Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviban nálatok hogy megy a...

Oviban nálatok hogy megy a kommunikáció?

Figyelt kérdés

Fiammal ovit váltottunk, szeptember óta jár az újba.


A régiben ha nem is minden nap, de úgy heti 2x atlagban az óvónő egyenileg is beszélt személyesen mindenki szüleivel. Odajött mikor mentem a gyerekért, ha csak annyit is, hogy úgyes volt a héten, de személyeyen elmondta.

Hiányzást telefonon kellett bejelenteni az oviban.

Ha valami fontosabb volt, pl készültek egy anyáknapjára, szülőire, ezt egy zárt fb csoportba kiírták és ennyi.


Most az új ovi kommunikációján kivagyok.


Személyesen semmi. Volt 1 szülői és ennyi.

Csináltak egy messenger csoportot. Ott megy minden. Ott írnak ha pl masnapra kérnek gyümölcsöt, vagy ha lesz valami esemény. A hiányzásokat is ott kell jelezni.

27gyerek van, kb 10 anyuka minden egyes nap beírja "ma megy a lacika" " ma is megy a lacika"

Vagy "a héten itrhon lesz a julika" erre masnap és harmadnap, végiv az egész héten beírja " ma is beteg a julika"

Szerintem ha hétfőn kiírja egész héten nem lesz, mindenki megérti, felesleges naponta.


Az óvónők itt irogatják, melyik gyerekkel mi van. Hogy pl koloska ma sokat sírt, vagy hogy lilike ma nem rajzolt annyit mint szokott.


Komolyan egész nap pittyeg a messengerem.

Beállitottam, hogy ne kapjak értesítést, este visszaolvasom. Hát kb 3 napig ment, mert annyi szarságot írnak (pl volt, hovs anyuka unatkozott, erre bedobta a mit főzzek ma kérdést. És a szülők ott az ovis csoportban beszéltek meg ki mit főz 🤦‍♀️

Így már nagyon vissza se olvasom.

Erre ma viszem a gyereket, kérdi az óvónő, hogy ebben a rihában fog fényképezkedni a gyerek? Mondom milyen fényképezés? Hát órták a csoportban...

Visszapörgettem a messengert, annyi infó volt, hogy az óvónő kiírta 2 hete, hogy 11.én fényképész jön. Ennyi


Máshol is ilyen gyatra a hírközlés? Tényleg nem kellene a folyosón a faliújságra kitenni ilyeneket? Vagy hamár fb, akkor a csooortba kiírni, nem csak a csevegős messengerükön?


2023. okt. 11. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami fontos, közös, zárt facebook csoportba kiírják, többször is. Pl. fotózás időpontját ahogy közeleg mégegyszer kiteszik. Ha a gyerek hiányzik én írok privátban az ovónőnek vagy betelefonálok reggel. Néha szóba elegyedünk,ha gond van jelzik úgyis,pl. a múltkor délben nem aludt a kisfiam, szóltak délután, hogy lehet nyűgösebb lesz.

Azt meg végképp nem tartom jónak, hogy az óvónénik minden szülő előtt kiírják kinek a gyereke milyen ügyes stb.

2023. okt. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van zárt face csoport, oda kiírnak minden fontosat, és a kirándulásokról pl oda töltik fel a képeket. De ha délután megyek a kisfiamért, akkor is elmondják ha pl másnap lesz vmi program, vagy mennek kirándulni és olyan ruhát adjak rá stb. Plusz elmondják 2 mondatban, hogy milyen napja volt.

De egyébként faliujság is van, pl a gyümölcsnapi beosztással, ilyenek.

2023. okt. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bogica0616 ***** válasza:
76%
Nálunk az oviban az volt a szokás, hogy előző nap egy kis papíron leírták, pl nem lesz másnap óvoda vagy, hogy nem lesz napközi. Családi nap lesz aznap. Szóval a ti kommunikációtok még jó. Ehez mit szólnál? Én a hajamat téptem.
2023. okt. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és őszintén mondom nagyon sajnálom. Ez kritikán aluli..


Nálunk van zárt FB csoport.

