Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan élted meg, hogy oviba...

Hogyan élted meg, hogy oviba kellett adnod a gyereked 3 év után?

Figyelt kérdés
Olyanok tapasztalatai érdekelnének, akiknél még nem volt ekkor kistesó és nem jártak előtte bölcsibe.

2023. ápr. 12. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Én csak annyit tudok mondani, hogyha ez a kérdés felmerült benned, akkor szeptemberig még dolgozz rajta magadban, hogy könnyebb legyen, mert nagyon rossz hatással lehet a gyerekre, ha érzi rajtad, hogy te nehezen engeded el őt.

Az hogy hogyan megy a beszoktatás nagyon nagy részben nem a gyereken, hanem az anya hozzáállásán múlik. Ha te félsz őt elengedni, lelkileg nehezen viseled hogy óvodás lesz, akkor akárhogy próbálod elrejteni, érezni fogja rajtad és ez az ő viselkedésén is meg fog mutatkozni.

(egy óvodapedagógus hallgató)

2023. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat felszabadito erzes volt mind a 3x. Vegre felnott tarsasagban tolthettem a napom.

Szoval en orultem. A gyerekek abszolut jol viseltek. Nem volt gond az ovival. Valszeg mert en sem csinaltam problemat belole.

2023. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő vagyok és anya.

Szóval én látom mindkét oldalt.

Az 1-nek igaza van! DE, neked is igazad van kedves kérdező, ha nehezen engeded el a gyermeked. Ezen minden anya átmegy, hisz ilyenkor szembesülünk azzal először, hogy mennyire repül az idő. Próbáld úgy felfogni, hogy ez valami szuper jó dolog kezdete. 🙂

2023. ápr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is lassan aktuális, így figyelem a válaszokat.

Már előre depizek miatta. Most született nemrég... 😔

2023. ápr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!😊

Valójában nekem ez az ovi-válogatás nagyon izgalmas és olyan óvodát próbálok keresni a lányomnak, ahol jó kis kirándulások, gyerek programok vannak. Neki is már régóta mondogatom, hogy milyen jó lesz az ovi, mert sokat játszhat a gyerekekkel. Vittem már kettő ovis nyiltnapra is, hogy ismerkedjen az ovi fogalmával. Igyekszem abszolút pozitív dologként megismertetni vele, de a mai napon amig aludt hirtelen villámcsapásként belémjött, hogy az én pici "kisbabám" nem lesz többé a "kisbabám". Persze most is hajtogatom neki, hogy ő már milyen nagylány, mert egyedül öltözik, pisil, mos fogat stb., mint az ovisok, nem éreztetem vele, hogy babaként érzem őt magamhoz közel.

2023. ápr. 12. 16:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben kezdett a fiam. Izgultam rendesen. Sokszor elgondolkodtam hová repült ez a 3 év.

Az első alkalomra, mikor otthagytam 1 órára, sírtam az autóban vagy 10 percig 😅, meg anyut hívtam lelki támasznak. (Főleg, hogy az utolsó, amit láttam a csukódó ajtó mögött, hogy nyúl felém a kis kezével.) Aztán a 4. Naptól már otthon is volt betegen, és azóta is 80%ban itthon van, annyit beteg, úgyhogy kb fel se tűnik, hogy ovis.

2023. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Pezsgőt bontottam. Szó szerint.


Én nagyon utaltam itthon lenni. Mármint nem ültünk nyilván egész nap a 4 fal között, de nem éreztem jól magam.

Végre hogy visszamentem dolgozni, ismét hasznos embernek érzem magam.


Attól mert ovis, ugyan ugy az én pici kisfiam.

2023. ápr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
En borzalmasan, mintha elvették volna tőlem. Nagyon össze voltunk nőve, ő is nehezen szokott be. Elején ő bent sírt, én kint. Most is utálok nélküle lenni, imadtam vele lenni. A hátam közepe se hianyzott a felnőtt társaság.
2023. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os! Ugyanez a helyzet nálunk is, az első nap is kb ugyanígy zajlott. Kisfiadnak sikerült beilleszkedni? Az én kisfiam egyébként is elég zárkózott, így nem igazán vannak barátai, az óvónő azt mondta, hogy olyan kb, mintha nem is járt volna, volt, hogy 1,5 hónapig itthon volt.

Hogy a kerdezőnek is válaszoljak: teljesen érthető, amit írsz, rábízni valakire a legféltettebb kincsünket nagyon nagy dolog, éppen ezért szerintem nagyon fontos, hogy meglegyen a bizalom az óvónő felé. Minden jót kívánok, a kislányodnak pedig boldog, élményekkel teli ovis éveket :)

2023. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9. Nem igazán sikerült sajnos. Így, hogy most is 2 hónap alatt járt 6 napot 2 részletben, sajnos nem megy neki. De így lassan az év vége felé már sokkal jobb a helyzet. Legalább már beáll a többiek közé, ha kell, és bemegy magától a csoportba. Barátai nincsenek még.
2023. ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!