Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magán vagy állami ovi/bölcsi?...

Magán vagy állami ovi/bölcsi? Hova lenne érdemes íratni a kislányomat?

Figyelt kérdés

Kicsit dilemmában vagyunk, mert most fogunk bölcsibe jelentkezni. A városban két bölcsöde van, mindkettőt dicsérik.


Több óvoda is van, hozzánk kettő van közel egy állami és egy magán. A problémám, hogy a magán óvodába akkora a túljelentkezés, hogy csak a bölcsiből vagy testvérként lehet bekerülni.


Mivel nem vagyunk kistesók, ezért egyértelműen csak a bölcsiből lehetne menni az első gyereknek biztosan. A bölcsi havidíja 90.000 étkezéssel . Az ovié 120.000, ez utóbbi tartalmazza az úszás és angol órákat. A néptánc külön fizetős, ahogy a zenefelkészítés is.



Az óvodákat nem tudtam körbejárni, mert csak hónapok múlva lesznek a nyílt napok, de tudom, hogy nagyjából elégedettek a szülők mindkét ovival, igaziból amikor a szülőkkel beszélek, nem is értem, hogy a magán miért népszerűbb (szerintem amúgy azért, mert napközben küldenek videókat az anyukáknak).


A bölcsikből mindkettő tetszik, így nagyon nem tudom, hogy vajon érdemes-e 5-6 milliókat gyerekenként kifizetni a bölcsőde + óvodára.


Ezek mennyire fontosak? Mi mindketten jártunk mind úszni, mind nyelv oktatásra az óvodában, és igaziból nem tudjuk, hogy mekkora része van ennek abban, hogy mindkettőnknek két felsőfokú nyelvvizsgája van, de nekem nem rémlik, hogy lett volna értelme az ovis angolnak.


Mennyibe kerül egy felmérés arról, hogy a gyerek rendesen fejlődik-e, meg iskolaérett-e?


2022. okt. 23. 10:03
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%

Sima oviba jár a gyerekem, mégis mindig küldenek videót, képeket.

Szerintem ezt a pénzt bőven lehetne másra is költeni, ami a gyerek jólétét szolgálja. Ez csak ovi meg bölcsi könyörgöm.. Játszanak. Ezért ennyit kifizetni..már csak elvből sem.

2022. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom egy ideig magán bölcsibe járt, változtak a körülmények, most állami bölcsis. Itt mintha jobban támogatnák a szobatisztaságot, és lelkesebben megy (bár ez utóbbi lehet azért is mert jól elő lett készítve, illetve "nagyobb" is már.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy fizetős bölcsi nem biztos hogy jobb bölcsi

2022. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%

Óvónő vagyok, Budapest elit kerületében, önkormányzati oviban. Nem egy gyerekem volt már, aki magán óvodában kezdte, majd legkésőbb nagycsoportban áthozták hozzánk, mert a magánban nem volt elégséges az iskolára való felkészítés.

Mi is folyamatosan küldünk képeket, videókat, rengeteg programot szervezünk. Az önkormányzat nálunk is fizeti az úszást, vagy pl. még a Mikulás csomagokat is az önkori állja. Igaz, az angol, a foci fizetős.

2022. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell se úszás, se angol, se neptanc, se bármi más egy óvodások, bakker.
2022. okt. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem totál felesleges a magánovi és bölcsi, jó Isten, 2-5 éves gyerekekről van szó. Túlgondoljátok.


Én vidéki oviba meg nevenincs iskolákba jártam, mégis van diplomám és két felsőfokúm, semmi összefüggés nincs ilyen dolgok között.

2022. okt. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nagy hülyeség.

En nem iratnám magánba semmiképp. Pedig lenne rá.

Állami bölcsibe/oviba járt. Vagyis most kiscsoportos az oviba.

Jövőre lehet jelentkezni angolra ingyen, úszásra nagycsoportosan fogják vinni. Ingyen. Minden héten tele a facebook csoport a heti képeikkel.


Én magán oviba jártam, németül tanultam. Mégsincs diplomám...

2022. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Itt sokan írják, hogy fizetős az angol, meg ingyen viszik a gyereket úszni meg küldenek képeket.


Na nálunk ezek nincsenek az állami oviban. Ha lennének, akkor én sem filóznék rajta, hogy magánba iratom.

2022. okt. 23. 10:40
 8/35 anonim ***** válasza:
89%
És akkor mi van, ha nem jár angolozni meg nem küldenek róla képet?
2022. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
86%
De miért kell már oviban különóra? Felesleges olyan korán ezzel terhelni.
2022. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Tehát az lenne a kérdésem, hogyha az állami oviban csak heti 2 néptánc foglalkozás van, akkor vinnéd-e ennyiért magánoviba a gyerekedet, ahol van heti 1 úszás, heti 2 angol, korcsoportos bontás van, küldenek videókat és opcionálisan van néptánc meg balett oktatás, meg kijár a fejlesztő ha kiderül, hogy baj van a gyerekkel (nyilván ezért is külön fizetsz).
2022. okt. 23. 10:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!