Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hasonló helyzetben még valaki?

Hasonló helyzetben még valaki?

Figyelt kérdés
Kislányom egyszerüen nem birja megszokni az ovit. Még mindig vannak sírós napjai, pedig csak ebédig marad
2022. okt. 25. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Csak addig sír amíg téged lát. Dajka vagyok nincs olyan gyerek aki nem szokik be az oviba. A kérdés az hogy te megszoktad e hogy ő már ovis, és elengedted e már a kezét? Bíztatod e hogy az óvónéni szereti, játszik vele, menjen be hozzá reggelente bátran? Vagy esetleg vele sírsz az ajtóba elváláskor, hosszan búcsúzkodsz e tőle?
2022. okt. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos többször is sir, mert anya nincs ott, ezt mondja mindig. Biztatom, megkérem hogy ügyes legyen, elmondom hogy megyek majd érte stb
2022. okt. 25. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Off, de milyen "jó" már, hogy egy dajka egyből a szülőben látja a hibát.
2022. okt. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nekem kiscsoportban szeptembertől májusig sírt, amiért oviba kell menni. Minden áldott reggel. És napközben is sokszor vigasztalni kellett bent, nem csak az ajtóig szólt a műsor. 5 hónapig bent sem aludt. Aztán megszerette ő is, most középsős és akkor szomorú, ha nem mehet, sok barátja lett.
2022. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Az én lányom sosem szokott be, sosem szeretett oviba járni, még nagycsoportban is simán előfordult sírdogálás, és nem csak reggel.
2022. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Mivel dajka vagyok és látom hogy sokszor a szülő nem engedi el a gyereket. Hosszan búcsúzkodnak, addig míg a gyerek el nem sírja magát. Nem bíznak az óvónőben , akkor a gyerek mit csináljon? Hát ha anyu ennyire fél, akkor minek hoz ide engem, erre a szörnyű helyre? De aztán anyu elmegy, és 5 perc múlva a gyerek már vidáman veti bele magát a játékba. A napközbeni pityergés is elmúlik egy idő után.
2022. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5! És az óvónők nem viselkedtek máshogy veled emiatt?
2022. okt. 25. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

A fiam is kiscsoportos. Minden reggel sír. De előtte két évig volt bölcsis, minden reggel sírt. Én rutinos búcsuzkodó vagyok, mert tudom hogy addig tart amíg lát. Puszi, szeretlek, délután sietek. És már ott se vagyok. Amit kilépek a látóteréből már hallom, hogy mondja az óvónőnek mit akar játszani.


Szóval akk dadusként válaszolt, annak részben igaza volt. De! Abban nincs, hogy azért sír a gyerek, mert a szülő nem bízik az ott dolgozóknak. A fiam bölcsije szuper volt, nagyon kedveltem és bíztam mindenkiben. Az óvodában eddig ugyanilyen jó tapasztalataim vannak. Szóval kicsit sem félek ott hagyni, tudom, hogy jó kezekben van. De az én fiam ilyen. Ez van. Extrém anyás, és szociálisan még 4 évesen sem tart ott, hogy ha önként választhatna akkor sem választaná a közösséget velem szemben.


Én csak abban bízom, hogy iskoláig azért kinövi.

2022. okt. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem akarlak elkeseríteni,de az én fiam 3 évig minden reggel sírt,volt olyan is,hogy előtte este már fájt a hasa,és mondta,hogy nem akar menni.Semmi nem indokolta a dolgot,extra cuki óvónénik voltak,barátkozott is,van akivel a mai napig össze vannak nőve,pedig már 7.-esek.Nem szerette az ovit.Ez van.
2022. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!