Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Fiúkkal vagy lányokkal könnyeb...

Fiúkkal vagy lányokkal könnyebb az óvodában?

Figyelt kérdés
2023. márc. 4. 07:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az adott fiútól vagy lánytól függ.

Lányom ezerszer nehezebb gyerek, mint a fiam és ezzel az óvónők is egyetértenek. Be is voltak "tojva" (imádom őket, nagyszerűek, de vagyunk is olyan kapcsolatban, hogy ezt megmondták), miután a lányom elballagott és vittem a kicsit, hogy jaj, még egy XY családnevű gyerek.

De kellemesen csalódtak.

Míg a lányom idején mindig azzal fogadtak, hogy "hát ez a nap is...".

Most ha rákérdezek, hogy na milyen volt, mindig ugyanaz a válasz: "dehát X nem is tud rossz lenni, persze hogy jó volt"

2023. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Ez milyen kérdés már?!


Nem hallottál olyanról, hogy mindenkinek van egy (saját) természete?! Hogy valaki full nyugodt, valaki meg pörög ezerrel, legyen az lány vagy fiú?!


Kb ugyan ennyi értelme lenne megkérdezni, kik a dedvesebbek, a barna vagy a szőke hajúak?

Vagy hogy kik a szófogadóbbak, a kék vagy a zöld szeműek?!

2023. márc. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Mindig az aktuális csoport összetételétől függ. Milyen a fiúk-lányok aránya. Milyen a gyerekek személyisége. Ha sok a domináns a fiúk körében, akkor velük lesz több gond, ha a lányok között van sok erős személyiség, akkor velük lesz több teendő.

Nem mindegy az sem, hogy milyen csalàdból jönnek a gyerekek. Valaki màr úgy jön be reggel, hogy azonnal tör-zúz és az egyébként nyugis csoportot teljesen felzaklatja. A front és a pedagógus hangulata, személyisége is befolyásolja a gyermekek viselkedését.

2023. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
A fiúk a problemasabbak általában, mielőtt valaki kötekedni kezd, nyilván van kivétel. De nem sok. A fiúk verekednek (nem mindegyik) hangosak, az autózás eleve hangosabb, mint a babazas.
2023. márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem a gyerek nemén múlik
2023. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%
4-es vagyok és gondoltam, hogy nulla lesz. Hogy miért jó ez nektek, azt nem tudom. Én ismerek kb. 50 "rossz", szebb szóval eleven kisfiút, és kb. 10 csendeset. Lányoknál ismerek egy rosszat és kb. 50 csendeset. Szerintem ezt amúgy mindenki tudja, hogy a fiúk "rosszabbak". Csak itt kell jatszanotok a diplomatát a gyakorin. Jó szórakozást hozzá! És jöhet a nulla nyugodtan, egyáltalán nem érdekel.
2023. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem releváns. Lényegtelen ilyen szempontból a gyerek neme.

Volt már kisiskolás lány, aki lebírkózta a szemem láttára a fiú osztálytársait, nap mint nap.

Oviban is dolgoztam. Volt ovis "kislányom", aki parancsolgatott, még nálam is bepróbálkozott, bár ő gyakszin volt egyébként.

Volt a "kezem alatt" neveltként, érzékeny lelkű, szerelmes ovis kifiú is, aki olyan volt, mint egy kis tündér.


Direkt olyan példákat írtam, amelyek nem tipikusan kisfiúsak illetve nem tipikusan kislányosak. Szóval van ilyen is, olyan is, mindkét nemből.

2023. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!