Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Májustól már be kell szoktatno...

Májustól már be kell szoktatnom a kislányomat oviba?

Figyelt kérdés

Anyósom azt állitja már régóta hogy mivel júniusban tölti a 3 évet májustól már vihetem beszoktatni. Júniustól meg mehet oviba. Dolgoztam bölcsibe és tudom hogy ott is van 2 hét leállás augusztusban mint mindenhol. Én azt hittem szeptembertől kezdődik a nevelési év és akkor szokták beszoktatni az újonnan érkezőket. Egy faluban élunk itt egy ovi van meg minibolcsi így egyben. A beiratás április végén szokott lenni úgy tudom.

Tényleg júniustól amint betölti a 3 évet mennie kell oviba már akkor? Hiába lesz leállás?


2023. jan. 10. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szeptembertől óvodaköteles, nem is fogják fogadni nyáron. Lányom jövő héten kezdi az ovit, úgy, hogy előző áprilisban jelentkeztünk, és egy hónap múlva lesz 3 éves. Ezután idén már nem lesz felvétel, csak szeptembertől.
2023. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Abban az évben óvodaköteles szeptember 1-től, ha betölti a 3. aug. 32-ig. évet.


Év közben fel sem veszik, csak december 31-ig, mivel az óvoda nem kap rá állami támogatást.


Szóval anyósodnak nincs igaza.

2023. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod jól.

Ezzel együtt pl. a mi óvodánkban volt olyan, hogy akik ősszel kezdenek, júniusban eljöhettek délután és az udvaron játszhattak ill. ismerkedhettek a többiekkel, az óvodával. Ha nálatok van ilyen, azt érdemes kihasználni.

2023. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon szeptemberben kezdődik a nevelési év, augusztusban van a beszokatas.
2023. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fiam áprilisban töltötte a 3.at. már arra a 2.5 hónapra sem fogadták. Szeptember 3.hetében kezdett, akkor került a beszoktatásban rá a sor. Majdnem 3.5 évesen.
2023. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi ovinkban nagyon max a februári gyerekeket vették be még a szülinapjukon, utána a tavaszi-nyári többieket már csak szeptemberben. Értelme sem lenne beszoktatni egy gyereket úgy hogy utána 3 hónapig vagy nem jár, vagy összevont csoportba idegenek közé.
2023. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ovi és óvónőfüggő.

Nálunk pl az első óvónővel megbeszélés alapján ment, szept. 2-án lett 3 éves a lány, mondta, hogy majd 12-én mejnünk be 1 órára, másnap egyedül volt bent 1,5 órát, 3. nap rendesen ment.

A kicsinél másik óvónővel nem volt semmilyen beszoktatás.

2023. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberben kezdődik a nevelési év, nálunk a beszoktatás is szeptembertől van.
2023. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!