Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodában "hátrányt" fog...

Az óvodában "hátrányt" fog szenvedni a kislányom, ha nem ismeri a "menő" rajzfilmeket?

Figyelt kérdés

Rosszul fogja érinteni, hogy kimarad valamiből?

A többiek kiközösítik ezért?


A mamánál nézhet mesét, onnan biztos valamennyire ismerni fogja ezeket de nálunk itthon nincs tévézés (elvből is de nagyon hisztis ha engedjük neki mégis, a mama zsebében már sírva kotorászik amikor megjön)



2023. júl. 8. 21:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

#10

De akkor végülis néz mesét, nem? Úgyhogy nem is értem a problémát. :)

Az én gyerekeim néztek mesét, de így is kimaradt pár dolog, nem elvből, csak úgy alakult. Pl. már egész nagy volt a lányom, amikor először látta a Jégvarázst. Ettől függetlenül volt jégvarázsos pólója, mikrofonja, abszolút képben volt. A fiam oviban és alsóban sorban az összes szuperhős volt farsangon, pedig egyiket se látta. Mégis ő maga mondta, hogy Pókember meg mit tudom én mi akar lenni.

2023. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

Le leszek pontozva(mondjuk kifejezetten pont nem érdekel), ha hátrányát nem is kifejezetten ennek fogja érezni, de a digitális kultúrát sokkal hamarabb tudják, ismerik azok a gyerekek akiknek van képernyő idö.

Nem ez előtt élik az életüket, hanem ha kedvük tartja elővehetik


A digitalizáció a jövő. Iskolában már nem könyvből fog olvasni, hanem tableten, sok helyen. Az a gyerek, aki napi szinten többször használja a ezeket, sokkal gyorsabban , egyszerűbben fogja megtalalni, feldolgozni ezeket a feladatokat, kint akit így kikímélnek. Ez a jövő, nem a mesekönyv

2023. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#12

Csak azért nem értek ezzel egyet, mert a mai 30-asok idejében még nem voltak ilyen kütyük (nekem konkrétan 13 évesen volt először mobilom, nyomógombos és csak a suliban, felső tagozatban láttam először számítógépet) mégis elképesztő dolgokat tudtak feltalálni és fejleszteni azok az emberek, akik gyerekkorában a vizípók csodapók ment vhs-en.


De az igaz h ebbe a világba nőnek bele a gyerekek, bár talán nem a használatukat kellene első sorban megtanítani nekik, hanem a felelős használatot.

De ez egy nagyon tág téma, nehéz néhány hozzászólásban jól kifejteni :)

2023. júl. 8. 22:28
 14/22 A kérdező kommentje:

Plusz a mesekönyvet pont nem jó ha leváltja a tablet, mert rengeteg dolgok fejleszt csak az h megtanul lapozni.

Nem villogó képek, hanem rajzok, amiket 100x megnézhet, nem ugrik el csak ha lapoz

2023. júl. 8. 22:30
 15/22 anonim ***** válasza:
35%
Nem
2023. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
42%

12, ugyan már!

Semmilyen hátrány nem éri. Tableten meg csak ne olvasson később se, arra ott az e-book olvasó, az nem rontja a szemet.

Félig informatikus család vagyunk, a gyerekek mégse kütyüznek, tévét is csak szökőévente, azt is csak az elsős nagy. Ovisként ő se nézett.

Soha semmiről nem maradt le vagy ki. Ahogy most a kisebb se. Képben vannak mesézés nélkül is a legtöbb karakterrel, hisz a népszerű címek mindenhol ott vannak: ruhák, plüssök...

A kicsi kifejezetten népszerű az oviban, szeretik, hamar beilleszkedett.

(A nagy kissé magának való, de ehhez semmi köze a tévének.)

2023. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
25%
Az én gyerekem, ha néz (ritkán) valamit, az vagy állatokat, vagy járműveket bemutató videók, mesék. Tehát az összes aktuális mese kimarad neki. Egyik nap mégis tűzoltósat játszott, és elkiáltotta magát, hogy hívjuk Sam a tűzoltót. Szóval ilyen téren simán bekapcsolódik a játékokba. És biztos, hogy oviban hallotta, mert sehol máshol nem tévézik. Én nem aggódnék, hogy hátránya származna belőle.
2023. júl. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
36%

12

Ez baromság…

Oviról van szó és a mesenézésről.

Neki másban kell még fejlődni.


Egyébkènt annak ellenére, hogy nem néznek a gyerekeim “menő” meséket, teljesen jól és szerintem így is túl gyorsan megtanulták kezelni a digitális eszközöket.


Csak ez nem merül ki egy bugyuta mesében, amit én tolnèk az arcába.


Félre ne értse senki, nekem nincs problémám azzal, hogy másnak néz a gyereke. Sőt, ha nem látnám nagyobb hátrányát a sajátjaimon, akkor az sem zavarna, ha ők néznének.


Minden mesefigurát ismernek, és tudnak ki így is.Mamánàl sincs mese..

Egy ideig ott volt nekünk is.. aztán a mamának leesett, hogy a gyerek egy időben csak emiatt akart menni hozzá.


Amúgy ő (mama/ papa) nehezebben éli meg a tv/ mesementességet…


5.

2023. júl. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Derjaderja ***** válasza:
37%

Szerintem óviban ez nem téma, de az elvetek szerintem nem jó.

Nàlunk pl a párom volt felesége követte sokáig ezt az elvet. Ő 12 éves korig kèpernyőmentesen nevelt, a párom nem (de ő se egy korlátlan képernyőhasználat híve).

Így a gyerek nàlunk csak gépezni akart, lejátszani a játékokat amikről beszéltek (mert iskolában már viszont téma), abban a pici időben, amit az apjànàl tudott lenni.

Neked is könnyű, hogy nem kell csatazni, mértéket tanítani, most még lehet h működik is, de majd ha fèlretolja a programozni akaró nagyit és veszi elő a kontrollert, mert akkora q kortárs nyomás, akkor szomorú lesz a nagyi.

2023. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

#19

Nem tudom, volt egy haverom általánosban aki folyton átjárt hozzánk gépezni.

De mellette sokat lógtunk máshol is.

Internetünk az nem volt, a nagybátyámnak viszont igen, ahányszor ott voltam azonnal ott ültem.

Emlékszem még a kis könyvtárunkban volt 2 gép, 50 forint volt egy óra, minden nap ott nevelgettem a tevémet.

Aztán jöttek a netkávézók, ott is sokat neteztünk.

Én nem érzem h ez probléma lett volna, hogy otthon nem neteztem, de mindenhol máshol igen, amint lehetőségem volt rá.

2023. júl. 9. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!