Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Így kell bánni az ovisokkal...

Így kell bánni az ovisokkal (óvónőként)?

Figyelt kérdés

Én is óvónő szeretnék lenni. Én nem vagyok az a kiabálós típus, de fel tudom emelni a hangom, ha kell. Én nagyon rosszul éltem meg, amikor gyerekként minden apró dologért le voltam szidva. Szerintem nem is jó módszer, ahogy az se, ha fenyegeted a gyereket.


Gyakorlaton voltam és ahogy láttam, az a szokás, hogy az óvónő mindenkivel kiabál, nem kedvesen beszél, hibáztat, szidalmaz.


Példa: egy kislány elég vékonyan volt öltözve, feltételezem a szülei adták rá ezeket a ruhákat. Kimentek az udvarra és az óvónő lecseszte, hogy mit gondolt milyen időjárás van, hogy így kell öltözni, így biztosan beteg lesz. A dadus meg mondta hogy megérdemli ha beteg lesz ha nem tud rendesen felöltözni.


Leejtette a kenyerét az egyik kisfiú. Én erre azt mondanám, hogy semmi gond, szedje össze és dobja ki. De olyan leb.aszást kapott, hogy csak lestem...


Kezet mosott egy kisfiú és folyatta a vizet tovább mint kellett volna. Én megkértem volna, hogy zárja el a csapot. De az óvónő inkább azt mondta, hogy az anyja fogja kifizetni a vízszámlát, ha nem zárja el azonnal.


Egyedül maradtam az alvó gyerekekkel, amíg mosdóba ment az óvónő. Közben egy gyerek szólt hogy pisilnie kell és mondtam hogy menjen. Visszajött az óvónő, mondtam hogy xy mosdóba ment. Mondta, hogy ő mehet is mert ő aludt. Mivan? Ha nem tud aludni valaki éppen akkor őt nem engedik ki mosdóba?


Azt megértem, ha néha kiabálni kell, mert túl hangosak, meg határozottnak kell lenni, de szerintem ez elég mérgező, így azt tanulják csak meg, hogy nem szabad hibázni, mert akkor kiabálás meg bántás lesz.


2023. ápr. 26. 12:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
77%

6-os vagyok.Nekem is volt dolgom kisebbségi "Rikárdókkal",sőt,ön-és másokat bántó autista gyermekkel is.Nem mindenki marad mindig türelmes ,a sok-sok év sok pedagógusból kiszívja a türelmet,empátiát,stb.stb.

Vannak olyan helyzetek,amikor igenis határozottabban kell fellépnünk,de olyanért hogy egy szülő az adott nap hogy öltöztette fel a gyerekét vagy hogy leesik a vajas kenyér,tényleg nem kell őrjöngeni.

2023. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Ők már belekeseredtek a munkába. Nem követendő példa, de tipikus jelenség sajnos.
2023. ápr. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

A bértábla nyilvános, egyetemre való jelentkezés előtt is biztosan tudták, hogy nem fognak jól keresni és ezzel vállalták, mert fontosabb nekik a hivatástudat, mint a pénz. Vagyis így kéne lennie.


Sajnos az óvodavezető is ilyen beszólós, a vizeset ő mondta, úgyhogy nála nem tudom jelenteni :/

2023. ápr. 26. 13:29
 14/30 anonim ***** válasza:
89%

10-es és 13-as:

Itt nem csak arról a pénzről van szó amit a megélhetésbe kell rakjon az adott pedagógus (és adott esetben nem csak a saját, de a gyereke megélhetősége is kérdéses) hanem arról, hogy ő a munkájába se tud elegendő pénzt fektetni.


Van egy tanítónő ismerősöm aki az elején nagyon lelkes volt, mindent is csinált, saját pénzéből tett bele, aztán mára már kiégett. Egyszerűen folyamatosan harcba állt a szülőkkel, hogy potom osztálypénzekért könyörögjön amiből szemléltető eszközöket, játékokat, hangszereket tudjon venni. Sok szülő arra is fel van háborodva ha 1000-ről 1500-ra emelik az osztálypénzt/félév.