Ide szokták feltenni fényképet kirándulásról, a minden napokról, egy egy foglalkozásról. A híreket, a suli/ovi járatot. Bármilyen lényegi változást.


Szülők is itt szokták jelezni, ha véletlen valamelyik kisgyerek a másik ruhájában ment haza.


Személyesen is bármikor tudok beszélni bármelyikkel, és telefonon vagy messengeren lehet a hiányzást bejelenteni.

2023. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja és lemaradt, hogy bármilyen program vagy változást papír cetlin is bejelentenek, nem csak a csoportban.

Ha valamit alá kell írni, akkor pedig a vezető vár mindenkit reggel.

2023. okt. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk levlista van. Az óvónőkkel nem mindig találkozom, mert délutáni ügyeletben összevont csoport van, olyankor csak kb integetek az udvaron az éppen jelen lévő felnőttnek, és már viszem is a gyereket, reggel meg nem annyira szoktunk csacsogni. Szóval a gyerekről napi visszajelzést egyáltalán nem kapok, csak ha nagyon véletlenül éppen az óvónő van ügyeletben (havi 1x általában), és az is csak ilyen "jó napja volt ma, cuki volt" és ennyi. De a levlistán mindig írnak a fontosabb dolgokról, fotózkodás, tájékoztatások, stb, és a hiányzásokról is e-mailben szólunk az óvónőknek (nyilván nem a teljes listának, csak az ovis e-mail címekre). Szerintem ez így egészen jó, bár nekem is lenne igényem sűrűbb visszajelzésre a gyerek napjáról. Igaz, a bölcsis módi meg már kicsit sok, amikor minden egyes nap elmondják, hogy mi volt az ebéd (ki volt írva a falra), jól evett, jól aludt, volt-e kaki, mittudomén. Szóval én eddig a két véglettel találkoztam, ebből a szempontból még az ovis a jobb szerintem :D
2023. okt. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én annó melegebb tavaszi heteken simán lemaradtam a fontos infókról, mert azok bent a faliújságon szomorkodtak, a gyerekeim meg délután négykor már a homokozóban vártak, és nem kellett bemenni semmiért. Nekem jobb lett volna egy csoport. De az ilyeneket én is némítom, és napi egyszer átpörgetem csak mert tényleg napi 20x csipogna.
2023. okt. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gáz.

Személyesen nálunk sincs sok, de az meg is van értve, elmondták, hogy a gyerekekkel akarnak foglalkozni reggel, illetve délutánonként.

Zárt fb csoportba mennek a fontos infók, az is, ki nem megy oviba. Csoportos chat csak a szülőknek (már aki benne akar lenni), ott lehet pletykálkodni. Nekem ez némítva van, hogy ne csipogjon folyton.

Illetve van a szekrényeknél üzenőfal, oda ki vannak írva a programok, meg ami még fontos, pl. a gyümölcsösök is.

2023. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is csak messenger csoport van, de kultúráltan van használva. Egy anyuka volt aki bepróbálkozott az általad említett dolgokkal, senki sem válaszolt neki soha, óvónő tette helyre, hogy ez a felület nem erre való. Én ezt jelezném az óvónők felé, mert ez agyrém amit leírtál.
2023. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Uh ez nagyon idegesítő lehet. Szerintem mindenképpen jelezd ezt a problémát az óvónőknek!

Nekünk minden fontos info, beleértve a képeket, videókat is e-mailben jön, a csoport levelezési listájára. Ha beteg a gyerek, hiányzik azt vagy az óvónóknek privátban vagy telefonon jelezzük. Sajnos a mindennapos kommunkáció nálunk sem túl gyakori. Értem ezalatt azt, hogy nap végén beszámolnak a gyerek teljesítményéről. Nálunk fél évente van egy felmérés, amire fogadóórára szoktunk időpontot kérni, és akkor beszélünk a benti dolgokról. Ezenfelül csak akkor szólnak ha valami rendkívüli történt az oviban aznap.

Üzenőfalunk is van a csoportszoba mellett, gyümölcsnap, foglalkozás elmaradás, értekezletek, fotozás infók ott is kint vannak.

2023. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!