Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Sérülne a gyerek, ha oviba...

Sérülne a gyerek, ha oviba engednénk?

Figyelt kérdés

Augusztusban lesz 3 éves, tehát éppen hogy betölti. Mindent később csinált. Az ülést, a járást, a forgást, amióta megszületett. Amúgy csodás csöppség. Maximum szavakat mond, mondatokban nem beszél. Bár ez még nem is baj. Ha bili szóbakerül egyből toporzékol, csak a pelenka.

Szívószálas üvegből iszik, este meg alvás előtt nagyobb cumisüvegből. Nem szívesen eszik egyedül, kanalat se tudja rendesen fogni.

Nincs vele nagy baj a védőnő szerint csak későn érik ennyi...

Most született a kistesó tehát anya tud vigyázni rá otthon még egy évet.

4 órába mehetne oviba délig, néhány hónap haladékot kapna, hogy szoba tiszta legyen. De most elképzelem a lányomat, bemegy beszarik, fogja a kis szívószálas üvegét a kezében.

Szerintem szétszednék a gyerekek, nagyon megaláznák a nagyobbak és sérülhetne lelkileg. Még olyanokat mond hogy alszik a kenyér, az autó. De hát nemrég múlt 2,5 éves szerintem nem baj.

Védőnő szerint mehetne oviba, max év közben halasztunk.

De mi ezzel nem értünk egyet, szerintem otthon anya mellett még sokat tud majd fejlődni.

Mi most intézzük majd a halasztási kérelmet.

Szerintetek jól döntünk?



2023. ápr. 4. 10:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
Alapfeltétel az önálló étkezés és q pohárból ivás is a szobatisztaság mellett. Nem való neki még az ovi. Ha társaság kell neki, akkor a bölcsibe próbáljátok meg beiratni
2023. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha szeptember előtt betölti a 3 évet, akkor óvoda köteles szeptembertől. Amúgy lehet, hogy inkább jobb lenne neki, ott sokat fejlődnek. Ott nem csak hozzá értő emberek vannak, hanem a többi gyerektől is tanul.
2023. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Óvodaköteles a gyermek, foglalkozni kellene azért azzal, hogy miért van ennyire lemaradva.
2023. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

"Szerintem szétszednék a gyerekek, nagyon megaláznák a nagyobbak és sérülhetne lelkileg."


Nem, ilyen kicsi gyerekek még nem csinálnak ilyet. Csak a nagyobbak, akik már eltanulták a felnőttektől ezt a viselkedést. :-(((


Ettől függetlenül tényleg nem óvodaérett. Ha a halasztást engedélyezik, akkor maradjon otthon veletek.

Különben augusztusig még sokat fejlődhet. Pl. megtanulhat pohárból inni, persze ezt csak akkor várhatod, ha nem adsz neki szívószálat. A szobatisztaságot gyakorolni is nyáron lesz ideális.

2023. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%
A két lepontozo elarulja, miért tette? Nem bölcsőde q kérdés, ahol megetetik a gyereket, hanem óvoda. Ott önállóan kell enni, és nem lehet cumosuveget meg szivoszalas cuccot használni.
2023. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jót tesz Neki az ovi,közösségben lesz,jobban is fog fejlődni. Szerintem félév alatt ezeket ügyesen megtanulja, ha foglalkozol Vele,szobatiszta is lehet simán addig.
2023. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Az én kislányom augusztus 11-én született. Szeptemberben elkezdte az óvodát. Ő is pelusos volt, pedig egész nyáron próbálkoztunk. Az oviban nem lehetett rajta a pelenka, sok-sok váltóruhát kellett tartani a szekrényében. Az elején sok baleset volt, de két hét után szobatiszta és ágytiszta volt. A beszéde is sokat javult, főleg mivel logopédus is foglalkozik vele az oviban. Illetve rá van kényszerülve hogy beszéljen, mert míg én félszavakból is megértettem, az óvónők nem.

Ő mondjuk evett önállóan és pohárból is ivott, de például öltözködés terén nagyon sokat ügyesedett.

Mindamellett, hogy a többiek sokmindenben előrébb tartanak (van ugye aki szeptemberben már a 4-et töltötte) mi nem bántuk meg az ovit.

2023. ápr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%

Eléggé le van maradva korához képest, úgy gondolom babaként bantol vele otthon, nincs semmilyen elvárásotok feléje.


"De mi ezzel nem értünk egyet, szerintem otthon anya mellett még sokat tud majd fejlődni."

Ez igaz is lehetne akár, de az elmúlt 2,5 évben nem nagyon sikerült anya mellett fejlődnie. Tehát neki valóban előnyére válna az óvoda. Ott foglalkoznának vele korához megfelelően, és kénytelen lenne kicsit önállósodni. Ráférne, nagyon le van maradva!

2023. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

8-nak igaza van.


Pláne, ha ott lesz a másik baba, az igazi, így még inkább várható, hogy nagyobbik is "visszakapcsol" baba-üzemmódba. Őt is etetni kell, őt is pelenkázni kell ...... mert ő is szeretne annyit kapni anyából, mint a kistestvére.

2023. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is jobb,ha megy oviba. Ahogy előttem írták is, le van maradva rendesen, ha eddig nem sikerült anyával fejlődni rendesen, mert babaként kezelik később sem fog, pláne ha ott lesz egy kisebb baba még jobban visszaesik. A helyedben a következő időszakban neki állnék leszoktatni a babás dolgairól, és elkezdeném megtanítani pohárból enni, kanalat használni stb

Simán menni fog neki.

2023. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!