Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kakis maradt a popsi az...

Kakis maradt a popsi az oviban, ti szólnátok?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 hónapja kezdte az ovit, előtte bölcsisként ilyen probléma nem volt.

Ma elhoztam ebéd után és azóta nagyon fáj a popsija, kakis volt a bugyija is. Azt mondta szólt az óvónéninek a wc-n, de nem jött senki segíteni.

Hogyan jelezzem ezt, hogy ne forduljon elő többé ilyen?


2023. okt. 6. 13:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Egy alkalom után még nem szólnék, de ha többször előfordul akkor igen. Hogyan? Kedves Kati néni, szeretném kérni ha a kis Katica kakil töröljék ki a fenekét, mert egyedül még nem tudja és többször előfordult már, hogy kakis maradt a feneke. Köszönöm
2023. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Azért ha egy alkalom után fáj neki, ott más gond lesz.
2023. okt. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

1 műszakban 1 óvodapedagógus dolgozik, aki nem hagyhatja magára a csoportszobában lévő másik 28 gyereket, csak azért, hogy kakis popót töröljön.

A dadus néni pedig általában kint van a konyhán, mosogat, mos, vasal, készíti elő a tízórait, ebédet, uzsonnát, teát főz, takarít, stb. Csak akkor van a gyerekek között, ha tízórai, ebéd,uzsonna van, vagy öltöztetni kell a gyerekeket az udvarra való kimenetelhez, vagy a délutáni pihenéshez rendezi át a csoportszobát, vagy esetleg ha tornához kell átöltözni, illetve arra az 5 percre amíg az óvónő kiszalad a mosdóba.

Pedasszisztens is általában 1 van az egész óvodában és ingázik a csoportok között.

Vagyis nincs egy felnőtt sem, aki haptákban állna, hogy a gyerekek fenekét törölgesse.

Ez a kőkemény valóság! A bölcsiben más volt a helyzet, mert ott több dolgozó van, kevesebb gyerekre. De az oviban erre már nincs kapacitás.

Kivétel, ha a gyerek éppen akkor kakil, amikor az egész csoport mosdózik es jelen van az óvodapedagógus vagy a dajka vagy a pedasszisztens(udvarra menetel előtt/után, ebéd előtt/után, uzsonna előtt/után).

Egyébként a nap többi részében, a gyerek kikérezkedik mosdóba, az óvónő pedig kiengedi egyedül, vagy ha túl kicsi a gyerek és vegyes csoportba jár, akkor egy nagycsoportos gyerek kíséretében engedi ki.

Sajnos ezek a tények! Tudom kellemetlen, igazad is van, de egyszerűen erre nincs kapacitás.

Óvodában dolgozom.

2023. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Persze. Szólj a gyerekednek, hogy törölje ki rendesen.
2023. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nincs kapacitás, ezért sem akarom megbántani az óvónőket.

Azt tanácsoltam a kislányomnak, hogy legközelebb max húzza fel a bugyit, nacit, menjen szóljon neki és visszamennek a wchez elintézni.

Kedves 2., sajnos nagyon hamar kicsípi neki, piros lett, talán már korábban is piros volt csak nem fájt még.

2023. okt. 6. 14:46
 6/17 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, 3 éves, nem tudja kitörölni rendesen.
2023. okt. 6. 14:47
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanez, egy óvónő 24 gyerekre, nincs ideje kiszaladgálni, csak ha csoportosan viszi őket vécére. 3,5 évesem van, neki már mutatjuk, mit csináljon. Nem tökéletes, de láthatóan eredményes, szóval a kislányod is valószínűleg meg tudja tanulni, sajnos a saját érdekében.
2023. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

4#


Ezen most hangosan felnevettem. 😂


Nem, nem azzal van a baj, hogy mondod a gyereknek illetve próbálod tanítani ovitól.


Csak azt felejted el, hogy rengeteg kisgyerek képtelen rá, mert nem ér el a keze a fenekéig még 4-5 évesen sem..

2023. okt. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%
En annyit fűznék hozza ahhoz amit a többiek írtak, hogy mas munkahelyen is ugyanúgy el kell végezni 100%-osan a munkát attól, hogy valaki pl felmond. Es olyan helyeken is ahol nem emberekkel foglalkoznak, olyankor egy ember kettő feladatát végzi. Tehát nehogymar a gyerek igya meg a levét.. Aki nem bírja mondjon fel. Aki vállalta es ott marad az meg csinálja meg rendesen.
2023. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Hálás vagyok hogy egy olyan oviban dolgozom ahol nem probléma hogy ki kell törölni egy vagy akár 10 popót is egy nap. Mert azért vagyok ott a csoportban. A csoportban, nem a konyhában nem az udvaron. Az óvónő segítsége vagyok.
2023. okt. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!