A pénz kérdésköre igen is fontos a pedagógusoknál mert ők a munkájukba is kell fektessenek. Ha ez nincs meg, ha nem tudják kreativitásukat kiélni akkor frusztráltak lesznek.


Nekem például egy elképesztően jó matektanárnőm volt általánosba, mert mindig mindent szemléltetett mindennel. De ezeknek az alapanyagoknak az árát mi önként adtuk, önmaga nem tudott volna rászánni.

2023. ápr. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
83%

"óvónő, mondtam hogy xy mosdóba ment. Mondta, hogy ő mehet is mert ő aludt. Mivan? Ha nem tud aludni valaki éppen akkor őt nem engedik ki mosdóba?"


Ezt anno én is tapasztaltam kicsinek. Kegyetlen volt, mert kb sosem bírtam aludni

2023. ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
80%
Ők akkor is ilyenek lennének, ha jól meg lennének fizetve, a különbség az lenne, hogy lennének normális óvonők is és nem lennének rászorulva az intézmények, hogy ilyeneket alkalmazzanak. Mindkét fiamnál végigkiabáltak az óvodai éveket, sokszor teljesen abszurd dolgok miatt.
2023. ápr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
17%
Majd ha te is 30 éve csinálod ennyi fizetésért, úgy hogy közben mindenki más jobban tudja, hogy kellene végezd a munkád, meglátod
2023. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
18%
Nem mondom hogy ez helyes dolog, de míg nem dolgoztál le 10-20-30 évet 28-30 gyerek között addig nem mondj ítéletet. Könnyű olyanról nyilatkozni, amit nem csinálsz.
2023. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Régen is voltak ilyen óvónők, akkor is, amikor voltak elegen jelentkezők.

Sőt, én emlékszem, hogy egy olyan óvónő tanonc, mint te, aki csak pár napig volt az oviban, már kegyetlenkedett.

Alváskor a fejemre húzta a takarót, hogy ne merjem kihúzni a fejem. Ez totál megmaradt bennem.


De a régi óvónők is alkottak. Bepisilő gyereket megszégyenítették a csoport előtt, hogy nevesse ki mindenki érte.

A pisilni nem kiengedést is játszották.

Beleerőltették a gyerekekbe az ételt, amit nem kívánt (úgy hánytam vissza nekik az asztalra a rizskochot, akkor meg azért ordítottak).

2023. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
83%

Óvónő vagyok.

Majd rá fogsz jönni, hogy a mai gyerekek nagyon rafkósak. Finoman, de oda kell hatni, hogy ne nőjenek a fejünkre. Az egyik tipikus eset az, amikor nem akar a gyerkőc aludni és unalmában kikérezkedik a wc-re. Feltűnően soká jön vissza vagy azt halljuk, hogy a másik csoportból egy szintén wc-re kiengedett gyerekkel bandázik, csintalankodnak, teletömködik a piszoárt wc papírral és turkálnak a többi gyerek ovis zsákjában. Mindezt pusztán unalomból. Altatás után pár perccel pedig azért nem szívesen engedünk ki senkit wc-re, mert volt lehetőség elmenni előtte.

Az öltözködést minden nap átbeszéljük a szőnyegen a beszélgetőkörben. Milyen nap van? Milyen évszak van? Milyen időjárás van? Mit kell felvenni, ha kimegyünk?

Amelyik 5-6-7 éves ezek után nem tud felöltözni, ott az óvónő nyugodtan ràszólhat.

A kicsiket alapból a dadus öltözteti.

Azt is 1000x elmondjuk, hogy zárják el a csapot, illetve kis sugárban engedjék a vizet.

Gondolod, hogy betartják? Nyílván egy idő után az óvónő is beleun a könyörgésbe és egy picit hatàrozottabban szól a gyerekhez. Ezzel semmi gond nincs.

Neked viszont érdemes picit hatàrozottabnak lenni, mert el fognak taposni a gyerekek.

2023. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!