberétől tanköteles. Most még kiveheted.
2022. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

2026. szeptemberétől tanköteles. 😉

És most nem óvodaköteles. Minek írattad be, ha nem akartad vinni?

2022. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Még nem óvodaköteles. Majd jövő szeptembertől. De azért a legtöbb gyereknek ennyi idősen már inkább jót tesz a közösség. Én nem venném ki a helyedben, ha már elkezdte
2022. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem oviköteles, de biztos hogy jó ötlet 4 éves koráig várni?
2022. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de a gyes 2022 szept-ig járt a kérdezőnek. Tehát ha nem tud otthon maradni, akkor logikus, hogy viszi a gyerekét óvodába.

Viheti azért is, mert a gyerek igényli a gyerektársaságot. Ebben elég nagy különbségek lehetnek a gyerekek között, még édestestvérek között is.

2022. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Az a gyerek óvodaköteles aki adott év augusztus 31ig betölti a 3. életévét. De te ezt hogy nem tudtad? Meg ugyan miért vennéd ki. Jót tesz neki a közösség, sokat tanul, fejlődik. Az én kisfiam is szeptemberi és nagyon szereti az ovit. Amúgy sztem már nem veheted ki mert nyilvántartásba van v mi a franc
2022. okt. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen szereti is az ovit azért is adtam be .

Csak most olyan helyzet állt elő hogy a mi ovinkat bezárják rezsicsökkentés miatt és össze vonnak ovodákat.

Én itthon vagyok a kistesóval megtudnám oldani nyilván hogy itthon legyen velem.

Azért is szerettem volna kivenni mert én nekem nem tetszik ez az össze vonás és kitudja hogy az új közösséget hogy fogja fogafni új hely ismeretlen gyerekek.

Itt a beszokatással abszolút nem volt gond egyezer sem sírt.

Első gyerek és emiatt nemtudtam hogy nem köteles még most

2022. okt. 22. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!